Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kell nekem szólni a kollégáimn...

Kell nekem szólni a kollégáimnak a terhességemről és az ezzel járó táppénzről vagy ez a főnök dolga?

Figyelt kérdés

Lombikos 7 hetes kismama vagyok, bár nem beszéltem a lombikról nyiltan a kollégáimnak, nyilván tudnak róla, ezt nem nagyon lehet titokban tartani egy ilyen kis munkahelyen. Azt viszont konkrétan nem tudják, hogy hány hetes vagyok, és meddig szeretnék dolgozni. Viszont a főnökömmel még a lombik kezdetekor megbeszéltem, hogy 12. hétig tervezzen csak velem, utána táppénzre szeretnék menni, illetve ő azt is tudja, hogy most 7 hetes vagyok. Amúgy kb. egy hete kezdett el a helyemre embert keresni, de még nem adott fel hirdetést, csak az ismerősei között kérdezett körbe...

A kérdésem, hogy innentől ebben nekem is van felelősségem, hogy tájékoztassam a kollégáimat?

Amúgy tudom, hogy szar helyzet ez a főnök oldaláról is, hisz még nem biztos, hogy megmarad a baba, akkor viszont nem is kell új ember helyettem. De én ennél többet nem tudok tenni úgy érzem, én már másfél évvel ezelőtt mondtam, hogy gyereket szeretnénk csak nem jön össze, ezért előfordulhatnak hiányzások vizsgálatok stb miatt.



ápr. 4. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
a kollegäidat nem kell täjekoztatnod( miert is kellene?).annyit böven eleg tudniuk, hogy täppenzre mesz es punkt.
ápr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Legegyszerűbb, ha ezt a részét is megbeszéled a fonokoddel
ápr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy nálatok a szokás.

Szerintem ha annyira vagytok jóban, hogy a próbálkozásról tudnak, akkor nyilván az eredményről is neked illene tájékoztatni őket, nem az interjúra járkáló emberekből meg a pletykákból kellene kisakkozniuk.

ápr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szólnék a főnöknek most, kollégáknak csak 12. hét után, de nekik nem muszáj, csak ha szeretnéd.
ápr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

A táppénzre szeretnék menni kijelentés elég meredek. Előre ugyanis nem tudod, hogy gond lesz, márpedig tp akkor jár. Maga a lombik nem indok a keresőképtelenségre.

Ha a munaköröd problémás, akkor meg nem te vagy keresőképtelen, tehát nem tp, hanem fogleü orvos, felmentés, alapbér.

ápr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

5

Ne mondj hülyeséget. Pont ebben a cipőben vagyok mint a kérdező. A háziorvosom nem akart visszaengedni irodára dolgozni. Mert pihenjek.

Az összes lombikos papírommal ellehet menni tàppénzre a leszívás napjàtól. Maga a lombiktól veszélyeztetett terhesnek számít alapból.

Szóval ne mondj olyat ami nem igaz.

Igen annyit van tàppénzen amennyit akar.

ápr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, de nem arra irányult a kérdés, hogy elmenjek-e táppénzre, mikortól menjek el, el lehet-e egyáltalán menni, ki mikor számít veszélyeztetett terhesnek stb. Azért is írtam ilyen egyértelműen le (vagy ahogy fogalmaztál meredeken), mert nem szeretném, hogy elmenjünk ebbe az irányba.
ápr. 4. 11:53
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
6, nem, nem veszélyezetett a lombikos. A fokozott kockázatú várnadósság nem azonos fogalom a keresőképtelenséggel. A szokásjog sem teszi azzá. Ha azzá tenné, már most sem tudná ellátni a munkáját.
ápr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%
#7: Csak a szokásos, az alapértelmezett kiskapu keresést mindenki belelátja. Zárójelben, nem véletlenül jelen esetben sem.
ápr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

6 vagyok

Én még nem érzem úgy hogy tudni kellene a kollégáknak. A főnök tudja. Ha valami közbe jön nem akarok sajnálkozó tekinteteket és kérdéseket. Én a 12. hétig nem mondom el. Mondjuk a központunkban látták a kódot a táppénzes papíromon. De akkor sem mondok senkinek semmit. A főnököm tudja, a családom tudja és kész. Mondjuk férfiak között dolgozom. Ha nőkkel dolgoznék lehet elmondanám.

ápr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!