Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nálatok milyen a légkör a...

Nálatok milyen a légkör a munkahelyen? Hogyan viszonyultok egymáshoz cselekedetekben?

Figyelt kérdés

Hallottam olyanról a barátnőmtől, hogy ők mindent megbeszélnek, sőt, a főnök barátságosan megöleli a beosztottakat és/vagy a beosztottak őt és a beosztottak is ölelkeznek egymás között.


Az én munkahelyemen nagyon jó a légkör, de az eddigieknél eddig egyszer nem jutott eszembe, hogy ölelgessem a főnököt vagy mélyen szántóan beszéljek a magánéletemről és az érzéseimről. Se főnöknek, se munkatársaknak.


Sőt, az első helyemen szerintem orvost is hívtak volna hozzám, ha a főnökasszony nyakába borultam volna, vagy, ha nem is, de a nő eléggé elképedt volna :D na ott kb rámosolyogni se mertem, vasszigor volt :D még a munkatársaktól is rettegtem :D


Ti nálatok milyen a légkör?



2014. okt. 21. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A főnök beosztott azért mégis csak alá/fölé rendelt kapcsolat, szerintem szép az, ami érdek nélkül tetszik. Én személy szerint sem vagyok egy nagy ölelkezős, csak párkapcsolatban. A munkahely pedig munkahely és nem baráti találkozó. A túlzásba vitt barátkozás a munka minőségének rovására is mehet olyan helyeken, ahol a döntésekben fontos az objektivitás megőrzése. Viszont azt is gondolom, hogy ennek az ellentéte sem jó, a vasszigor, a hideg légkör a munkahelyen, mert az annyira lehangoló, hogy kedved sincs dolgozni. Nálunk nem olyan jó a légkör, dolgoztam már ennél jobb társaságban is, ahol olyan volt a főnök, hogy érdekelte őt a beosztottjai magánélete is, ez jó volt. Nem esett túlzásokba, de mindenkiről tudott, ez személyessé tette a kapcsolatot. A mostani főnököm nem ilyen, és itt kommunikációs zűrzavarok is vannak. Mondjuk sokkal több is a dolgozó. De a kapcsolatok személytelenebbek, vagy csak néhány emberrel alakult ki jobb kapcsolat.
2014. okt. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát a vasszigor tényleg nem a legjobb


Amúgy se voltam lelkileg a toppon, ők meg üvöltöttek bent, akár főnök akár munkatárs, és nem csak velem, mindenki mindenkivel, ha meg nem ordítottak, lekezelően bántak velem, munka után mindig volt, akit kibeszéltek és tudtam, hogy velem is ezt teszik.


Mindenki ideg-beteg volt amúgy, pedig nem sebészek voltunk, mindenki még hangoztatta is, hogy mennyire ideg-beteg és hogy ő esküszik, hogy felmond mindjárt.


Nekem a végén az egészségemre ment kicsit. Arról nem beszélve, hogy naponta háromszor bőgtem. Plusz már ahogy beértem, összeszorult a gyomrom, alig kaptam levegőt és rettegtem.


Persze voltak jófej, kedves kollégák, de nem tudták kiegyensúlyozni ezt a rosszérzés kontra jóérzés mérleget,


Rengetegen eljöttek onnan amúgy. Köztük én is. Bementem a napi kín adagomért, itthon lövöldöztem mindenhova az önéletrajzom, végül megszántak, felvettek valahová és eljöhettem.


A jelenlegi munkahelyemet pedig imádom. Tartom a távolságot mindenkivel, de azért mindenkivel mosolygós vagyok, ők is velem, a munkára összpontosítok, ha baj van és kérdeznék, segítenek, nem jönnek oda felváltva ordítani velem.

2014. okt. 21. 22:01
 3/13 anonim ***** válasza:
Ilyen munkahelyen még nem dolgoztam, hogy ordítottak volna velem, akkor azonnal el is jönnék, az ilyen nem munkahely. És az egészség se ér annyit, anyagilag sem, többe kerül utána a gyógykezelés, mint az új munkakereséssel kieső jövedelem.
2014. okt. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Nem hiszek abban, hogy a főnök-beosztott viszony alá-felé rendelt kapcsolat!

Mitől érne a főnök többet??

Egyik a munkáját adja, meg az idejét, másik meg pénzt, ami lássuk be, sok esetben fordítva arányos a befektetett munkával, magyarán szégyenletesen kevés.De bezzeg munka szempontjából 200%-ot várnak el.Akkor mivel több nálam, aki még jól megfizetni sem hajlandó.

Szégyenében a szemét lesütve kellene elém állnia, mikor "fizet".Aki pedig nem tud eleget fizetni, annak ne is legyenek nagy elvárásai.Ennyit a mindenható főnököcskékről..

2014. okt. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Vasszigor van és ellensége mindenki mindenkinek. Tipikus lefele taposó felfelé nyaló főnökök hada , akik felelőssége semmi de jó sok van belőlük ,hogy még véletlenül se tudjanak bármiben megegyezni ,és mindent rákennek a dolgozóra ha valami rosszul sikerül . Mindenki úgy jár be mint a vágóhídra menne és úgy lép ki munka végén mint aki szabadult a börtönből.
2014. okt. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kérdésre válaszolva:több helyen is dolgoztam már.Üvöltözés egyik helyen sem volt, de azért nem vagyok elájulva...

Összegezve a tapasztalatokat arra jutottam, a munkahelyen nem lehet barátságokat kötni.Jobb csak a melóra koncentrálni és a 3 lépés távolságot mindenkivel tartani.

2014. okt. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nálunk kellemes a légkör, jókat beszélgetünk a kollégákkal, többen együtt járnak munka után szórakozni...a főnökök segítenek mindenben...ha valami nem úgy halad ahogy kellene akkor nem egyből a lebaxás, hogy miért nincs kész, hanem megkérdezik miben segíthetnek, miért nem haladunk...tök normális hangnemben beszélünk egymás között...barátságos légkör és tök jól elpoénkodunk :D
2014. okt. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nincs felvétel ? :D
2014. okt. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
de van :D értesz a programozáshoz? :D
2014. okt. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem, és nem is akarok :D
2014. okt. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!