Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Angliába hogyan tusnék kimenni...

Angliába hogyan tusnék kimenni dolgozni ha ma közmunkás vagyok és nincs szinte semmi pénzem?

Figyelt kérdés

2015. febr. 8. 21:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Annyira bírom, hogy ha a kérdezőnek nem tetsző választ adok, akkor a sárga földig lehúznak, mindegy, hogy hasznos-e vagy se.

Pedig senkit nem sértek meg, nem ócsárolok, igyekszem segíteni - ennek ellenére 2 topik miatt a 82%-ban hasznos válaszaim 1 nap alatt 10%-ot estek, 2 nap alatt pedig 12-őt :(

Sajnálom, ha valakinek nem tetszik az igazság: hogy pénz nélkül nem lehet kijutni sehová.

Ráadásul Anglia is erősen fontolgatja a bevándorlók, munkavállalók korlátozását...

Írtam volna azt, hogy szállj fel az első kamionra a fagyasztott áruk közé, bújj, lapulj, amíg ki nem ér a kamion, ott menj be az első kocsmába, hogy mosogatni szeretnél (ha tudsz annyit angolul), meg ott aludni?

Akkor most hasznos lenne a válaszom? lehet, jobban tetszene, de nem vagyok ennyire felelőtlen, hogy ilyent tanácsoljak.

2015. febr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Lebannen válasza:

Segítség nélkül nehéz. A következőkre kell készülni:

csak szobát tudsz kezdetben kevés pénzből bérelni. Költsége 80-100 font hetente. Londonban még több,azt felejsd is el (szerintem). Egy hét kaució is kell minimum. Ha meghúzod a nadrágszíjat, meg tudod, hol lehet olcsón vásárolni,heti 15-20 font a kaja. Ha buszozni kell, vagy taxizni a melóhelyre,az nem olcsó.

Szóval,ha úgy indulsz, hogy már 1-2 napon belül tuti melózol, akkor- mivel legtöbb helyen már havi fizu van- kell durván 600-800 font.

Ha úgy indulsz, hogy keresni kell melót, akkor sokkal több, mert nem tudod mikor találsz munkát.

A legjobb, ha már otthonról elintézel mindent emailben,meg telefonon. Az is plusz költség. Angolul beszélni kell. És az kevés, hogy igen-nem,meg OK,meg hello. Meg kell érteni amit mondanak, és válaszolni kell tudni, legalább min. szinten. Ha nem megy keményen a nyelvtan, azért nem fognak megsértődni.

Fel kell venni a kapcsolatot angol munkaközvetítővel, és beadni az önéletrajzot.

Az is lehetőség, hogy magyar közvetítővel indulsz neki, de olvass utána, mert, ahogy előttem írták, nagyrészt csalók. Ahol pénzt kérnek előre, az kapásból felejtős.

Az is fontos, hogy mikor indulsz. Januártól márciusig nincs munka. Áprilistól kezd beindulni, de még jobb a nyár. Novembertől indul a karácsonyi hajtás, akkor könnyű melót találni, de januárban könnyű is kihullani. És persze fontos az is, hogy melyik városba mész. A déli részen több a munka. Érdemes nagyobb városokban gondolkodni. Személy szerint Londont nem ajánlanám, de valaki biztos megcáfol. :)


Sok sikert.

2015. febr. 28. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

600 font = 240 ezer ft + a repjegy min. 20 ezer csak oda, ez összesen 260 ezer ft.

A kérdés úgy szólt, hogy szinte semmi pénze nincs.


De azért mégis jó, hogy leírtad a részletesen, mennyiből lehetne Londonban boldogulni, mert így mások legalább megtudják, mivel kalkuláljanak :-)

2015. febr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Lebannen válasza:

Ja, és a repjegyet nem is kalkuláltam bele. :)

Azért írtam, hogy a kedves kérdező ne vágjon bele semmibe meggondolatlanul, és hogy kb mennyit kell összegyűjteni.

Egyébként kis pénzből is lehet gyűjtögetni. Az ember nem is gondolná, mennyi pénzt költ el fölösleges dolgokra.

Viszont, ha van egy elérhető cél, akkor könnyebb lemondani némi kis extráról.

2015. febr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Semmi pénz nélkül inkább stoppal menjél, számomra nem derült ki hogy férfi vagy-e vagy nõ. Ha nõ, akkor több esélyed van, és talán még fizetnek is neked bizonyos szolgáltatásokért
2015. febr. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!