Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Táppénz alatt felmondtam, mit...

Táppénz alatt felmondtam, mit tehetnék? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy még Júliusban volt egy balesetem.Azóta táppénzen vagyok, mindössze 3 napot dolgoztam ebben a hónapban, aztán nem bírtam tovább, így újból táppénzre kerültem.Időközben sikerült egy másik állást szereznem, minden szép és jó,tegnap bent voltam az aktuális munkahelyemen felmondani. Azt mondták,hogy a felmondási idő valószínűleg 1 hónap.(A szerződésemben 2 hónap áll.)Fel is hívtam a másik helyet,hogy Október 11-én tudnék kezdeni náluk.Ma viszont behívtak a jelenlegi helyre és azt mondták, hogy mégis ragaszkodnak a 2 hónaphoz és ha ezt a 2 hónapot táppénzen töltöm itthon, akkor meg fogják keresni az új munkahelyemet. A főnököm megfenyegetett szó szerint, hogy nem olyan nagy város ez,megkeresnek és beszélnek a feletteseimmel. Az új munkahelyen még a jó múltkor azt mondták, hogy nekik nem gond a 2 hónap felmondás sem,szóval ez nem lenne probléma. Viszont félek tőle, hogy be tud kavarni így a mostani munkahelyem.Milyen kárt okozhat,mit tehetnék?
2013. szept. 10. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a szabályok szerint jársz el, nem tud "bekavarni", egyébként meg törvényt szegsz, és elveszítesz egy esetleges pert is.

Szóval azt a felmondási időt vagy letöltöd, vagy táppénz, de addig akkor nincs munka máshol!

2013. szept. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal a felmondási időnek a felét köteles kiadni a munkáltató... Nézz utána, de szinte biztos vagyok benne, hogy csak a felmondási idő felét kell ténylegesen ledolgozni.
2013. szept. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Második! Ez akkor van, ha a munkáltató mond fel!
2013. szept. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék addig dolgozni máshol, itthon szeretném pihentetni a lábam a sérülés miatt. A leszámolás után kezdeném a másik helyen a munkát. Csak ez jár a fejemben, hogy hogy tehetne keresztbe.Mindig rendesen dolgoztam, nem mentem ittasan munkába, nem is loptam. Szerintetek csak be akart ijeszteni?
2013. szept. 10. 12:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Jelenlegi munkáltatónak mi köze hogy hova mész?

Mert hogy felhívja őket. Nagyon durvának tartom ezt, bármelyik munkáltatónál is legyen " ez " gyakori szokás.

2017. okt. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
azert megkerdeznem tole, hogy megis hogy szeretne bekavarni, mert ha nem szolgaltal ra erre a viselkedesre, akkor ez csicskasag. es tavozasom napjan odakopnek az asztalara. :D nem szeretem az ilyet. de nincs valami oka annak, hogy igy reagalt? nem lehet, hogy zavarja, hogy honapok ota nem dolgozol, fizet, aztan felmondasz?
2017. okt. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!