Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor jó a csapat a munkahelyen?

Mikor jó a csapat a munkahelyen?

Figyelt kérdés

#csapat #munka #munkahely #támogatás #projekt #kolléga #együttműködés #munkahelyi közösség #kollegiális kapcsolatok
2013. júl. 27. 11:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha nem úgy akarnak előbbre jutni az egyének, hogy lenyomják a többieket. Sajnos tipikus magyar jelenség a másik fikázása, bemószerolása a főnöknél.
2013. júl. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

A 9. válaszadó nagyon telibe találta a lényeget...

Szomorú, mikor a vezetésben a lazaságot, a szakmaiatlanságot, esetleg az erkölcstelenséget látja az ember. Lehet, hogy én vagyok nagyon konzervatív, de pl. az utóbbi dolog sem ritka. Számomra demoralizáló...

2013. júl. 30. 20:21
 13/16 anonim ***** válasza:
Utolsó helyemen a főnök nem volt kifejezett csapatépítő. Ennek ellenére nagyon jó kis kollektíva kovácsolódott össze. (1-2 fő kivételével) Talán azért, mert +-10év eltéréssel egyidősek voltunk, és mert a meghatározó többség fiúkból állt. Mielőtt felszisszennétek, nekem több helyen is mondták a csajok, hogy csak női kollégák ne lennének! (Mellesleg sajna, én is ezt tapasztaltam.)
2013. aug. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 zsuzsanna23 válasza:

Már több éve nyugdíjas vagyok,egy nagyszerű csapat tagja voltam. Hasonló kérdés merült fel és azt találtam mondani,

"hogy akkor is bejárnék dolgozni veletek, ha nem fizetnének

érte."

Ezt sokáig emlegettük, és így is éreztük.

Az is igaz, hogy a főnökünk, egy okos, nagyszerű ember volt.

2013. aug. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Van úgy, hogy az ember bárhogy erőlködik, mégis kilóg valahogy a sorból. Lehet, hogy ilyen volt az az 1-2 ember Miquel válaszában.

A jó vagy rossz kapcsolat nagyon meghatározza az ember sorsát a munkahelyén. Láttam már olyat többször, hogy a személyes ellentétek vezettek valakinek a távozásához, vagy kirúgásához.

Az emberek "szociális érzéke" annyira különböző. Egy időben nagyon zavart, ha figyelmetlenségből, és rendszeresen nem fogadták a köszönésem a folyosón, vagy mikor hazamentek nem vették a fáradtságot, hogy távozáskor az én szobámba is beszóljanak, hogy "Helló Béla"! Aztán évek után már nem érdekel a téma...

2013. aug. 1. 21:03
 16/16 anonim ***** válasza:

"Van úgy, hogy az ember bárhogy erőlködik, mégis kilóg valahogy a sorból."

Igen, kétségtelenül van ilyen. Nálunk azonban nem ez volt a helyzet. Az egyik emberke utált mindenkit, őt is utálta mindenki, és ez neki nagyon is megfelelt így. A másik önértékelési zavarokkal küzdött, ráadásul szentül meg volt róla győződve, hogy mindenki mindenben ellene tör. Amikor egy pl. kollégánk hirtelen meghalt, szerinte azt is csak azért tette, hogy vele kibässzon.

Egyébként a savanyú embereket senki sem szereti. Inkább legyél harsány, kiabálós, még az is jobb, mint a szürke, humortalan munkatárs.

2013. aug. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!