Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaválasztásban segítség?...

Munkaválasztásban segítség? Bővebben lent. (17/L)

Figyelt kérdés

17 éves gimnazista lány vagyok. Érettségi után nem terveztem főiskolára menni. Egy ideje érzékenyen érintenek a kisbabák, a beteg emberek, rászorulók. Nem igazán vagyok tisztában a munkalehetőségekkel, meg úgy igazán a "foglalkozásokkal" sem. Tudnátok olyan konkrét foglalkozásokat mondani, amihez nem szükséges feltétlenül diploma, hanem "csak" OKJ, illetve bármiféle köze van a kisgyermekekhez, csecsemőkhöz, betegekhez (...), aminek a fizetéséből azért meg is lehet élni? Sajnos nem egy ismerősről tudok, aki segíteni szeretne, a munkája is ehhez kapcsolódik, de 50-60ezreket nem keres meg egy hónapban.

Előre is köszönöm az ötleteket!


2013. júl. 17. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:
magyarországon a leirt feltételekkel nem fogsz jó fizető munkát találni, anya pár hónapig volt segéd ápoló vagy mi csuda, idősek otthonábam 12 óra másnap 12 óra, és utána két nap pihenő, de idősek fenekét törölni meg hasonlók havi 100 ezer nettóért, nem is csinálja már.
2013. júl. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Sajnos manapság azok sem feltétlenül keresnek elegendő pénzt akiknek diplomája van. Egy jó szakmával viszont jól is lehet keresni, de általában kevés hozzá az OKJ képzés. A nyáron szakíts rá időt és menj el egy-egy napra pl. egy óvodába, kórházba afféle segítőnek. Ha előre beszélsz az óvoda vezetővel, hogy a pályaválasztás miatt szeretnéd megnézni mit is kell egy dadusnak csinálnia (mert az óvónőknek főiskolát kell végeznie) és szívesen besegítenél ha engedik kipróbálni, akkor biztosan belemennek, a segítség mindig jól jön. Éppen így egy kórházban is. Neked még nem kell önkéntes munkát végezned az érettségi előtt? Vannak akiknek már igen és sokszor ők is ilyen helyeken dolgoznak néhány napot. Ha bemész az iskoládba az ügyeleti napon, ott biztosan tudnak olyan címeket adni vagy embereket is mondani akiknél egyébként az önkéntes munkát csinálhatják.

Mindenképpen ki kellene próbálnod, mert nagyon szép dolog ha valaki gyerekkel vagy betegekkel foglalkozik, de iszonyú nehéz feladat. Jobb ha akkor rájössz, hogy esetleg mégsem ezt szeretnéd csinálni amikor még van lehetőséged más pályát is választani. Ha meg tetszik, akkor ott helyben személyesen is tudsz tanácsot kérni az ott dolgozóktól.

2013. júl. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kezdjél el hiányszakmát tanulni ha akarsz is keresni valamit,én a CNC-t ajánlom elég jó :)
2013. júl. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!