Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A banki alkalmazottak is...

EmmaX kérdése:

A banki alkalmazottak is hozzáférhetek a számlám tartalmához? Én attól tartok, hogy bármikor egy kiváncsi-fáncsi b. alkalmazott beleleshet, ki mennyit keres és milyen tranzakciókat végez.

Figyelt kérdés
Mennyire titkosak az ügyfelek számlái, adataik, tranzakcióik, stb.?
2014. máj. 22. 07:46
 1/9 A kérdező kommentje:
"hozzáférhetnek"
2014. máj. 22. 07:48
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Aki ott ül a pult mögött,csak a te engedélyeddel fér hozzá. Magasabb szinten,igen meg tudnak nézni mindent.De mahinálni pénzt levenni ilyesmi,nem tudnak,és nem is lehet.
2014. máj. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ès visszaélni,meg elpletykálni nem fogja senki mi van a számládon,mivel ez banktitok,ha ezt megsértenék,akkor birósághoz fordulhatsz,de abból jó nagy cirkusz lenne,le is húzhatná az a bank a rolót!
2014. máj. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Van egy informatikus haverom, aki az OTP-nek dolgozik, szinte akármilyen számlába bele tud nézni. De nem csinálja, mert egyrészt nem érdekli, másrészt van elég dolga, nincs ideje kíváncsiskodni, harmadrészt a belenézést naplózzák, és ha később gáz van, két lattintással eljutnának hozzá. Meg ha nagyon nem a feladatához kapcsolódó számlákat nézeget, akkor rákérdeznek rögtön, hogy minek is kellett neki az az infó?


Szóval hidd el, az ottani dolgozókat egyáltalán nem érdekli, ki mikor mennyit hová utal.

2014. máj. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én bankomnál úgy van, hogy az ügyintéző hozzá fér a számlák tartalmához. Volt, hogy ott voltam valami ügyet intézni és kértem, hogy nézzen meg nekem valamit.

Azt nem tudom, hogy valamilyen program rögzíti-e ezeket a hozzáféréseket, mert akkor abból utólag vissza lehet nézni, hogy te kérted vagy valami ügyhöz kellett, vagy csak úgy magától nézegette.

De valami biztosan van a szerződésükben a titoktartásra vonatkozóan. Előttük nem titkosak a számlák, de nyilván nem híresztelheti, hogy ki mennyit keres.

2014. máj. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az elv az hogy minden nagy cég ügyviteli rendszere szigorúan naplózza a lekérdezéseket, illetve minden egyes lekérdezéshez a hozzá tartozó hozzáférési felhatalmazást.

Ha egy lekérdezés úgy történt, hogy ahhoz nem volt hozzáférési felhatalmazás, akkor a lekérdezést végző alkalmazottat előveszik.

Pl. ügyfél azonosítja magát telefonos telefonos bankoláshoz azonosítóval/jelszóval, ezt követően a banki ügyintéző az ügyfél megbízásának végrehajtásához jogosultan végez műveletet.

2014. máj. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, hozzáférnek, sőt ők utalnak a számládról.

Ezt onnan gondolom, hogy két azonos összeget utaltam ugyanoda, egy időben. A miért nem fontos, nekem így volt praktikus.

A banki alkalmazott felhívott, hogy most intézi az utalásokat, és valóban így szerettem volna, vagy kétszer adtam meg ugyanazt a megbízást véletlenül. Egész addig azt hittem, hogy automata rendszer intézi.


A másik döbbenetes dolog az volt, amikor az egyik banki dolgozót kirúgták, mert 100 Ft alatti összegeket nyúlt le az ügyfelek számlájáról valamilyen címszóval. Mivel nagy bankról volt szó, ez hatalmas összeg volt neki havi szinten. Még csak meg se reklamálták, mert a 100 ft alatti összegeket az ember nem kérdőjelezi meg. Lehet, hogy jobban meg kellene nézni a számlánkat, mert bizony emberek dolgoznak ott is, emberek intézik a mi tranzakcióinkat stb.

2014. máj. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az egyik kapuvari bankbol pl evekig sikkasztott, azaz kisebb osszegeket utalt egy ismerose szamlajara egy ott dolgozo volt szepsegkiralyno.



[link]

2014. máj. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azt hiszem, nem aggodalmaskodom ezen tovább... :)
2014. máj. 22. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!