Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek jól tettem, hogy...

Szerintetek jól tettem, hogy felmondtam?

Figyelt kérdés
Most végeztem hegesztő ként. 18 éves vagyok, rögtön mentem is dolgozni egy helyre ahova co hegesztőket kerestek, pályakezdőket. 5 nap után felmondtam, mert nagy volt a meleg és a füst. Folyton csöpögött rólam a víz és az elszívók hiába voltak bekapcsolva, elvoltak tömődve és csesztek megcsinálni őket. Azt mondta a többi munkás, hogy már régóta így vannak. Ezen kívül 1 órás volt a kajaszünet amit le kellett dolgozni, de nem láttam ennek értelmét mert 10 perc alatt megkajáltam, utána meg nem tudtam semmit csinálni. Mire végeztem a munkával, nem tudtam semmi dolgomat elvégezni mert minden zárva volt addigra. Mostanában mindenki még az ottani munkások is azt ajánlották hogy menjek el tovább tanulni, mert ebben a szakmában később ha már családom lesz szenvedés lesz az élet mert akkor már kevés lesz az a fizetés amit adnak érte és tönkretenném magam ezzel a munkával. Felmondtam és jelentkeztem szakma utáni érettségi sok ember javaslatára. Jól döntöttem? Vagy maradnom kellett volna dolgozni? Havi 150.000 bruttó volt a bérem.

2014. júl. 9. 12:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Jól tetted, viszont hegesztőként is lehet ám jól keresni csak külföldön. De még fiatal vagy, ráérsz tanulni is.
2014. júl. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Skorpió87 ***** válasza:
Jól döntöttél, addig tanulj, ameddig van lehetőséged! Az érettségi után a Munkaügyi központokban is lehet jelentkezni különböző területekre (tanfolyam). Más szakmát is elvégezhetsz, az is jó, ha máshoz is értesz.Plusz pénzt kapsz érte. ( Két tanfolyamot biztosan elvégezhetsz összesen, így nagyobb lesz a boldogulási esélyed! ) Nem érdemes kihagyni, van egy kis jövedelem, meg képesítés is. De akkor érdemes belevágni, ha nem jönne össze munkahely, mert az OKJ-s tanfolyamok nem adnak nagy tudást sajnos.
2014. júl. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél. Hébe-hóba suli mellett eltudsz menni hegeszgetni, és otthon is gyakorolhatsz, ha nem szeretnéd hagyni a szakmád, de most a továbbtanulás legyen a fő prioritásod. Tanulj, szerezz nyelvvizsgát, szerezz OKJ-s papírt, majd mélyítsd el a tudásod az OKJ-n tanult szakmában, mivel ahogy előttem is mondták, nem sok tudást adnak.
2014. júl. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
És apa-anya még meddig tartson el téged, hogyan tervezed..? Ha annyira tanulni akartál, akkor estin szép kényelmesen leérettségizhettél volna munka mellett, de te csak az időt húzod, mert kemény 5 nap alatt rájöttél, hogy milyen a melósélet... inkább még egy kicsit élősködsz az idősödő szüleiden, ügyes vagy. :/
2014. júl. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Utolso valaszolo, a kerdezö meg csak 18 eves. Akkor senki ne jarjon nappalira föiskolara?
2014. júl. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nem, nem tetted jól.


De majd pár év múlva megtanulod a saját károdon.

2014. júl. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nem élősködök rajtuk. Attól még más iskola mellett végezhető munkát végezni fogok. Az esti oktatásról meg annyit, hogy a munkaidőm reggel 7től délután 16:00ig tartott. Így is mire hazaértem 17:30 volt mert 30 kilométerrel arrébb lakom ahol a munkahelyem volt. Na akkor ha 16:00 után még elmennék esti suliba, ami kb. 4-5 órával számolva 20:00-21:00 körül érne véget és utána reggel 7re megint mennék dolgozni, mikor tanulnék? Hétvégén? Ha meg hétvégén tanulok mikor találkozok barátnőmmel?
2014. júl. 10. 00:31
 18/22 anonim ***** válasza:
Igen, a hír igaz barátom, ezt hívják életnek.
2014. júl. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Azért kiváncsi lennék, hogy akik lehurrogják a kérdezőt azok hány évesen tudtak teljesen elszakadni a szüleiktől pénzügyileg pedig teljesen egyedül toppon maradni. A kérdező 18 éves...még nincsen családja, akit el kellene tartania, akkor mi a fenének szakadjon meg?

Ha édesanyja/apja dolgozik, akkor meg aztán végképp semmi szükség arra, hogy tovább szenvedjen ott. Fiatal vagy még, tanulj nyugodtan, ha megteheted

2014. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Tovább mennék: a sok lehurrogó okos miatt tartunk itt. Ha tele lennénk olyan emberekkel, mint a kérdező, akkor nem lehetne ilyet csinálni, hogy nincs megjavítva az elszívó, dögmeleg van, teljesíthetetlen normák vannak, és még a bér is molyfing. Ilyen a való élet, persze. Mert a csököttek egymás alá ígérnek, csak legyen hol szenvedni. Aztán megy a csodálkozás meg a vadpolitizálás, ha nem elég a pénz semmire.
2014. júl. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!