Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A párommal 20 évesek vagyunk....

A párommal 20 évesek vagyunk. Most nyáron külföldre (Német, Svájc) akar menni dolgozni és nekem is menni kéne. Vele. Viszont itt vannak a barátaim, ott meg nem lenne senki mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tehát...nem akrok menni meg nem is.A pénz ért igen,meg jobban élnénk,meg sporolni ugyebár...de Én nem tuok németül...jo tanuljak meg...de perfekt sose leszek max alap szint.Igy h barátkozzak?Tök egyedül leszek....jo a párom ott lessz de az nem ugyan az...minimum 2 évre akar kimenni.Nemtudom mit tegyek tuti nem birnám ott egyedül :((

2013. febr. 8. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Hát ahogy ezt elnézem, magyarul sem tudsz...

Menjél, és tanulj meg németül, hátha az jobban megy.

2013. febr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
En azt mondom menj mindenkeppen.En is kimentem a parommal anno kulfoldre es nem beszeltem a nyelvet es nem volt senkim se.21 eves voltam.Megtanultam a nyelvet es ismerkedtem mar magyarokkal.Nem lesz gond.Otthonrol menekul mindenki.
2013. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Én is ajánlom a magyar nyelv gyakorlását. Amúgy ne menj ki, látszik, hogy bizonytalan, és gyámoltalan vagy, aki csak rosszul érezné kint magát. Nem az hajtana, hogy jobban fogtok élni, hanem az, hogy nincsenek ott a barinőid és nem tudod nekik elmesélni milyen cukcsi tasit láttál. A kérdésedből azt szűrtem le, hogy lány vagy. De ha fiú, akkor sem jobb a helyzet. Ilyen gyáva fiúval nem mennék külföldre.
2013. febr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
66%
Az írásodon látszik egy nagy fokú szellemi visszamaradottság.Azért tanácsolom ne menj németországba mert ott van az ilyenekböl több mint elég.Ezek mind kiválóan beszélnek és írnak németül amit te az életedben nem fogsz.Maradj ahol vagy és élvezd a barátaid társaságát.
2013. febr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
A barátod hadd menjen, de meg maradj otthon.
2013. febr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Én ha egy szót sem tudnék akkor is mennék! Milyen probléma már az hogy nem lesznek ott barátaid? Eleinte nem azzal leszel elfoglalva hogy plázákba járj barátnőkkel. Ha megvan ilyenre a lehetőséged akkor meg állj neki németet tanulni! Mi az hogy alapig jutsz csak el??? Én itthon (tehát Magyarországon) teljesen egyedül semmi segítség nélkül kezdtem a németet tanulni 4 hónapja (naponta 2-3 órát) és már majdnem kivégeztem egy könyv első kötetét, ami már megadja az alapokat.
2013. febr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Azért a kérdező helyesírása mellett érdemes ránézni a válaszokra is. Az ilyenek írják majd a határátkelőre a nyálas leveleiket, arról hogy a magyar mentalitás elől menekültek külföldre. Na ja, ti vagytok a magyar mentalitás...
2013. febr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Mindenképpen menj a pároddal :)! Hidd el jobb lesz;) ! Belerázódsz az ottani környezetbe .A barátok pedig akik pedig megmaradnak,az internet segitségével könnyű a kapcsolattartás.Az én férjem Németországban dolgozik,sajnos nekünk nem adódott a lehetőség,hogy egyből együtt menjünk.Én itthon vagyok a kislányunkkal,ő 4-5 hetente jön haza.Mit mondjak... nem egy leányálom :/ !!! Alig várom,hogy mi is menni tudjunk utána.Mi nem 2 évre tervezünk oda,hanem végleg! A párodnak igaza van,hogy külföldre akar menni ,itt egyre rosszabb minden !!!! Én a helyedben nem agonizálnék ezen,ez nem kérdés ;) ! Sok sikert !!!!
2013. febr. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Mivel még nem próbáltad ezért félsz az ismeretlentõl. Hidd el jobb fiatalon kezdeni mindent, mert még bátor és független vagy. A nyelvbe is bele fogsz jönni ettõl ne tartsál.

Barátaid is lesznek, persze nem egy könnyen ez is biztos, nem fogod egyedül érezni magadat, hiszen ott van a párod és csak 2 évre mennétek, lehet utána nem is akartok még 2 év után visszamenni.

2013. febr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
84%

Az eddigi hozzászólók közül volt olyan, aki Svájcban él?

Én ott élek 5 éve. Meglátásaim (csakis személyes tapasztalatokon alapulva):

- Érdemes lenne neked is munkát keresni, elvégre gondolom barátodnak sincs ott kialakult élete, tehát ha nem dolgozna, ő is unná magát. Munkakeresésen és nyelvtanuláson szorgoskodni előrébb való,mint barátkeresésen. Barátok jöhetnek munka vagy nyelvtanfolyamról is. Kezdetben sok magyar lány vállal gyerekfelügyeletet, takarítást, stb.


- az utóbbi 2 évben nagyon sok magyar érkezett, kedvedre barátkozhatsz velük facebookon vagy a rendezvényeken. Feltéve, ha van időd rá. Én csak pár emberrel (leginkább néhány magyar munkatársammal) beszélek kb. kéthetente, mivel a napi 12 óra meló és párkapcsolat+hazalátogatások,egyéb utazások,saját hobbi híján nincs időm további baráti kapcsolatok kialakítására, ápolására.


- német nyelv: én sem beszéltem a németet mikor kijöttem. 2 éve tanulom, most már néha az irodában is használom. Mindazonáltal a svájci németet (alleman nyelvet) beszélő kollégáim beszédjéből (ill. rádió,tv,utca embere) a mai napig egy kukkot sem értek.


Hajrá, kaland az élet, legalább lesz mire emlékezned! Otthoni barátaid meg néha meglátogathatnak kint.

2013. febr. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!