Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit vettél a legelső fizetésed...

Mit vettél a legelső fizetésedből?

Figyelt kérdés

2 hét múlva lesz életem első munkahelye, így ez a téma most nagyon foglalkoztat.

Milyen tanácsokat tudnátok nekem adni? Eléggé csendes ember vagyok, kicsit figyelmetlen is, és a suliban is nehezen ment a tanulás. Nagyon félek, hogy nem fogom tudni ellàtni a feladatomat. Egy irodában fogok dolgozni egyébként, még nem tudom hogy pontosan mit kell majd csinàlnom.

Te mire költötted a legelső fizetésedet? Nagyon nehéz belerázódni a munkába? Mi van ha nekem nem fog menni?

Ne haragudjatok ha kicsit össze-vissza írtam, és ha esetleg valamit elírtam.


ápr. 13. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Anyukám születésnapjára (50) arany karkötőt
ápr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Tv-t.
ápr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Nyugii! :) Menni fog, ügyes leszel, már ebből a pár sorból is látszik, hogy nagyon lelkiismeretes vagy. Én is izgultam az első munkahelyem előtt, de senki nem úgy kezd egy új állást, hogy már rögtön mindent tud. Idő kell, amíg betanulsz, és önállóan is el tudod látni a feladataidat, meg összeszoksz a többi kollégával. Úgyhogy az esetleges hibákat és bénázásokat se vedd magadra. Az első dolog, amit a fizumból vettem egy twix szelet volt. :D

Azt javasolnám picit kényeztesd magad. Ha van olyan extra csoki, kaja, ruha, cipő, könyv, játék, bármi, amit eddig az ára miatt nem akartál megvenni, most viszont belefér, akkor lepd meg vele magad. A lelkednek is jót tesz, és lesz a kemény munkádnak egy kézzel fogható bizonyítéka is. Sok sikert és gratula a melóhoz!

ápr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Jó tanács, hogy ne félj kérdezni, ha valamiben nem vagy biztos. A csendességgel nincsen semmi gond, de a figyelmetlenségen érdemes lenne dolgozni egy picit, a saját érdekedben is, szóval ne kioktatásnak vedd. Törekedj arra, hogy a legjobb tudásod szerint és a legjobban oldd meg a neked adott munkát, de azért kihasználni se hagyd magad.

Suli után, persze, szokatlan lesz egy darabig, de biztos vagyok benne, hogy bele fogsz majd rázódni.

Sok sikert és kitartást! :)


Amúgy az első fizetésemből telefont vettem😅 az azt megelőző, használtan vett, olyan rossz állapotban volt, hogy már alig volt jó bármire is.

ápr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kis diákmunka pénzemből meg a szakmai gyakorlaton összekapirgált pénzből vettem annó egy Xbox 360-at.


Annyi hozzá tartozik a dolgokhoz, hogy szüleimnek elég rosszul ment akkoriban, szóval kamasz korom alatt nem nagyon volt pénz ilyen "extrákra".

ápr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem, egy eredeti levi's farmerdzsekit.

Diákmunka volt, kb 33 éve.

ápr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha diákmunka, akkor abból bringához vettem alkatrészeket.

Elsőre rendes fizetésemből kaját vettem, albérletet és rezsit fizettem.

ápr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kenyeret és iPhone-t.
ápr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 hollófernyiges ***** válasza:
Ars Magica szabálykönyvet.
ápr. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egy idézetes könyvet még 2007-ben.
ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!