Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyári munkások: Hogy bírjátok...

Godaime kérdése:

Gyári munkások: Hogy bírjátok ki 8-12 órán keresztül?!

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem és egyelőre dolgozni szerenék, hogy spóroljak pénzt az egyetemre... Mivel ahol élek eléggé kis város, így az egyetlen lehetőség ahová mehetek az egy gyár.


Viszont még belegondolni is rossz, hogy órákon át álldogláni kell egy helyben és végezni a dolgomat. Ezt hogy lehet kibírni? Esetleg az ember idővel belejön? Nektek meddig tartott megszokni?


20/f


2013. okt. 29. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
A szükség nagy Úr!
2013. okt. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
96%
Én 12 órában vagyok...voltam, amíg el nem mentem GYES-re. Ha az első hónapot kibírod, akkor simán hozzá lehet szokni. Addig viszont marad a fájdalom. Úgy fogod érezni, hogy leszakadnak bokából a lábaid, kialvatlan leszel, égnek a szemeid, úgy érzed, hogy megállt az idő, pláne, ha a főnökök kitalálják, hogy munka közben tüsszenteni sem szabad, nemhogy beszélgetni. Álom volt az a 3 hónap, amíg 8 óráztunk. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de nem akarlak hitegetni, mert akkor csalódnál.
2013. okt. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Ki lehet bírni. Volt, hogy túlóráztam és 16 órát is dolgoztam. Nem az állással vagy a munkával van a gond, inkább a monotonsággal.Hamar rájöttem, hogyha az ember kitudja kapcsolni az agyát (tud gondolkodni, álmodozni éberen) közben a munkát is csinálja, jól akkor elég elviselhető a gyári munka is.

Én azzal vigasztaltam magam, hogy még mindig jobb gyárban dolgozni 80 ezerért, mint otthon ülni egy fillér nélkül.

2013. okt. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Erőt fog adni a tudat, hogy a véredből és verítékedből a főnöködnek meg lesz karácsonyra az új kocsi és hogy a fizetésedből levont járulékokből többszáz ingyenélőt tarthatsz el.
2013. okt. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én voltam diákként volt kint egy nagy falióra. Mindig megpróbáltam úgy helyezkdni, h ne lássam, ne tudjam az időt, mert akkor nem telik... Több gyárban voltam, ha szerencsém volt, lehetett head setet használni, akkor ment a zene, vagy ingyen telefonálás, persze közben munka.

Rosszabb helyen megmukkanni se lehetett... ott kellett az, h elmerüljek a gondolataimban, vagy éberen tudjak aludni :) De a 12 óra mindenhogy fárasztó volt.

2013. okt. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5. vagyok, illetve mindig az lebegett a szemem előtt pl a 4. óra után, h jajj de jó, máris kerestem X forintot a mai nap, mi jót lehet abból venni :D Persze nem arra költöttem, de a tudat jó volt :D
2013. okt. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

a termelő egységben végzett munka a legrosszabb....

itt keres az ember a legkevesebbet és dolgozik a legtöbbet a főnökökhöz képest!

2013. okt. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A szükség nagy ÚR! Borzalmas, nem kívánom senkinek, pedig csináltam 3 éven keresztül.
2013. nov. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

tudom jól, h egy lusta pinának fogtok tartani, de elmesélem hogy milyen volt a teszkóban az az egyetlenegy 8 órás műszak, ami után azt mondtam, h az életben többet nem csinálok ilyen rabszolgamunkát: kegyetlenül megalázó és halálosan fárasztó. diákmeló volt, másnap is kellett volna mennem, de olyan dögfáradt voltam, h bedobtam a törcsit.


azóta egyrészt becsülöm és egyben sajnálom azokat, akik kénytelen ilyen munkakörben dolgozni.


most szellemi munkát végzek, és igaz, h elfáradok, de másképp, és sokkal jobban meg is becsülnek.

nem keresek jóval többet mint egy teszkós árufeltöltő, de jóval több a sikerélmény, és másabb a munkakörnyezet, emberként vagyok kezelve.


sajnos ezek a lelketlen szalagmunkák nagyon megölik a testet és a szellemet is.


persze ha nem lenne más választásom, akkor a könnyeimet nyelve bemennék minden nap 3 műszakban, bár lehet, h később többet költenék antidepresszánsra mint kajára.

2013. nov. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!