Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az újakat nem szeretik?

Az újakat nem szeretik?

Figyelt kérdés
Nektek mi a tapasztalatotok, ha jön egy új dolgozó a munkahelyre akkor mennyi segítőkészek, befogadóak vele szemben a többiek? Én eddig 3 munkahelyen dolgoztam, és ebből 2-nél tapasztaltam azt, hogy átnéztek rajtam, kevés volt az az ember, aki segítőkész volt mind a munkát illetően, az pedig még kevesebb aki mint embert úgy is számba vesz. Általánosságban az érdektelenséget tapasztalom. És most olyan rossz, mert nem érzem magam hasznosnak munkatársként sem, emberként pedig abszolult nem érzem a helyem a társaságban. Ez kb mennyi idő alatt változik meg szerintetek? Ki mit tapasztalt? Mindkét oldal véleményére kíváncsi vagyok. Arra is aki újként érkezett, illetve arra is aki az újat fogadta.

2013. szept. 19. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ugyan csak gyakornokként mentem, de velem iszonyat aranyos volt mindenki, segítettek mindenben. Szerintem ez munkahelyfüggő. Attól is függ milyen jellegű a munka. Ha alapból stresszesebb, lehet az emberek is már belefásultak. Nem tudom. De idővel biztosan találsz 1-2 normális embert.
2013. szept. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tobb helyen dolgoztam mar, egyszer fordult elo,hogy ugy ereztem 2 kollegam atnez rajtam,de kiderult,hogy nekik ilyen zarkozott a termeszetuk.

Arra is volt mar pelda, hogy nekem kellett az ujakat "betanitani", igyekeztem kedves es segitokesz lenni veluk,bar egyebkent is ilyen a termeszetem.

Megint van nalunk egy uj srac,termeszetesen mindenben segitek neki,de eleg zarkozottnak tunik,igy nem mondanam,hogy keresem a tarsasagat.

Sok tenyezotol fugg,hogy mennyire gyors a beilleszkedes.Nalam a nyitott termeszeten tul a szakmai tudas mindig nagy pozitivum.Eleg idegesito egy ido utan,ha a legalapvetobb dolgokat is 5-szor kell elmagyarazni egy uj kolleganak.

2013. szept. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bizonyíts, aztán várd, hogy befogadnak.
2013. okt. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!