Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hanyagul elvégzett munkát is...

Hanyagul elvégzett munkát is fizessem ki? Részletek lent.

Figyelt kérdés

El kellett mennem egy hétre és nem tudtam megoldani a kutyám elhelyezését. Van egy ismerősöm, aki eléggé pénz szűkiben van és felajánlottam, ha egy hétre vállalja, hogy ha kell takarít nálam és a kutyákkal foglalkozik napi többször, adok x összeget.


Belement én pedig nyugodt szívvel elmentem.

Minden este írt egy rövidet, hogy mi volt a kutyával aznap és, hogy így meg úgy takarított.


Most hazaértem. Már a lépcsőtől egy hatalmas bűz fogadott, ami a lakásomból jött.

Bementem és a lakás kissé szét volt kapva és bűzlött. De kb mintha egy borz döglött volna meg benne. És a bűz mellett több helyen állt a kosz illetve pisi-kaki nyomok.

Még le se tettem a bőröndöm máris egy nagytakarítással és szellőztetéssel kezdtem...

Aztán jött is két szomszéd, hogy napok óta irtózatos bűz jön a lakásomból és ezt nem lehet elviselni.


Viszont a kutya rendben volt, látszott, hogy foglalkoztak vele 1 hétig rendesen.


Nem lenne bajom, ha az lett volna csak a kritérium, hogy foglalkozzon a kutyával. De a megállapodásban az is benne volt, hogy tartsa rendben a lakást.


Elgondolkoztam, hogy odaadjam e a pénzt vagy ne. Elvégre mégiscsak ezt akkor csinálta, amikor mást is csinálhatott volna és jött és írt nekem minden este... Viszont én azért nem adnék x összeget, hogy hazaérve egy szétszedett, büdös, koszos lakás várt. Viszont az ismerősöm már várja nagyon a pénzt és nagy szüksége is volna rá és mindig megemlítette, hogy a sok dolga mellett ezt is elvállalta.


Esetleg adjam csak oda a pénz felét? Vagy adjam oda a pénzt és legközelebb ne kérjem fel (amúgy nem is fogom felkérni)? Vagy ne adjam neki oda egyáltalán?



2014. okt. 17. 21:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Add oda, de ne hívd többet :D
2014. okt. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért, de én is szimplán bemehetnék a munkahelyemre, fogadnám az ügyfeleket, de pl elrontanám a 3/4-nek a dokumentumait... Vagy ordibálhatnék velük, amíg végzem a munkát. Vagy csak simán ennék-innék-wc-re járkálnék-körmöt festenék, stb. ügyfelezés alatt.


Aztán, ha jön a főnök ordítani velem, megmondanám, hogy ne haragudjon, de azért lettem felvéve, hogy az ügyfelekkel foglalkozzak, be is mentem, fogadtam is őket, szóval adja oda a pénzt. nem is törődve azzal, hogy milyen károkat okoztam ezzel a cégnek.


Hiába is csinálja az ember a munkáját, a minőségre is oda kell figyelni.

2014. okt. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az az állat amelyik rendesen el van látva, annál nem ilyen lakásra érsz haza.

Ha foglalkozott volna vele rendesen, nem a lakásba piszkitott volna rendszeresen.Ami szagról és az érkezésed után tapasztalt állapotokról mutatkozik meg.


50%-át adnám, a pénznek-csak azért mert ismerős, és mert te tartottad a szavad..

2014. okt. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Hát ez igazából nagyon nehéz kérdés.

De ha nem akarsz haragot, akkor add oda neki a pénzt, és - ahogy első is mondta - ne hívd többször.

2014. okt. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Nem adnám oda, hiszen nem végezte el a dolgát, ha minden pisi, kaki foltos volt. Meg ha már olyan bűz volt, hogy a lépcsőházban lehetett érezni.

Nézze hülyének az édes anyukáját, de ne engem. És örüljön neki, hogy nem vele nyalatom fel, amit nem takarított fel.

2014. okt. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Csak azért nincs szétkapva a lakás és nem is bűzlik, mert 1 hétig nem takarítja valaki. Szerintem a kutyával sem foglalkozott, az meg csinált amit tudott gazdi nélkül, ide-oda piszkított.

Add oda a felét, mond el, hogy hogy nézett ki a lakás és hogy többet nem kérsz tőle segítséget.

2014. okt. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

"és a kutyákkal foglalkozik"

"a kutya rendben volt"

Akkor hány kutya egy kamu kérdés?

egy hét takarítás nem okoz semmiféle bűzt

2014. okt. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó - nem kamu kérdés csak fáradt vagyok és a kutyával szó helyen "kutyákkal"-t írtam. Egy kutyáról van szó.
2014. okt. 17. 22:25
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor bocs. Kifizetném és nem hívnám többet. Valahogy így nem lesz vita, harag és le lehet zárni ezt az egész félresikerült dolgot.
2014. okt. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 viktorvarga ***** válasza:
4%
fizesd ki mert a te hibád h kutyát tartasz lakásban,és nem várhatod el senkitöl h 24 órába várja mikor szarik a kutyád...
2014. okt. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!