Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan viselkedjek ezután...

Hogyan viselkedjek ezután ezzel a kollégámmal? Majdhogynem az arcomba nevetett.

Figyelt kérdés
Alapvetően megvoltunk a konyhán, elegen voltunk, azonban az estiek teljesen vagy viszonylag újak voltak, az egyik feladatkört nem tudták betölteni. Majdhogynem mindenki, aki ért hozzá, ugyanakkor végeztek. Odamentem az egyik egy éve ott dolgozó nőhöz, hogy maradjon még két órát azon a részen, nincs senki, akit oda tudnék rakni, erre kiröhögött. Az egy dolog, hogy nem akar, de azóta kissé ellenszenvesen gondolok rá, hogy szinte az arcomba röhögött a kérés hallatán. Kedden találkozunk legközelebb.
márc. 30. 17:12
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok a főnök, csak egy szimpla dolgozó. Jó, némileg magasabban vagyok nála, de főnök nem vagyok, a beosztások sem az én hatásköröm, hogy mennyire cseszik el vagy csinálják jól.
márc. 30. 19:08
 12/20 anonim ***** válasza:
83%

Hát, akkor viszont nem te dolgod a munkakörülmények megteremtése.

Az rendben van, hogy megkérted. Ha erre ő nemet mond, innen kezdve nem a te feladatod mégis rávenni őt.

Ha pedig a munkát objektív okok miatt nem lehet elvégezni, akkor tájékoztasd erről a főnököt, és ennyi.

Azt meg, hogy ő gyerekes/rosszindulatú/nem csapatjátékos, stb. - ezentúl vedd figyelembe.

márc. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Pont ezért nem értem. Amikor felhívták, hogy előbb vagy később tudna-e jönni, nem volt gond, mindig igent mondott. Amikor felhívták, hogy be tudna-e jönni, és akkor másnap lesz szabadnapja, ezzel sem volt problémája soha, mindig készségesen a segítségünkre volt. Ezért nem tudom hova tenni, hogy kvázi az arcomba röhögött a kéréstől. Teszem hozzá, a fentiek nem hetente fordulnak elő, hogy kérünk tőle valamit.
márc. 30. 19:17
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg nem érted?

Nem vagy a főnöke, semmi közöd a beosztásához. 20 perccel műszak vége előtt már fél lábbal a kapuban szívja a cigit. Örülj neki, hogy nem küldött el fennhangon.

Egyébként sehogy nem kell viselkedni, valószínűleg rég el is felejtette. Ha mégse, akkor viszont észre fogod venni....

márc. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, hogy ő elfelejtette, de engem bosszant, hogy ilyen bunkó volt.
márc. 30. 20:57
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is kiröhögöm azokat, akik úgy próbálnak ugráltatni, hogy nem a főnökeim.
márc. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Tény hogy válaszolhatott volna szebben de ne neki kelljen már magyarázkodni hogy miért nem marad ráadásul úgy hogy műszak vége előtt szólsz neki azért azt már a beosztásbol lehet látni hogy nem lesz kerek a meló

A másik hogy eddig mindig lehetett rá számítani,most éppen dolga volt amit nem akart az orrodra kötni

Volt olyan munkahelyem ahol engem is berángattak szabadnapos,ott kellett maradni stb és az a helyzet hogy erre rákaptak szerintem ő is megunta

Írtad H nem te vagy a főnök így nyilván nem tudhatod hogy azok a "pár óra" "gyere kicsit hamarabb" hogy lettek honorálva

márc. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
94%

Neked kell ilyenkor elvégezni a munkát!


Ha nem vagy a főnöke, hogyan tudod kérni tőle a túlmunkát?! Egyáltalán van jogköröd, túlórát elrendelni a számára?

márc. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor a főnöködnek kell szólni, hogy gáz van, nem maradt ember az egyik részlegen.

Majd ő intézkedik. Egy sima mezei dolgozó nem túlóráztathat csak úgy másokat. És nem állsz fölötte, csak mert idősebb vagy, vagy több éve ott dolgozol.

márc. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk kezdd azzal, hogy bocsánatot kérsz tőle, amiért úgy akartál az idejével rendelkezni, úgy mondtad neki, hogy túlórázzon, maradjon, hogy nem vagy a főnöke és semmilyen jogalapod nem volt rá! Attól, hogy nem röhögve mondtad, kics.ett bunkóság volt... ő csak ezt viszonozta meg jelezte finoman, hogy nagyon nem tudod, merre hány méter...
ápr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!