Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vajon ennyire szar hely...

Vajon ennyire szar hely Magyarország?

Figyelt kérdés

Ti havi mekkora összegből éltek kényelmesen?

Miért van az, hogy rengeteg országban minimálbérrel nyugodtan ellehet élni, de a mi kis nyilas nemzetünk valahogy ezt nem tudja biztosítani?

Vajon van ebből kiút? Vagy irány külföld?



2013. aug. 20. 23:10
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
0%

Aki itt ugat barátom az egyedül te vagy.

Lehet több helyen éltem már a világban kisfiam min te.

Erröl ennyit.

Menjél inkább sielni a stájerekhez

2013. aug. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:

Németországban a munkák nagy része munkaközvetítőn (Zeitarbeit) keresztül fut, akik sokkal kevesebbet fizetnek ugyanazért a munkáért, mint egy fix dolgozónak. Tehát pl. egy gyárban 1.200 euro nettó helyett 800-900 nettó alapot. Nagyon nehéz őket megkerülve munkát találni, leginkább kapcsolatokkal megy, mert sokan nem is hirdetnek.

Ha ebből még albérletet is (átlag 500-900 rezsivel) kell fizetned, plusz kaját, plusz közlekedést, akkor hiába vagytok ketten, nem sok marad. Persze vannak cégek, ahol fizetik a kajádat és szállásodat, de sokszor nagyon gázok a körülmények. Nem egy hely volt, ahol szinte éheztem, és 12 bolgár és román munkással kellett osztoznom egy 3 szobás lakáson, ahol egy szobában volt fűtés, és semmilyen bútor, még ágy sem, vagy takaró, persze ezt elfelejtették előre közölni. Szóval egyáltalán nem könnyű külföldön, szerintem mázli is kell hozzá rendesen, hogy összejöjjön, és ne szenvedj közben. Persze menő állással biztos nem szop ennyit az ember, de átlag melókkal gyakran.

2013. aug. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
7%

#22/22: Igy van ahogy irod .Csak stájereknél sielő mosogatógyerek próbálja megeteni itt a szegény magyar embereket hogy 6 hónap alatt 2millót megtakarit stájerországban mosogatóként.Ezt csak az hiszi el aki éjjel-nappal magyar népmesén nőtt fel.Azzal mindent meg lehet etetni. Meg hogy milyen fasza ott az élet mi?Fasza ?Akkor maradj kinnt még vagy 50évig.Élvezd hát.

#22/22: Látom vágod a témát.Velem kb ugyanez történt angliában. Ott is ugyanez a szar.Munkerőkölcsönzö személyzeti tanácsadó akik közül választhat az ember néha az aprohirdetésben is akad valós állás de azok maszekok még jobban lerántják az embert v kevesebbet fizetnek mint amennyit igérnek csalnak az adó val óraszámmal stb.Én is mosogattam szállodáztam meg ilyenek takaritottam éheztem meg trágya helyeken laktam stb.Ugyhogy tudod kit etessél ?Derrick-et, a kis Harry-t meg a Brinkmann professzort a fekete erdőbe.

A kapitalisták miatt van minden baj a világban

Szoval ez glbobális jelenség nemcsak a németeknél van igy.

Ez a romlott csaló népsanyargató népirtó kapitalizmus.

Ezek idézték elő a globális hitelválságot mert sanyargatják a világot.

2013. aug. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
67%
Na igen, ezzel bizonyítottad is a tudatlanságodat. Ha ilyen hülye vagy, hogy munkaközvetítőt keresel fel (mert nyelvet nem beszélsz, munkát keresni magadtól nem tudsz), ezért lehúznak. Amit linkeltem, az osztrák munkaügyi központ által meghirdetett állások. Velem nem kell megetetni semmit, én ezt csinálom, ennyit keresek és kész. Csak te nem vagy életképes, ezért robotolsz otthon havi 80 ezerért:) Ráadásul nem Németországról volt szó, hanem Ausztriáról. Földrajz, matek 1-es, leülhetsz. De én örülök hogy vannak ilyen életképtelen emberek, miattuk tudnak az életképes emberek jó helyeken dolgozni;)
2013. aug. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:

# 2:

Mérnököknek és informatikusoknak sem leányálom ám az élet. Legalábbis az átlagnak nem. Építészmérnökként örülök, ha megkeresem a 140-150ezer forintot. Mérnök infós ismerőseim pedig 160 körül visznek haza havonta. Azt szerintem mindenki látja, hogy a belefektetett idő a tanulmányokba és a felelősség, ami rajta van az emberen, nem egyenesen arányos a juttatásokkal.


A német mosogatógyereknek meg én is hiszek, mert amit ti írtok, csak az olyanokkal lehet megcsinálni, akik egyáltalán nem beszélik a nyelvet. Több ismerősöm is dolgozik kint és mindegyik hasonló körülményekről számol be. Ráadásul Ausztriában és Németországban van valami Weichnatsgeld és Feriengeld ami a 13. és 14. havi bérnek felel meg.


Tehát igen, a magyar viszonyokhoz képest külföld egy leányálom AZOKNAK akik beszélnek az ottani nyelven.


Van olyan ismerősöm nekem is aki nulla nyelvtudással és nyolc általánossal ment ki és üvegeket válogat. Na neki még arra sincs pénze, hogy hazajöjjön.... de így járt.

2013. aug. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
30%

Már ne is haragudj de én nem csak munka közvetitőnél dolgoztam.találtam állásokat interneten is.6év kinntlét után akár egy leheletnyit beszélhetek is angolul nem?Örülök hogy te ilyen talpraesett vagy.Most már mehetsz sielni.Remélem a tányérok tiszták...első a munka aztán a szórakozás.

Kérdezőnek:Minimálbérből sehol sem élsz meg nyugodtan.

2013. aug. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
Mellesleg a munaközvetitő is relativ dolog mert dolgoztam olyan munkaközvetitőnél is aki lényegesen jobban fizettet mintha cégnél dolgoztam volna.
2013. aug. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
94%

# 26:

De miért vagy ilyen mérges? Csak leírtam azt, amit én tapasztaltam. Sokan voltak kint az ismerőseim közül és nagyon sokan még kint is vannak és senki nem panaszkodott...


Sőt, van egy közelibb barátom, ő vissza is akar menni egyetem után, ha nem talál normális állást itthon...


Lehet, hogy te csak rosszul választottál. Meg én Angliában nem tudom, hogy mi a helyzet. Ott csak egy ismerősöm dolgozik, de vele sem nagyon beszélek. Nekem a "tapasztalataim" mind Németországra (ahol egyébkén édesanyám is dolgozott és nem volt túl jó, de normális volt az étkeztetés és a szállás is) és Ausztriára korlátozódnak.

2013. aug. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
70%

26-os válaszoló!


Te csak irigy vagy és azt gondolod, hogy mert neked nem jött össze és jól átvertek, tuti másnak sem jöhet össze. Biztos, hogy nem beszélsz nyelvet, mert akkor nem munkaközvetítő után futkosol (aki mellesleg lehúz, hanem felmész a munkaügyi központ honlapjára és ott nézel állást). Érdekes, én soha nem voltam egy szobával semmilyen bolgárral meg lengyellel meg románnal. Van külön szoba, teljesen kulturált és ennyi. Rengeteg embert átvernek, mert se végzettségük, se nyelvtudásuk sincs. Te valószínű ebbe a körbe tartozol, azért hihetetlen számodra másnak a sikere. Idekevered Angliát is, bár nem értem miért hasonlítasz össze egy Angliát Ausztriával vagy akár Németországgal?! Teljesen különböző a 3 ország, más bérek, más pénznem! De ha logikusan gondolkodsz, szerinted miért dolgozik kint ennyi magyar pl. a Németeknél, Osztrákoknál? Gondolod, hogy havi 500 eurókért dolgoznak?? Annyiért senki sem menne ki. De látom neked szimplán csak fáj más sikere, vagy az hogy te fél év alatt semmit sem teszel félre, más meg több mint 7000 Eurót. Bár nem tudom miért gondolod, hogy hazudok, nincs rá okom, ez egy tök anonim oldal, így felesleges lenne hazudnom, írhatnák havi 100 ezret is, se így, se úgy nem tudod ki vagyok, szóval nyugodtan törődj bele az igazságba, meg abba hogy egy lúzer vagy...

2013. aug. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
70%
Van fogorvos ismerősöm aki Berlinben dolgozik, otthon ő is havi max. 150 ezret keresett, itt kint meg 2500-3000 Eurót. Költsön 1500-at 1 hónapban, ami azért nem kevés pénz, akkor is megmarad neki 450 ezer Ft. Aztán lehet huhogni hogy ja persze 2 hónap alatt majdnem 1 milliót eltesz, de ez ilyen... Otthon én is szakmunkával (épületgépészet) kerestem havi 90 ezret. Meg logisztikán 110-et. Ha nekem se fizetnék a szállást meg a kaját, nyilván nem érné meg sem nekem, sem másnak. Ettől függetlenül nem kérdés, hogy ha hónapról hónapra kellene élnem, akkor egyértelmű hogy itt még mindig jobb a színvonal mint otthon. Itt kint nem fogsz éhen halni minimálbérből, otthon igen...
2013. aug. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!