Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kell nekem szólni a kollégáimn...

Kell nekem szólni a kollégáimnak a terhességemről és az ezzel járó táppénzről vagy ez a főnök dolga?

Figyelt kérdés

Lombikos 7 hetes kismama vagyok, bár nem beszéltem a lombikról nyiltan a kollégáimnak, nyilván tudnak róla, ezt nem nagyon lehet titokban tartani egy ilyen kis munkahelyen. Azt viszont konkrétan nem tudják, hogy hány hetes vagyok, és meddig szeretnék dolgozni. Viszont a főnökömmel még a lombik kezdetekor megbeszéltem, hogy 12. hétig tervezzen csak velem, utána táppénzre szeretnék menni, illetve ő azt is tudja, hogy most 7 hetes vagyok. Amúgy kb. egy hete kezdett el a helyemre embert keresni, de még nem adott fel hirdetést, csak az ismerősei között kérdezett körbe...

A kérdésem, hogy innentől ebben nekem is van felelősségem, hogy tájékoztassam a kollégáimat?

Amúgy tudom, hogy szar helyzet ez a főnök oldaláról is, hisz még nem biztos, hogy megmarad a baba, akkor viszont nem is kell új ember helyettem. De én ennél többet nem tudok tenni úgy érzem, én már másfél évvel ezelőtt mondtam, hogy gyereket szeretnénk csak nem jön össze, ezért előfordulhatnak hiányzások vizsgálatok stb miatt.



ápr. 4. 09:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a humán felé kell jelezni, aztán ők intézik a gazdasággal kokettálva a dolgokat.
ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!