Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vajon ennyire szar hely...

Vajon ennyire szar hely Magyarország?

Figyelt kérdés

Ti havi mekkora összegből éltek kényelmesen?

Miért van az, hogy rengeteg országban minimálbérrel nyugodtan ellehet élni, de a mi kis nyilas nemzetünk valahogy ezt nem tudja biztosítani?

Vajon van ebből kiút? Vagy irány külföld?



2013. aug. 20. 23:10
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
Pincér,Irodai dolgozó vagy esetleg csapos mivel nem nehéz megtanulni őket angol nyelvtudással de nagyon jól fizet!
2013. aug. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
56%
Tudod ha nem kéne havonta kifizetnünk nem kevés összeget a barna bőrű egyéneknek, szerintem mindenki jobban élne.
2013. aug. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:
Igazad lehet
2013. aug. 20. 23:47
 14/50 anonim ***** válasza:
59%

Külföldön próbáltál már minimálbérből megélni?

Próbáld ki.

2013. aug. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
89%

5-ös válaszoló!


200 ezer forintból akkor lehet simán elélni, ha van egy tehermentes lakásod/házad és egy szintén tehermentes autód. Akkor elélsz belőle. De a havi 200 ezer forintból te nem fogsz venni simán semmilyen autót, semmilyen lakást, hitelmentesen. Én kint dolgozom, mindent fizetnek, így fél év alatt megkeresem a 2 millió forintot. De ez a zsebembe is marad. Erre már tudok alapozni. De a havi 200 ezer forintból tegyél félre 50 ezret (nem fogsz), fél év alatt összegyűjtöttél kemény 300 ezer forintot. Ollé, csak tudd majd mire költeni...


Kérdező, ha eszed van nagy ívben teszel rá, hogy kit keresnek most meg kit nem, inkább külföld felé orientálódj. Mert szerintem elég vicces, hogy itt kint segédmunkával! annyit kereshetsz mint otthon egy diplomás felsővezető....

2013. aug. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm az igényes, és informáló válaszodat!!! Köszönöm!!
2013. aug. 21. 14:33
 17/50 anonim ***** válasza:
27%
egy segédmunkás sose tesz félre 2milliót pláne nem fél év alatt...
2013. aug. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
16%
(magyar népmese)
2013. aug. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
100%

Na, ebből látszik hogy ki az aki még Magyarországról ki sem tette a lábát. De mutatok egy kis matekot, hogy megértsd:


Keresel nettó havi 1200 Eurót. Eddig stimm? Minimálbér, ha nem hiszed, olvass utána, vagy menj fel az ams.at-ra és nézd meg a fizetéseket. Mivel egy síparadicsomban dolgozol, novembertől május elejéig, az összesen 6 hónap, vagyis 7200 Euró. Ha ezt beszorzod 300-zal, az 2.160.000 Ft. Mivel a szállásodat és a kajádat fizetik, így neked innentől kezdve csak akkor fogy a pénzed, ha cigizel vagy ha iszol. Na ezt mind elérheted mosogatóként!, nem szakmunkával, nem diplomával, hanem egy egyszerű segédmunkával, mosogatással. Érted? Én elhiszem, hogy sok embernek fogalma sincs arról, hogy milyen külföld, mert csak otthonról ugat (mint te is), de hidd el, azért mert téged meg lehet etetni, az nem azt jelenti hogy az úgy is van. Biztos lehetsz benne, hogy nem véletlenül dolgozik a magyarok nagyon nagy százaléka az én munkahelyemen is. Ráadásul, szezon végén kapsz úgynevezett szezonpénzt is, ez tartalmazza a ki nem fizetett szabadságot, túlórát, ünnepnapokat. Így kaptam áprilisban (szezonpénzzel együtt) 20 napra 2100 Eurót. Én elhiszem, hogy fájdalmas az, hogy míg te semmit sem tudsz félretenni, annak ellenére hogy szakmunkát végzel vagy esetleg diplomás vagy, addig más mosogatással fél év alatt annyit keres amennyit te 1 egész év alatt sem:))

2013. aug. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt egy mosogatói állás. Feltételezem nem tudsz németül, de mivel rendes vagyok, segítek.


1.617,00 EUR pro Monat---> Ez jelenti a havi bruttó béredet, ami körülbelül nettóban 1200 Euró.


Essen inklusive. Unterkunft auf Anfrage möglich!--> ez azt jelenti, hogy étkezést tartalmaz a munkakör, szállás kérésre megoldható.


Szóval, erről szól a népmese;) Ugye nem 480.000 Ft a bruttó béred kiscsillag?:) Akkor jó, de este nézd ám meg a magyar népmeséket a HírTV-ben!

2013. aug. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!