Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mi a korrekt...

Szerintetek mi a korrekt hozzáállás ebben a munkahelyi ügyben? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Egyik kollégám elrontotta az egyik megrendelést, amit pótlólag kb. helyre lehetett hozni, komoly kára nem származott belőle a cégnek. Közvetlen főnökünk, úgy látom, ennek ellenére nem szeretné, ha emiatt távozna a cégtől, mert tény, hogy alapvetően jó munkaerő, sok mindent rá lehet bízni, érzi is a munkájáért a felelősséget. Ja és én is nagyon megkedveltem ezt a kollégát, hiányozna, ha elmenne, miközben úgy vélem, ő lehet, hogy magában ezt is fontolgatja. De egy másik részlegen dolgozó kollégák azóta folyton azzal jönnek, miért van még mindig itt, meg hogy alkalmatlan a vezetőnk, aki nem zavarja el, meg hogy gerinces ember ha egyszer hibázik, önként felmond, nagyobbak is megtették már. De én úgy látom, itt az az eset áll fenn, amikor van egy csoport, akik csak úgy alapjáraton is szeretnek mást piszkálni (korábban is folyton ezt csinálták), és van a kollégánk, akiben megtalálták azt, aki úgymond piszkálható, akarom mondani kissé instabil lelkivilágú. Szerintetek mondjak-e neki vagy a másikaknak valamit, ami elősegítheti az ügyön való túllépést?
ápr. 13. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Mindenkinek addig nagy a szája, míg maga is elkövet valamit. Támogasd a kollegádat, állj ki mellette. Hívd el egy kávéra, ilyenkor jólesik egy támogató kéz. Többet nem tudsz tenni.
ápr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Semmit ne mondj senkinek. Ez nem a te dolgod. Nem kell belekotnyeleskedni.


Amúgy meg csak az nem hibázik, aki nem dolgozik.

ápr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Csak az nem követ el hibát, aki nem dolgozik. Nincs olyan cég ahol a dolgozó ne követne el hibát, és ezt a főnökötök is tudja.

A másik részlegen mit mondanak teljesen lényegtelen. Foglalkozzanak a saját részlegükkel. Ha ennyire ráérnek piszkálódni, szólni kell a főnöknek, hogy adjon nekik munkát, mert nagyon ráérnek másokkal foglalkozni.


Nagyon veszélyes másokat piszkálni! Ki tudja a kollégádnak milyen a szociális helyzete. Lehet nincs vagy kevés pénztartaléka van + hitel(ek). Ezen kívül lehet 1000 gondja és baja. Soha nem lehet tudni az elűzés és az elbocsátásra miképpen reagálna. Nem szabad ilyennel játszani!


Munka után menjetek el fagyizni, sörözni. Mond meg neki, mindenkivel előfordult. Ne vegye a lelkére! A másik részlegen sokan Chuck Norissnak tartják magukat ezért nagy a szájuk.

ápr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Ez az ö ügye.
ápr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Korrekt válaszok, ment a felpontozás, én is így gondolom!
ápr. 13. 16:10
 6/6 anonim ***** válasza:

A végső kérésre a válasz. Ne mondj semmit, annál előbb un rá a pletykás társaság.

Nem is értem, van egy értékítéleted a kollégáról (bár véleményes, hogy a szakmaiságot nem tudod leválasztani a személyes szimpátiáról) és van egy főnököd, aki szintén kiáll mellette. Ezek után mégis miért azok véleménye a mérvadó, akik máshol dolgoznak így az ismeretiek is felületesek minden tekintetben?

ápr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!