Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún nem pofátlanság...

Állásinterjún nem pofátlanság ha megkérdik az ezelőtti munkahelyemet miért hagytam ott? És az azelőttit? És így visszamenek legelső munkahelyemig?

Figyelt kérdés
Vagyis ami munkahelyem volt mindet megkérdik miért hagytam ott. Több évtizedet visszakérdeznek.
2021. nov. 16. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Miért lenne az? Hisz ez számukra is igencsak releváns információ lehet.
2021. nov. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem pofátlanság, ha udvariasan megkérdezik. Nyilván igyekeznek kiszűrni a zűrös figurákat. Ha volt észszerű oka annak, hogy váltottál, akkor nyugodtan mondd el. Előny lehet pl., ha azt látják rajtad, hogy fejlődni akarsz a szakmádban.
2021. nov. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Tőlem eddig soha nem kérdezték egyik régi munkahelyem sem de szerintem nem szoktak az összes eddigi munkahelyről faggatózni, max az utolsóról. Én nem venném pofátlanságnak mert végül is érthető, hogy tudni szeretnék miért jöttél el onnan. Az erre adott válaszból is sok mindent le lehet szűrni, habár szerintem a legtöbben nem az igazat mondják ilyenkor.
2021. nov. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Miért lenne az?

Az igaz,hogy kellemetlen lehet rá válaszolni, főleg ha évente 2x változtat valaki munkahelyet.

De a válaszokból sokmindent le lehet szűrni.

Olyan ez mint a párkapcsolat..van aki egy újban nem érti mi köze a másiknak a múltjához,van akinek meg természetes,hogy nem évek múlva véletlenül derül ki ,hogy kivel kötötte össze az életét.

A melóhely és egy kapcsolat is kölcsönös bizalmon alapszik jó esetben,de van aki nem tervez hosszú távon vagy más szempontok alapján dönt.

2021. nov. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

31 évesen nem volt sok munkahelyem, összesen 2 (ez most a 3. ahol vagyok), de mindegyiknél el tudom mondani, miért hagytam ott és nem is titkolnám ha megkérdeznék.


Nem gondolnám pofátlanságnak, nyilván sok minden levonható a munkához való hozzáállásodról, hogy miket válaszolsz. Ha konkrétan azt mondod hogy mindegyiket azért hagytad ott mert máshol többet ígértek, akkor levonják azt a következtetést, hogy könnyen csábítható vagy más helyre és nem lehet veled hosszútávra tervezni, mert nem a lojalitásodról vagy híres. Ez persze csak példa volt, de általában ilyesmi ok miatt kérdezik meg.

2021. nov. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem, kivancsiak voltak, hogy miert van ez.
2021. nov. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

Nem pofátlanság! Így próbálják kiszűrni a léhűtő, balhés - és a semmit figurákat!

Az olyan egyén, akinek 25 éves koráig 10 munkahelye volt, nem túl vonzó egy cég számára!

De, az sem szimpatikusabb, ha valaki mindenhol csak épphogy letöltötte a próbaidőt, és sehol sem dolgozott egy évet sem!

Persze, van, hogy az ilyen emberek is kapnak esélyt! Viszont, mindig hamar kiderül, hogy az ilyen munkavállalóknal miért volt már annyi munkahelyük... Az ilyenek állandóan az eltűnnek és a munkájukat is hanyagul az végzik... Persze, mindig ők vannak vérig sértve, ha ezt a munkáltató szóvá teszi nekik...

2021. nov. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Persze, megkérdezhetik, de az itteni válaszolók túl jóhiszeműek. A munkáltató úgyis a saját magyarázatát vetíti rá a munkavállalóra és csak a munkáltató jó- vagy rosszhiszeműsége fogja ezt meghatározni, akkor is, ha a munkavállaló őszinte.
2021. nov. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem pofátlanság, csak ez is gyakran olyan színjáték jellegű. (Mint amikor megkérdezik, hogy mik a rossz tulajdonságaid, és olyanokat "illik" mondani, hogy maximalista vagy, túl sokat dolgozol, mittudomén 😀).
2021. nov. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

Általában a legutolsót szokták kérdezni, miért hagyod ott, tényleg kicsit furcsa ha egyesével végigmennek. :D


Pofátlanságnak nem az. De őszintén, nem sok értelme van ezeknek, mert őszintén senki nem tolja az arcukba, hogy pl a pénzért váltok, mert csak így tud egy alkalmazott magának kiharcolni jelentős összeget..


Nekem is megvan vakon most is, hogy mit mondanék, ha most megkérdeznék akármelyiket miért hagytam ott. Mindegyikre megvan a "jó" válaszom.


Egy színjáték az egész valóban, nem az őszinteség a lényeg, hanem hogy képes vagy-e magad eladni és jó színben tündökölni, tudod-e azt válaszolni, amit hallani akarnak. Senki sem az őszinteséget akarja hallani.

2021. nov. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!