Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem akarok dolgozni menni!...

Nem akarok dolgozni menni! Egyszerűen ha már ha a munkára gondolok, teljesen kilátástalanná válok minden! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos a kérdés teljesen adott és egyszerű! Nem akarok dolgozni menni! Tévedés ne essék: nem arról van szó, hogy lusta vagyok elmenni, hanem arról, hogy nem bírom elviselni azt, ha kényszerítve vagyok arra, hogy dolgozzak! Tudom, tudom... nem kötelező dolgozni! De ha enni akarok, és nem megfagyni kint, akkor igenis valahogy mégis rá vagyok kényszerűlve! Ha munka van szomszédnál, ismerettségben, barátoknál, családnál, bármikor segítek és dolgozok nekik akármennyit KEMÉNYEN... De hogy idegen, bunkó, beszólogató emberekkel dolgozzak (mert valahogy ilyen kib#szott emberekből mindig van legalább 2-3 ilyen minden melóhelyen...) és hogy bejárjak dolgozni, szürke helyekre MINDENNAP az valahogy annyira taszít, hogy nagyon... Nem akarom ezt!!! Nem tudom elképzelni az életem úgy, hogy nem hogy olyat csináljak KÉNYSZERÍTVE (még ha burkoltan is), amit nem akarok, és mindezt olyan emberekkel, akik abban lelik örömüket, hogy a másikkal kibabrálnak - pláne olyan fizetésért, amiből csak éppenhogy kijövök egy hónapban és nem tudnék félrerakni. Egy Wass Albert idézet jut eszembe erről:


"Nem azért élünk, hogy dolgozzunk,

hanem azért dolgozunk, hogy éljünk!"


Jah, és akkor még ne is vegyük ide azt a tudatot, hogy míg én össze-vissza alszok, meg reggel kelek fel munkába, míg vannak olyanok (sok 14-30 éves korosztály), akik addig alszanak, amíg akarnak, oda mennek, ahova akarnak, oda kocsikáznak, nyaralnak (stb.), ahova akarnak... Mert nekik van pénzük - és biztos vagyok benne, hogy ők nem keltek fel korán, és közel nem töltik mindennapjukat bent egy szürke melóhelyen!


Hogy tudnám megváltoztatni a gondolkodásom? Hogy tudnám rávenni magam, és valahogy másképp látni ezt? Tudom, hogy valami nálam lehet gond, és nem tudom, hogy tudnám rávenni magam ezekre, de higgyétek el, szeretném! Csak ha bent vagyok, akkor nagyon gyér a helyzet! Na meg munkábaindulás előtti délutánokon, hogy holnap már megint kell menni... :(


23/F



2015. febr. 11. 18:32
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
A meló sok esetben szar. Bennem az tartja a lelket, hogy ha 30 éves koromig nem sikerül rendes munkát találni ( fix rendes fizetés 180 nekem már elég és normál 8-4 ig meló, nekem ennyi teljesen elég lenne) elmegyek önkéntesnek külföldre vagy belépek szerzetesnek. És lehet, hogy éhen halok vagy megölnek de legalább a magam ura leszek és világot látok.
2015. febr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak úgy működne, hogy sokat tanulsz meg minden és akkor jó vagy, csak hát sok mindenki más is ezt teszi, és nyilván ezért vannak a gyárakba is diplomások, mert nem lehet mindenkit elhelyezni... Nem lehet 1 szakmából több tíz/százezer ember, mert sokat azt szeretnék és tesznek is érte...
2015. febr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
28%
nyilván attól, hogy diplomát szerzel, még ugyanúgy versenyezned kell a többi diplomással. No nem mintha ez olyan nehéz lenne, mert a 90% teljesen lúzer. Egyetem melletti (szakmai) önkénteskedésből, részmunkaidőből összeszedsz annyi gyakorlatot, online kurzusokból és kiegészítő képzésekből pedig plusz alkalmazható tudást, amivel köröket versz a versenytársakra. A mostani munkámra, amit imádok csinálni, 200 közül választottak ki engem egyedül. Ésszel, proaktívan, és biztos, hogy sikerülni fog az elhelyezkedés. Nyáladzva és sültgalambot várva pedig biztosan nem.
2015. febr. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
25%
Említették korábban a külföldre menetelt. Ez is közhely, de ott sincs kolbászból a kerítés. Ha valakinek itt büdös a munka annak mindenhol az lesz.
2015. febr. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
36%

"Más is végigjárta ugyanazazt az utat, 3 nyelven beszél, mégis a mekiben süti a krumplit és szolgálja ki a vevőket."


Nepszeru kozhely, valojaban nagyon kevesen vannak ilyenek, a diplomasok talan nehany tized szazaleka. Aki 3 nyelven beszel az pedig tuti nem kerul ide, sem a gyarba a sor melle.


Ki mondta hogy a diploma automatikusan azt jelenti hogy jol fogsz elni? Senki. De ha nem vegzel semmifele ertelmes iskolat, akkor mesz a gyarba 3 muszakban csavarozni. Ami szinten egy tiszteletremelto, fontos munka, nehez is, de nem sok oromet fogsz benne talalni.


Legyel vallalkozo? Ugyan sracok, akiben annyi esz es motivacio sincs hogy normalis vegzettseget szerezzen, az majd biztos osszerak egy olyan vallalkozast, ami biztositja szamara az anyagi fuggetlenseget...

2015. febr. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
94%
Ismerősöm a 8 általánost bukdácsolva járta ki, de szerelni imádott.Járműszerelésbe kezdett maszekon.Már milliomos!
2015. febr. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
98%
Vannak, akik beletörődők, vagy igénytelenek az élet szebb dolgai iránt, így könnyen és gond nélkül igába hajthatók.Én például biztos, hogy hosszabb távon, évekig nem bírnám a napi 8 vagy több órás börtönrabságot, pláne ha még nagyon behatárolt a mozgástér is.Mert ha egy melóhelyen lehet mozogni, például nagy területű üzlet, vagy nagyobb terek takarítása, vagy csak olyan intézmény, ahol kevesen dolgoznak és néha el lehet tűnni kicsit lenyugodni, akkor az még tűrhető.De mondjuk egy gyár, ahol egy helyben kell végigállni , ülni a munkaidőt és valami főnök vagy egyéb se g g fej egész nap a nyakamban liheg, na azt nem sokáig bírnám! Másrészt nem tűröm a dirigálást és ha valaki többnek képzeli magát! Elég, ha egyszer elmond valamit normális hangnemben, nem vagyok sík hülye, megértem.De ha folyton dirigál, netán olyan hangnemet üt meg, amit nem tűrök senkitől sem, akkor az már veszélyes, mivel elég idegbeteg tudok lenni pont az ilyesmik miatt úgyhogy még az enyhébb eset, ha kicsúszik a számon, hogy elküldöm vissza az anyjába, de volt már olyan eset, hogy egy fél hajszál választott el attól, hogy földhöz ne b a s s z a m azt a pár száz tányért, ami előttem tornyosult...
2015. febr. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőséget tudok javasolni:

1. válts munkahelyet (volt, ahova én is utáltam bejárni)

2. indíts saját vállalkozást, akkor a magad ura vagy

2015. márc. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan gondolkodom mint a kérdező. Egész életemben (közel vagyok a 40-hez) összesen kevesebb mint másfél évet dolgoztam másnak, munkahelyeken, azt is mind külföldön. Régebben, amíg nem volt ennyire kilátástalanul csóró az ország, nagyon szépen meg lehetett élni vállalkozásból, ma ez nagyon nehéz. Ahogy elkezded, rengeteg közterhet kell fizetned, valamint finanszírozni az első hónapokat, mellette a saját életedet, rezsi, kaja, stb. és az esetek nagyobb részében nem éri meg a dolog, mert egy végletekig kivéreztetett, fizetéstől fizetésig épphogy elvegetáló társadalomnak nehéz eladni terméket, szolgáltatást a legszükségesebbeken kívül.


A javaslatom: Bármennyire is nem szeretsz dolgozni, ahhoz hogy tőkét gyűjts, muszáj lesz külföldre menned, itthon ez szinte lehetetlen jelenleg. Hacsak nem vagy olyan talpraesett vállalkozó mint Orbán veje vagy a tehetséges gázszerelő Felcsútról:)

2015. márc. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
85%

Hajjajj, lehet h depresszió! Nem vagy szomorú és életunt mostanában? Csak a munkára veszed rá magad nehezen, vagy másra is?

Ha mindez fennáll, akkor szakember segítsége kell. Nem kifogás ez, hanem egy valós probléma. Esetleg munkahelyet váltani nem tudnál?

2015. márc. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!