Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem értem meg az angolt...

Miért nem értem meg az angolt a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Nem régiben kezdtem egy új helyen kb 1 hónapja ahol egy olyan csapatba kerültem ahol mindneki külföldi így csak angolul megy minden kommunikáció. Szoftverfejlesztőként dolgozom, 3 éve vagyok még csak a szakmában. Középfokú nyelvvizsgám is van, annyira szerintem nem megy rosszul az angol de mégis a munkahelyemen borzalmasan megy, főleg a beszéd. Múltkor is beszélnem kellett az egyik kollegámmal egy meegingben és egyszerűen leblokkoltam és alig értettem amit mond, van hogy értek minden szót de egyszerűen nem tudom megérteni, összetenni hogy mire gondoltak. Kifejezni is sokszor nehezen tudom magamat. De amikor épp sok mindnet megértek akkor is max 80-90% át a beszélgetésnek. Nagyon nehéz és fusztráló így dolgozni, nem értem meg rendesen a feladatokat sokszor nem tudok rendesen kérdezni se, nincs senki magyar aki tudna segíteni. Sokszor már szorongva, gyomorideggel megyek be meetingekre ezek miatt. Hozzáteszem eddig mindig magyarokkal dolgoztam tehát ez az első ilyen tapasztalatom.


Tényleg nyelvtudásommal lenne baj? Vagy inkább csak pszichés ok lehet a háttérbe? Akik voltak hasonló helyzetben nálatok fordult elő hasonló? Ti hogy oldottátok meg? Bármilyen tanácsot vagy tippet szívesen fogadok



#angol #munkahely #kulfoldikollegak
márc. 26. 10:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Gondolom Magyarországon szerezted a nyelvvizsgád magyartól tanultad az angolt. Ez sokmindent megmagyaráz.

Angliában élünk . Én pl. itt is tanultam angolt , szóval a különbség ég és föld.

Másik magyarázat lehet még a különböző régiókból/országokból származó angolul beszélők és persze az akcentus.

márc. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én is évekig éltem Angliában, az én életemet a phrasal verbsek keserítették meg. Volt, amikor mondtam a kollégámnak, hogy minden egyes szót értek abból amit mond, de a mondatnak mégis semmi értelme nincs számomra. Legtöbbször azok a szemét phrasal verbsek kavartak be.
márc. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!