Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy reagáljak ezekre a...

Hogy reagáljak ezekre a szituációkra?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem dolgozni egy kis cégnél, ahol egyedül vagyok nő. Próbálok barátkozni és kedves lenni velük, de vannak pillanatok mikor inkább elsírnám magam.

Pl.: reggel bejön az emberke, köszöntöm mivel megadom neki a tiszteletet a kora miatt, ő nem köszön persze mindenkivel kezetfog. Egy másik körbekérdez mindenkit kér-e pl pizzát, mert ő rendelne egyet. Engem kihagy. A főnök egy új design-nal kapcsolatban mindenkinek kikérte a véleményét, tőlem csak kávét kért...

erőlködjek egyáltalán egyenrangú munkaerő lenni?


Hölgy társaim, akik csak férfiakkal dolgoztok, hogy bírjátok?

Köszönöm!



2015. jan. 15. 17:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Én már eleve bunkóságnak tartom ezt a szokást, hogy a férfiak csak a férfiakkal fognak kezet, a nőket kihagyják! Mintha ők emberek sem lennének!
2015. jan. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Talán majd idővel változni fog, ha majd eltelik egy kis idő és beilleszkedsz. Nem tudsz mit csinálni, te megteszed a magad részéről amit tudsz és kész.

Bocs az offért, kedves első, a protokoll szerint, illetlenség kezet nyújtani egy nőnek férfiként. A férfi és nő közötti kézfogást a nőnek kell kezdeményezni.

2015. jan. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem nyújtanék kezet egy nőnek, bár ez adódhat a fiatalságomból is. De mindenképpen köszönnék. Azért nem mindegy, hogy milyen cég. Egy "fizikai" cég, ahol nem az intelligenciájukról híresek az emberek vagy egy komolyabb kis vállalat? :D Én a helyedben nem hanyám magam, ha nem köszön akkor te se neki. Nyilván egyedül nehéz lesz...
2015. jan. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Számítástechnikai cég, van köztük grafikus, informatikus, programozó, rendszergaza, stb.. sokmindenből kihagynak, így olyan hosszú a munkanap. Sütöttem is már nekik, van aki hozzá se nyúlt, volt aki imába foglalta a nevem :) az jól esett, de persze a hangsúlyosabb a negatív hozzáállás volt.
2015. jan. 15. 18:14
 5/14 A kérdező kommentje:

Igazából azt nem tudom mikor kinek hogyan kellene viselkednie..

Tehát ha fiatal nőként előre köszönök egy idős férfinek, az nem-e zavarja őt, már erre is gondoltam.

Ha valaki idő előtt hazamegy, kezet fog mindenkivel, tőlem nem köszön el se szóban se egy bólintással, rám se néz... szóval nekem is inkább szegénységi bizonyítvány felmutatása ez a viselkedés... :(

Nem tudom meddig fog ez menni

2015. jan. 15. 18:19
 6/14 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Az az érzésem, hogy téged ott nem szeretnek valamiért. Ilyen ált. akkor szokott előfordulni, ha már eltelt egy kis idő és valamiért nincsenek megelégedve a munkáddal.

Ritka, hogy mindjárt az elején ilyen fogadtatásban részesítsenek valakit. Idővel talán változni fog a jó irányba, de nem sokat tudsz tenni ezért.

Légy mindenkivel általánosan kedves, de ne engedd, hogy kihasználjanak és azért legyen belőled jó kolléga, mert mások helyett is te dolgozol.

2015. jan. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Milyen munkakör lehet az, ahol csupa férfival vagy együtt egyedüli nőként?


Tipikus feminista írásnak tűnik. Csak addig bánjanak veled nőként amíg előnyöd származik belőle?

2015. jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Az a helyzet ,hogy ronda vagy :D


Ha jó csaj lennél, az összes faszi körüludvarolna, és tőled kérdeznék meg először mit kérsz a pizzádra.

2015. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mert informatikusok.
2015. jan. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kocka nepek ezek, felnek a notol, foleg falkaban. Inkabb bunkoznak, nehogy beszelgetni kelljen veled, aztan kideruljon milyen unalmasak.

Menj inkabb egy raktarba, targoncasok koze dolgozni, azok megbecsulnek, ha sutsz nekik, vagy valahova elo emberek koze.

2015. jan. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!