Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vajon ennyire szar hely...

Vajon ennyire szar hely Magyarország?

Figyelt kérdés

Ti havi mekkora összegből éltek kényelmesen?

Miért van az, hogy rengeteg országban minimálbérrel nyugodtan ellehet élni, de a mi kis nyilas nemzetünk valahogy ezt nem tudja biztosítani?

Vajon van ebből kiút? Vagy irány külföld?



2013. aug. 20. 23:10
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
65%
Akkor megismétlem azt, amit 4 oldalon keresztül nem sikerült felfognod. Azért, mert neked nem sikerült, van akinek sikerül. Ahogy az egyik válaszoló is írta, nincs 2 egyforma munkahely/főnök. Nekem csak jó tapasztalataim vannak, munkahely, főnök, pénz, és úgy összességében külföldről, pontosabban Ausztriáról. Ha nem érné meg, nem érezném jól magam, nem dolgoznék itt. De hidd el, hogy azért mert neked nem sikerült, nagyon sok embernek bejött. Nem azért dolgozik ennyi magyar külföldön, mert olyannyira nem éri meg. Ha ezt végre sikerül megértened és felfognod, akkor lezárhatjuk a 4 oldalnyi csevegést.
2013. aug. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
15%
nekem ne ismételgessél ...Mi vagy te papagáj?
2013. aug. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
64%
Akinek a felfogási képessége kisebb mint a pofája, annak még egy papagáj is kevés.
2013. aug. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
0%
nincsen nekem pofám...
2013. aug. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
0%
72%-os kicsit visszavehetnél a stílusodból. Biztos nagyon keménynek érzed magad, hogy nagy "bátran" névtelenül osztasz és szidsz itt valakit, ráadásul ok nélkül. Ha mindenhol így viselkedsz külföldön is, akkor nagyon jó hírét kelted a magyaroknak.
2013. aug. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
24%
Igy van ..Akkora paraszt hogy potyog a szájábol a vetőmag.
2013. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
Na a sok böszme magyar... itt is jelen van. Amelyik válaszoló azt mondja, kint örlődés, meg stb megy. Az vagy a nyelvet se tudja megtanulni normálisan, vagy dolgozni sem akar. Nagybáttyám nyelvtudás, igen, nyelvtudás nélkül van kint és jól keres. Havi 1800 eurót és a szállásra nincs gondja, de egy mukkot nem tud németül. Aki ismerősöm pedig Ausztriában van ő pedig nettó 1500-at kb és beszél németül. Ha nagyon akarsz dolgozni elhelyezkedni el fogsz tudni. Az meg, hogy valaki olyan illúzióba ringatja magát, hogy kint 2500-3000 eurót keres a 0 képzettségével az őrlődik persze, meg annak mondják, hogy menjen a jó büdös francba. A szapulást pedig nem értem. Itthon körülbelül már senkinek sincs kedve dolgozni, de a külföldöt szapuljuk? Gondolkozzunk már el, mennyien mentek ki külföldre... ha annyira kínlódás az egész, miért nem jönnek haza? Aki meg palotában akar lakni vagy olyan igényei vannak, hogy csak na, azt tudom sajnálni. Legújabb történet: ismerősnek meglett a diplomája.. itt helyben nincs szüksége rá egyik munkáltatónak se, pénzben nem akarnak annyit fizetni, amennyi neki jó lenne. Fogta magát, kiment Angliába és nem a szakmájában, de elég jó helyen dolgozik és 500 ezret félretett 2 hónap alatt. Itthon havi bérnek nem ajánlottak neki 200-nál többet. Mielőtt jönne valaki okoskodni.. könnyebbfajta fizikai munkát végez, szállást ő fizeti és nem hal bele a túlórába, mert csak hétköznap dolgozik, tehát 5 napot.
2016. dec. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
Aki pedig azt mondja, drága kint minden, akkor költözzön Pesten albérletbe és menjen el dolgozni árufeltöltőnek. Majd megnézzük, hogy a 100 ezer forintos kiadást miből fogja tudni fedezni és akkor még nem evett semmit. Akinek meg tényleg nincs semmije az beéri egy normális szobával bárhol.
2016. dec. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Én voltam Franciaországban egyetem alatt nyári idénymunkán (mezőgazdaság). Ketten mentünk ki, nettó 1200 eurót kerestünk havonta. Kb. 500 euróért béreltünk egy szép, 35 nm-es belvárosi lakást egy kisebb városban. A kajára elment 2-300 úgy, hogy néha étteremben is ettünk, és nem a legszarabb minőségű kajákat vettük a boltban (hozzá kell tennem, hogy ott a legszarabb olyan kb, mint itthon a "felső" kategória). Tehát kb 6-700 eurót havonta simán félre lehetett tenni, ha másra nem nagyon költöttünk. De 500-at biztos. Tehát minimálbérből félretettem egy hónapban az itthoni átlagkeresetet... Azért ez beszédes. Közben megtanultam programozni, vajon mennyit kapnék most kint?
2022. máj. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

"de tapasztalat hogy nyugaton sem lehet minimálbérből megélni ott ugyanis jóval magassabbak a szolgáltatás költségei,(utazás lakbér kaja)"



Kretén. Én még egyetem alatt voltam kint Franciaországban nyári szőlészeti munkán. Havi 1200 nettót, a minimálbért kerestem, egyik helyen fullos szállást adtak, másik alkalommal Dijon történelmi belvárosában béreltünk ketten egy 40 nm-es lakást 400 euróért havonta, tehát maradt 1000 euró, ebből még éttermezèsekkel, borozásokkal elment a kajára kb havi 300 és 700 eurót félre tudtam tenni. Nem éltünk nagy lábon, de hiányt se szenvedtünk, jó minőségi kajákat ettünk, jó borokat ittunk. És ez csak egy egyetemi idénymunka volt minimálbérért... Te lehetsz valahogy nagyon szerencsétlen, ha tudnál nyelveket és jobban utánajárnál a dolgoknak, te is tudnál boldogulni kint.

2022. júl. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!