Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vajon ennyire szar hely...

Vajon ennyire szar hely Magyarország?

Figyelt kérdés

Ti havi mekkora összegből éltek kényelmesen?

Miért van az, hogy rengeteg országban minimálbérrel nyugodtan ellehet élni, de a mi kis nyilas nemzetünk valahogy ezt nem tudja biztosítani?

Vajon van ebből kiút? Vagy irány külföld?



2013. aug. 20. 23:10
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ellenségeskedés annyira jellemző ránk. Külföldön is (saját tapasztalat) és még itt is, egy egyszerű kérdésnél. Valakinek jók a tapasztalatai, valakinek rosszak, de ezért nem kéne egymást szapulni és hazugsággal vádolni. Nincs két egyforma főnök és munkahely. Nem tudtok normálisan, intelligensen kommunikálni anyázás és alázás nélkül? Szomorú.
2013. aug. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
27%

Azér hasonlitom össze mert németország ausztria ugyanaz a sz.r mint anglia.Mostmár mehetsz sielni stefán.

Bocsánatot kérek a fogorvos asszonytól neharagudjon hogy ezt irom de tapasztalat hogy nyugaton sem lehet minimálbérből megélni ott ugyanis jóval magassabbak a szolgáltatás költségei,(utazás lakbér kaja)és nincs arányban ott sem a minimálbérrel a szolgáltatás költsége.

2013. aug. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
29%

Munkaügy központok meg telefonon keresztül az akcentusodból döntik el hogy adnak e neked munkát v sem.

Diszkrimináció hát ez az ami van nyugaton de k...rva nagy.

Esetleg hivhatjuk még rasszizmusnak is

2013. aug. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
0%

Gyerekek...

Ki megy ki minimálbérért külföldre?

1.Aki még nem járt kinnt és nem tudja hogy müködnek a dolgok külföldön.kiprobálja

(Miután rájött hogy a legalapvetöbb dolgokra sem elég a minimálbér pláne ha még az óraszámát is korlátozza munkáltató igy hát max csöves szinten élhet egy böl olajra lép az országbol mer rájön hogy egy kalap sz.r az egész.Rosszabb esetben évekig élhet igy kinnt vegetációnak hivják munkanélküli lesz depresszós alkesz drogos stb

2.aki multimillomos és nem érdekli pénz. :-)Annak minden mind1

3Vagya ki nem multimilliomos és apénz sem érdekli az se ha munkanélki lesz évekeig kinnt és az sem ha a hid alatt az állomáson vagy parkban esetleg pincében kell aludnia.

Minimálbér?

Csövezni itthon is lehet :-)

2013. aug. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
65%

"nyugaton sem lehet minimálbérből megélni ott ugyanis jóval magassabbak a szolgáltatás költségei,(utazás lakbér kaja)és nincs arányban ott sem a minimálbérrel a szolgáltatás költsége."


De te pö.cs, ha fizetik a szállásodat meg kajádat akkor milyen lakbérről meg kajáról beszélsz?? Én nem csodálom, hogy téged hazaküldtek külföldről ekkora barmot még nem is láttam:D Gondolom most is munkanélküli vagy, mert téged max a mezőn tudlak elképzelni kaszálni, másra nem nagyon.

2013. aug. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
63%
Te ugyanaz a gyökér vagy, aki a saját szerencsétlenségét hajtogatja, 4 oldalon keresztül. Te azt gondolod, hogy mert te egy böszme vagy, akkor más is az??
2013. aug. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
23%
Elhiheted hogy hosszú távon nem túl egészséges a munkahelyen lakni.Ha még nincs benne tapasztalatod majd lesz.Akkor viszont ha majd pszihésen belefáradsz a benntlakásba és elmész albérletbe rendesen fizetsz a labérért kajáért szolgáltatásért,elkezded felélni a megtakaritásaidat mert nem találsz munkát majd akkor rájössz hogy a kur...a életbe ez nem is éri meg nekem.Lesz benne részed ne aggodj.Emlékezz arra amit mondtam.Csak úgy tűnik kell egy kis idő ahhoz hogy magadtól is rájöjj. Én is voltam live-in staff és kijelenthetem hogy hosszú távon szar örökké nem tart és kikészü tőle az ember 1 év alatt.
2013. aug. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

"e te pö.cs, ha fizetik a szállásodat meg kajádat akkor milyen lakbérről meg kajáról beszélsz??"

-Nem mindenhol fizetik, és miért ne írhatna erről is?


"Ráadásul nem Németországról volt szó, hanem Ausztriáról."

-A kérdező nem kötötte ki, hogy csak Ausztriáról lehet szó.


"Biztos, hogy nem beszélsz nyelvet, mert akkor nem munkaközvetítő után futkosol (aki mellesleg lehúz, hanem felmész a munkaügyi központ honlapjára és ott nézel állást)."

-Senki nem futkos munkaközvetítő után, épp ellenkezőleg. De pl. Németországban nagyon sok munkahely már csak rajtuk keresztül keres alkalmazottat, mert olcsóbb, és egyszerűbb akár egyik másodpercről a másikra "felvenni vagy elküldeni" őket.

Itt még a munkaügyi központ honlapján is 80%-ban munkaközvetítő (Zeitarbeit) cégek álláshirdetései vannak. Nehéz tőlük függetlenül állást találni, akár hiszed akár nem, még németeknek is. Ez az egész rendszer el lett itt cseszve.

2013. aug. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
67%

"Elhiheted hogy hosszú távon nem túl egészséges a munkahelyen lakni.Ha még nincs benne tapasztalatod majd lesz.Akkor viszont ha majd pszihésen belefáradsz a benntlakásba és elmész albérletbe rendesen fizetsz a labérért kajáért szolgáltatásért,elkezded felélni a megtakaritásaidat mert nem találsz munkát majd akkor rájössz hogy a kur...a életbe ez nem is éri meg nekem.Lesz benne részed ne aggodj.Emlékezz arra amit mondtam.Csak úgy tűnik kell egy kis idő ahhoz hogy magadtól is rájöjj. Én is voltam live-in staff és kijelenthetem hogy hosszú távon szar örökké nem tart és kikészü tőle az ember 1 év alatt."


Elhiheted, hogy nem 1 ember van aki 9 meg 13 éve dolgozik itt kint, mégsem alkoholista, drogos vagy akármi. Ha te pszichésen belefáradsz abba, hogy dolgoznod kell, akkor gratulálok. Szerintem sokkal fárasztóbb az, mikor azon gondolkozol, hogy a 80 ezer forintodból mit fizessél be. Az élet a munkáról szól, ha nem vagy kitartó lehet dolgozni otthon is, jóval kevesebbért.

2013. aug. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
21%
nem tudom éltél e már kinnt de hidd el hogy a sokféle szar melóba vagy munkanélküliségbe nincstelenségbe örlődésbe éhezésbe külföldön rohadtul bele lehet fásulni pszichésen
2013. aug. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!