Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rosszul kellene éreznem...

Rosszul kellene éreznem amiatt magam, ha nem dolgoznék?

Figyelt kérdés

Már van elég pénzem, meg megvan mindenem, hogy jópár évig (10-15) ha nem dolgoznék is, ellennék. Végre tudnék tanulni, világot látni, stb. Csak emiatt kínosan érezném magam ismerősök, barátok között, hogy - szerintük nem csinálok semmit, naplopó vagyok. Pedig segélyt se vennék fel meg fizetném magam után a TB-t is. Most azért dolgozzam, hogy mások ne nézzenek le meg ne szóljanak le emiatt?


34/F


2014. júl. 21. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sosem értettem azokat, akiket ennyire befolyásol az, hogy mit gondolnak róluk. És ha lenéznek? Legtöbben úgyis irigységből tennék.
2014. júl. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bejött az élet. Ennyi. Élvezd ki. Bár ha 10-15 évre megvagy, lehet azt csinálnám, hogy egy két kalandozás, ellevés után kicsit minimális szinten dolgozgatnék - így a normális jóléted és semmilyen nélkülözésed elhúzódhatna életed végéig. Tekintve, hogy ne utána 50 évesen kelljen megint dolgozni.
2014. júl. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Keress olyan barátokat, akik szintén így élnek és akkor nem lesz feszkó...ha ennyire zavar.
2014. júl. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nem kell egy inas? követnélek mindenhova 34f
2014. júl. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem is tudom... ha én lennék a helyedben, nem jönnék fel erre a gagyi oldalra idegenek véleményét kikérni. Egyszóval vagy kamuzol, vagy fogalmam sincs ilyen határozatlan emberként miből szedted meg magad...
2014. júl. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Külföldi munkából. És nem vagyok gazdag, attól nagyon messze vagyok! Csak mivel nincsenek nagy igényeim, ennyi pénzből ellennék egy jóideig, na nem luxusban, de nyugalomban.
2014. júl. 21. 13:17
 7/12 anonim ***** válasza:
Én még fiatal vagyok, de soha sem értettem azokat, akiknek a vagyonuk kitartana életük végéig, mégis dolgoznak. Szerintem inkább most élj, mint nyugdíjas korodban.
2014. júl. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha kétségeid vannak, olvasd el Daniel Quinn könyveit.

A munkamánia nem normális.

2014. júl. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is azt tenném, amit valaki más javasolt. Egy-két évig azt csinálnám, amit szeretek (utazás pl.), utána viszont megint keresnék egy kis pénzt, hogy azért ne fogyjon el 10 év alatt. Gondolj arra, idősebb korodban nehezebb lesz újra munkát találnod, különösen akkor, ha előtte 10-15 évig nem dolgoztál. Vagy dolgozz félállásban, részmunkában. Vagy vannak olyan munkakörök, ahol pl. egy idényre (tél-nyár), néhány hónapra keresnek dolgozókat. Fél évig dolgoznál, hogy fenntartsd az anyagi szintet, a másik fél évben meg világot látsz, éled az életed.


Amúgy családot akarsz majd? Mert miattuk megérné még egy kis pénzt gyűjteni (mondtad, hogy nem vagy gazdag), hogy ha később gyerekeid lesznek, nekik is meg tudj adni mindent. Meg gondolom család mellett nem tartanál ki még 10-15 évig. :)

2014. júl. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jó, de másrészről meg az is bennem van, hogy elég kb 15 évig, és lehet már nem is élek addig. 50 felé azért már halnak meg emberek. A halálom után meg enne az ideig, hogy volt egy csomó pénzem, és ahelyett, hogy elköltöttem volna, és élveztem volna az életet, helyette dolgoztam... :D
2014. júl. 23. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!