Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon félek elkezdeni dolgozn...

Nagyon félek elkezdeni dolgozni, mindjárt vége van az egyetemnek, mert félek, hogy nem fogom megállni a helyem - más is volt ezzel így amikor elkezdett dolgozni?

Figyelt kérdés

Most vagyok a PhD. tanulmányaim 3 éves végén, de nagyon para, már aludni sem tudok miatta, hogy mi lesz, ha el kell kezdenem dolgozni - lesznek ott fiatalabbak, akik lehet hogy többet tudnak, biztos mindenki mindent jól tud, nekem pedig nem sok gyakorlatom van, noha a PhD. alatt volt gyakornoki helyem, de ott sem tanítottak úgy sok mindenre, amit igényeltem volna.

Annyira parázok, hogy legszívesebben elbújnék valami barlangba, normális érzések ezek?

Másnál is volt ilyen, amikor elkezdte - másnál mindjárt minden ment elsőre?

Jó átlaggal végeztem, kapós szakmában, tehát nem az elhelyezkedéssel van a gond, bármikor találok helyet, de úgy érzem, a tudásom nem elég semmire sem - kérlek, írjatok pár tippet, mit lehet ilyenkor csinálni.

Kulturált válaszokat várok és előre is köszönöm!



2014. jún. 11. 22:50
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
A tippem a következő(k): ne gyere vissza Magyarországra, mert csak minimálbér közeli fizetést kaphatsz kezdő "szakemberként". A PhD alatti gyakorlat nem munkatapasztalat, ezt a tévhitet szerintem el is hesegetheted. Maradj külföldön, soha ne gyere vissza, ha van egy kis eszed!
2014. jún. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, magamtól idéznék most: "eddig volt több gyakorlati helyem, ÉS rendes alkalmazásban is álltam" -mindezt külföldön.


Az önéletrajzomba bele tudok írni három darab munkahelyet, nem értem, mire fel írtad, hogy a PhD. alatti nem munka - nálunk az, persze a többid nekem is sok malmozást ad, hogy úgy mondjam, állandóan ott van, hogy nagyon szeretnék hazamenni, de nem kapnék tutira annyit, mint itt akár fél álláshoz.

2014. jún. 14. 07:58
 23/23 A kérdező kommentje:

Akvyr:


Köszi :) örök parám amúgy ez a "haza akarok menni de ott úgyse fognak megérteni - itt kellene maradni, de itt nem vagyok otthon" - nagyon fárasztó bír lenni.


Nagyon éleslátóan megfogalmaztad, tényleg hiányzik otthon a fejlődéshez szükséges szemlélet - a kezdőknek sem igazán engedik a hibázást, ezért aztán sok tehetséges, de esetleg kevésbé nagyarcú embert ellehetetlenítenek, ledorongolnak. És az alternatív megoldásokat azonnal a személyes hatalmukat veszélyezető tényezőként értékelik.

A "mire fel vagy oda" - dolog, hát, amikor ilyenekkel találkozom, legszívesebben pofánverném őket, valóban nem értik, hogy "nem vagyunk oda" csak másképp szocializálódtunk.

Asszem eldilemmázgatok még egy darabig, addig is a barlangban maradok. :-) Örülök, hogy írtál, értékes beszélgetés!

2014. jún. 14. 08:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!