Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire "barátkozol" egy uj...

Mennyire "barátkozol" egy uj munkahelyen az első hónapokban? Mennyire kezdeményezel beszélgetést?

Figyelt kérdés
2013. júl. 14. 06:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Már az első pillanattól nyitott vagyok mindenféle társasági életre, nem várok hónapokig. Az én szakmámban (bármixer) furcsa is lenne, többet vagyok a munkatársakkal mint otthon és egyébként sem jellemző a szakmában dolgozókra a zárkózottság.
2013. júl. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy új munkatársról (vagyis rólad) pár nap alatt kialakítják a régiek, hogy szimpi vagy-e nekik, vagy nem. Amennyiben nem vagy nyitott, bezárkózol magadba, nem veszel részt a közös társalgásokba, hülyéskedésekbe, stb. stb. könnyen "kiközösítenek", már pár hét alatt sem fognak befogadni maguk közé, nemhogy pár hónap múlva.


Nem kell feltétlenül jópofizni, nem kell az u.n. tolakodó-belebeszélő stílust sem felvenni. Ha kérdeznek válaszolsz, ha látod, hogy azt várják, elmond valamiről a véleményed, stb. stb. akkor célszerű résztvenni a társalgásba, és majd kialakul, hogy lesz-e közöttük olyan, akivel szorosabb barátságot kötsz, vagy megmarad mind munkatársnak.

2013. júl. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Alkalmazkodom. Ha csevegős társaságba kerülök, én is bekapcsolódom, de ha mindenki egész nap kukán bámulja a monitort, az első időszakban biztosan nem én leszek az, aki feloldja a hangulatot. Alapvetően barátkozós vagyok, de kell egy kis idő, amíg annyira otthon érzem magam valahol, hogy zárt ajtókon is merek kopogtatni.
2013. júl. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semennyire. Ez az én nagy gondom. Én vagyok a tipikus kuka csaj, aki két szót nem szól egész nap, ha kérdezik is csak csendben röviden válaszol és kész. Emiatt sajnos ki is vagyok közösítve, eléggé barátságtalanok velem azok akikkel dolgozok. Sajnos én nem tudok magamon változtatni, nekik kéne elfogadni hogy ilyen vagyok, de úgy látszik erre szinte senki nem képes. Nem értem miért nem értik meg a hozzám hasonlókat. Talán én tehetek róla hogy ilyen vagyok? Én utálom ezt a legjobban.
2013. júl. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

Bármennyire hihetetlen te döntöd el, hogy hányszor szólalsz meg, és milyen hangosan. Csak gyakorlat kérdése. Eleinte majd heves szívdobogást kapsz minden egyes alkalommal, amikor megszólalni készülsz, de ez idővel elmúlik. Sok sikert! :)

2013. júl. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

21:59

én is ilyen vagyok és sokat szenvedek miatta

pedig átlagos, kedves vagyok de valami még sem jó

2013. júl. 17. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!