Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a vélemény a kötelező...

Mi a vélemény a kötelező munkahelyi uniformisról?

Figyelt kérdés

márc. 19. 17:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Laborban dolgozok, furcsa is lenne, ha nem tartozna hozzá munkaruha.
márc. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hordtam, nem nagyon tudok mit momdani. Hordtam, mert hordani kellett. A HR meg örüljön, hogy kimostam mielőtt visszaadtam és nem egy pegazus popsiját töröltem ki vele és úgy adtam vissza...
márc. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, a legtöbb helyen a munkaruhanak van értelme, az egyenruhának is sokszor, de a kettő nem feltétlen esik egybe. Egyenruhát azért nem szeretem, mert mindenki másban érzi jól magát, és más áll jól neki.

Én pl saját magam elé állítottam egy dress code-ot, és így évszaktól függően 3 fele munkaruham van (anyagban es szabasban is elternek), de nem szeretném, ha bármelyik hivatalos elvárás lenne.

márc. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahol nem kell embereket kiszolgálni ott felesleges hülyeségnek tatom. Például ha bemegyek a sparba ott jó, ha az eladó pólóján rajta van a spar felirat, így nem egy másik vásárlót kérdezel mi merre van. De például nekem parkgondozóként nem tudom minek kell viselnem a cégem nevét a testemen, főleg, hogy más mint a park neve...
márc. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hasznos lenne, ha normálisan lenne kivitekezve.

Ámde heti 5 napra kaptnk egyetlenegy blúzt. Nyáron kicsit vicces, mert hiába kötelező hordani, senki nem akar a 35 fokos hőségben 5 napon át ugyanazt hordani. A színe fehér. Ami azért vicces, mert koszolós, nagy mocsokkal járó feladataink is vannak. Az egyenruha minőségéről ne is beszéljünk. A legvacakabb kínai minőség, a többszörösére túlárazva.

Szóval hasznos dolog lenne az egyenruha, csak a munkáltató naaaagyon szeret spórolni, így semmi értelme nincs.

márc. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Elvileg még itt is adnak "egyenruhát". 😅

márc. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én alapvetően nem vagyok ellene, de szeretek olyan munkahelyen dolgozni, ahol nincs. Bár van olyan munkakör / hely, ahol hasznos. Ilyenek pl. az állami szervek képviselői, hogy könnyen fel lehessen őket ismerni (rendőr, tűzoltó pl.), ill. megértem azt is, ha bizonyos helyeken ügyfelekkel foglalkozó munkakörökben jó, ha képviseli a márkát az illető valahogy + van olyan hely, ahol tulajdonképpen balesetvédelmi munkaruha van... az is uniformis sokszor, csak nem a márkaépítés vagy az illető felismerése a fő szempont, hanem balesetvédelem.


Van, ahol sztem fölösleges / abban az adott formában fölösleges, de ha a munkáltató ezt akarja, szíve joga.

márc. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy olyan helyeken lenne/van rá szükség, úgy igazán, mint boltok dolgozóinál, a vendéglátóiparban, a turizmus több ágán belül, tehát ahol emberekkel kell foglalkozni.

A szállodaiparban voltam gyakornok, és nagy valószínűséggel abban is fogok elhelyezkedni, ott meg ugye van is egyenruha, de nem zavar, nem okoz gondot a viselése.

ápr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!