Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem értem meg az angolt...

Miért nem értem meg az angolt a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Nem régiben kezdtem egy új helyen kb 1 hónapja ahol egy olyan csapatba kerültem ahol mindneki külföldi így csak angolul megy minden kommunikáció. Szoftverfejlesztőként dolgozom, 3 éve vagyok még csak a szakmában. Középfokú nyelvvizsgám is van, annyira szerintem nem megy rosszul az angol de mégis a munkahelyemen borzalmasan megy, főleg a beszéd. Múltkor is beszélnem kellett az egyik kollegámmal egy meegingben és egyszerűen leblokkoltam és alig értettem amit mond, van hogy értek minden szót de egyszerűen nem tudom megérteni, összetenni hogy mire gondoltak. Kifejezni is sokszor nehezen tudom magamat. De amikor épp sok mindnet megértek akkor is max 80-90% át a beszélgetésnek. Nagyon nehéz és fusztráló így dolgozni, nem értem meg rendesen a feladatokat sokszor nem tudok rendesen kérdezni se, nincs senki magyar aki tudna segíteni. Sokszor már szorongva, gyomorideggel megyek be meetingekre ezek miatt. Hozzáteszem eddig mindig magyarokkal dolgoztam tehát ez az első ilyen tapasztalatom.


Tényleg nyelvtudásommal lenne baj? Vagy inkább csak pszichés ok lehet a háttérbe? Akik voltak hasonló helyzetben nálatok fordult elő hasonló? Ti hogy oldottátok meg? Bármilyen tanácsot vagy tippet szívesen fogadok



#angol #munkahely #kulfoldikollegak
márc. 26. 10:09
1 2
 1/12 anonim válasza:
22%
Ausztrál volt Az Az Angol,😃
márc. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak gyakorlás kérdése. Idővel kiismered majd a kolléga beszédstílusát, könnyebben meg fogod érteni. Én pl dolgoztam ázsiaiakkal, ők pl néhány hangot másképp ejtenek, időbe telt, mire erre rájöttem és megszoktam. A beszédnél legyél bátor, nyugodtan beszélj, kérdezz, nem baj, ha nyelvtanilag nem helyes. Nézzél angolul filmeket, sorozatokat, az sokat segít a megértésben.
márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, mennyi idő kellhet kb ha elkezdek angolul nézni filmeket, sorozatokat és gyakorolni hogy jobban megértsem őket és jobban kitudjak fejezni magam?
márc. 26. 10:46
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A középfokú tudás alapból kevés erre szerintem. Ráadásul a kollégának ki tudja, milyen akcentusa van. Teljesen érthető, hogy nem érted. A filmnézés remek ötlet, tegyél rá angol feliratot is nyugodtan!
márc. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvvizsga es a hetkoznapi beszéd 2 külön dolog.

Nekem mar többször mondtak hogy nagyon jo az angolom, amit amugy tv es interneten szedtem össze, cserebe egy nyelvvizsga tutti hogy nem jonne össze.

márc. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az 5-ös írja: egy középfokú nyelvvizsga nem feltétlenül takar valós tudást. "Középfokú nyelvvizsgám is van, annyira szerintem nem megy rosszul az angol." Szerinted? Mármint írásban? Azt írod ez az első olyan pozid, ahol főleg angolul megy a kommunikáció, gondolom eddig max. dokumentációt kellett olvasni, leveleket írni, ilyesmi. Az interjúnak nem volt része, hogy átváltottak angolra vagy akár angolul folyt az egész interjú? Fura annak fényében, hogy most szinte nincsenek magyar kollégáid, azért erre rá szoktak feküdni, pont az ilyen blamák miatt, mert az baj, ha konkrétan a munkavégzésed minőségét rontja le, hogy nem érted meg, mit kellene csinálnod.


Az írás mindig könnyebb, van idő átgondolni, átfogalmazni, kiguglizni a megfelelő/jobb kifejezést stb., olvasásnál szintén, de a beszédnél és beszédértésnél válik el a szar a májtól, ahogy mondani szokták - amíg nem vagy olyan szinten, hogy NEM fejben fordítasz, addig messze leszel a gördülékeny társalgástól és az értő figyeléstől.


Másrészt ha akcentus van, az nehezítő tényező. Akár azért, mert mondjuk ír vagy skót vagy ausztrál, akár azért, mert nem az angol az anyanyelve, hát az azért nem mindig triviális (rátok nézek indiaiak és kínaiak).


Rengeteg, rengeteg, rengeteg film, zene, sorozat, podcast hallgatása és gyakorolni a dumálást is, keress valakit vagy akár egy tanárt, akivel csak erre mentek rá, hogy kötetlen beszélgetés (nem kell a nyelvtant túlmisztifikáni, majd ha megy a folyamatos duma és főleg az értés, akkor lehet odafigyelni a finomságokra). Cégen belül nincs rá lehetőség?


Én egy nagy multinál dolgoztam, sokat használtam az angolt, elég magas szinten, pl. 30 oldalas szerződéseket kellett összerakni angolul, minden belső kommunikáció angolul folyt, voltak anyanyelvi angol kollégák meg nem anyanyelviek is, de még így is, amikor kiköltöztünk Londonba sokkolóan NEM értettem egy csomó mindent, a Tesco-s indiai pénztáros nénitől kezdve a kelet-londoni kolléganőn át a liverpooli telefonos kapcsolattartóig.

márc. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem főleg, hanem, kizárólag angolul megy a kommunikáció.


Alvállalkozóként dolgozik be a cég ahol dolgozok más cégeknek a cég ahova kerültem pedig olyan ahol egyedül vagyok ettől a cégtől mint “alvállalkozó” tehát gyakorlatilag egyáltalán nincs így magyar kollegám.


Ezért is érzem ezt így kicsit mélyvíznek, mert a cégem tisztába volt az angol tudásommal mert angolul volt az interjú amikor hozzájuk jelentkeztem. És arról is volt szó hogy főleg magyarokkal fogok együtt dolgozni, ennek ellenére olyan céghez küldtek ahol egy darab magyar sincs.


Nincs szükségem arra hogy fejben fordítsak, ezért is írtam azt hogy szerintem viszonylag jól megy az angol, csak ennek ellenére sokszor olyat se értek meg amit más esetben egyébként értenék mert leblokkolok vagy olyan akcentusuk van vagy néha nagyon gyorsan beszélnek stb.


Így sokszor azt érzem hogy még azt is elfelejtem amit tudok 😄

márc. 26. 15:02
 8/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok: na ez esetben viszont a főnököddel ülj le és mondd meg, hogy nem erről volt szó, felmérték az angol tudásod, neked ez a szint túl magas, részletezd a problémákat. Már csak azért is, mert ha félreértesz valamit és hibázol, akkor sokkal kínosabb lesz magyarázkodni, hogy konkrétan nem értettél valamit, miért nem jelezted, hogy gond van stb.


A leblokkolás nem nyelvi probléma, de lehet az már attól van, hogy volt egy-két kínos szitu, és emiatt már félig azon kattog az agyad, hogy jajcsaknehogyneértsekvalamit. Akcentus/gyors beszéd - vissza kell kérdezni, újra és újra, vagy a végén visszamondani, hogy "akkor ugye ez és ez lesz a feladatom a jövő hétre"? De persze ezt előbb-utóbb fogják jelezni a főnököd felé, hogy az új kolléga nincs megfelelő szinten angolból. És ha ez folyamatosan problémát okoz akkor EHHEZ a feladathoz nem elég jó az angolod sajnos.

márc. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Tényleg nyelvtudásommal lenne baj?"

Igen. Szép dolog a B2, de azért mindenre nem elég. Most már te is érzed, a saját bőrödön.


"Vagy inkább csak pszichés ok lehet a háttérbe?"

Nyilván attól is van, hogy nem megy az angol, hogy van egyfajta pszichés ok a háttérben: az állandó frusztráltság.

De ez a fursztráltság meg a nyelvtudás hiányából fakad.

Magyarul vagy ott hagyod ezt a munkahelyet, és olyat keresel, ahova valóban elég a B2 (úgy, hogy közben jól is érezd magad a bőrödben), vagy maradsz ebben az állásban, de nekifekszel az angolnak, hogy egyre kevésbé legyél frusztrált.

márc. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#5 vagyok.

Ha jok az alapok, par het utan mar kezd alakulni a nyelverzek. Irorszagban lakunk, itt hiaba lobalod az ABCDEFGH nyelvvizsgat, elso heten minden kinai volt.

Kiveve a tobbi bevandorlo, oket elso naptol lehetett erteni, mert mind ugyanazt a szedett-vedett angolt beszeljuk.

Par honap utan nem gond mar a komunikacio, sot nem sertodnek meg ha netan visszakerdezel.

márc. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!