Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem akarok dolgozni menni!...

Nem akarok dolgozni menni! Egyszerűen ha már ha a munkára gondolok, teljesen kilátástalanná válok minden! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos a kérdés teljesen adott és egyszerű! Nem akarok dolgozni menni! Tévedés ne essék: nem arról van szó, hogy lusta vagyok elmenni, hanem arról, hogy nem bírom elviselni azt, ha kényszerítve vagyok arra, hogy dolgozzak! Tudom, tudom... nem kötelező dolgozni! De ha enni akarok, és nem megfagyni kint, akkor igenis valahogy mégis rá vagyok kényszerűlve! Ha munka van szomszédnál, ismerettségben, barátoknál, családnál, bármikor segítek és dolgozok nekik akármennyit KEMÉNYEN... De hogy idegen, bunkó, beszólogató emberekkel dolgozzak (mert valahogy ilyen kib#szott emberekből mindig van legalább 2-3 ilyen minden melóhelyen...) és hogy bejárjak dolgozni, szürke helyekre MINDENNAP az valahogy annyira taszít, hogy nagyon... Nem akarom ezt!!! Nem tudom elképzelni az életem úgy, hogy nem hogy olyat csináljak KÉNYSZERÍTVE (még ha burkoltan is), amit nem akarok, és mindezt olyan emberekkel, akik abban lelik örömüket, hogy a másikkal kibabrálnak - pláne olyan fizetésért, amiből csak éppenhogy kijövök egy hónapban és nem tudnék félrerakni. Egy Wass Albert idézet jut eszembe erről:


"Nem azért élünk, hogy dolgozzunk,

hanem azért dolgozunk, hogy éljünk!"


Jah, és akkor még ne is vegyük ide azt a tudatot, hogy míg én össze-vissza alszok, meg reggel kelek fel munkába, míg vannak olyanok (sok 14-30 éves korosztály), akik addig alszanak, amíg akarnak, oda mennek, ahova akarnak, oda kocsikáznak, nyaralnak (stb.), ahova akarnak... Mert nekik van pénzük - és biztos vagyok benne, hogy ők nem keltek fel korán, és közel nem töltik mindennapjukat bent egy szürke melóhelyen!


Hogy tudnám megváltoztatni a gondolkodásom? Hogy tudnám rávenni magam, és valahogy másképp látni ezt? Tudom, hogy valami nálam lehet gond, és nem tudom, hogy tudnám rávenni magam ezekre, de higgyétek el, szeretném! Csak ha bent vagyok, akkor nagyon gyér a helyzet! Na meg munkábaindulás előtti délutánokon, hogy holnap már megint kell menni... :(


23/F



2015. febr. 11. 18:32
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
18%

" Más is végigjárta ugyanazazt az utat,

3 nyelven beszél, mégis a mekiben

süti a krumplit és szolgálja ki a

vevőket."


Ez városi legenda amit a sikertelen, lusta emberek szeretnek mondogatni.

Biztos vagyok benne, hogy egy ilyet se ismersz csak azt hiszed van ilyen.



De ha van, akkor tuti azért mert ehhez volt kedve és nem kényszerből csinálja! :-)

2015. márc. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
86%

#21


Ismerek ilyet! Sajnos nem is egyet!


2 nyelven beszélő diplomás ember. 1 olyan helyről se jeleztek neki vissza, ami a szakmájába vágna, pedig az egyetem mellett melózott...


Múltkori állásinterjúmon pl egy mérnök jelentkezett gyári sormunkára nettó 94e-ért, mert nem talál a szakmájában munkát. Kis HR es 3,14csa majdnem összesz@rta magát, mikor elkezdte sorolni, hogy milyen képesítése van és milyen nyelveken beszél. Természetesen nem vették fel, mert túlképzett!

2015. márc. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
13%

" Ismerek ilyet! Sajnos nem is egyet!

2 nyelven beszélő diplomás ember."


3 nyelvről volt szó. 2 az semmi, magyarul és angolul/németül szinte mindenki tud aki normálisabb helyen akar dolgozni. Bár sokszor még az is elég ha csak ezt tudja de jól.

2015. márc. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 szupero válasza:
83%
Nem adtál elég információt magadról. Én 24 éves vagyok. 20 éves koromban kezdtem el dolgozni hasonló cipőben jártam mint te. Egy évig nem is volt munkahelyem míg nem letettem egy szakmát amit kedveltem. Sikerült elhelyezkednem a szakmámban az elején nem kedveltek a kollégák sőt anyáztak és cseppet se voltak segítőkészek de mindent meg lehet változtatni csak kell egy kicsit érteni az emberekhez és tudni kezelni őket. A állam tudtommal jelenleg is a munkaközvetítőn keresztül segít ingyenes képzéseket kitanítani, sőt még kapsz 40 ezer körül havonta. (Az egyik csoporttársam annyiból tartott fent egy albérletet magam se értem hogy). Ha miindez megvan rá fogsz jönni hogy így se vagy boldog mert akkor se keresel eleget. Én kijöttem 23 évesen Németországba nem beszélek németül de havi minimum 800eurot meg lehet keresni. Ha legalább egy házra összeszedsz kibírsz kb 2-3 évet megvan a házad úgy talán könnyebben elboldogulsz mint egy albérletben mert feltételezem nincs házad lakásod. Gondold át. Igaz itt nem is az hogy nincs kolbászból a kerítés mert jól lehet keresni (kínai éttermekben) adnak szállást adnak enni. De viszont cserébe xy ideig el kell viselned a baszogatást és keményen kell dolgoznod. Szerintem út közben viszont jönnek az ötletek és a tervek amibe érdemes belefogni és akkor nem állsz meg egy háznál hanem vállalkozásra is összeszeded a pénzt onnantól meg minden sínen van csak kellően motiváltnak kell lenni és lelkiekbe erősnek. Nem élek meg könnyű pillanatokat legtöbbször hazamennék és feladnám de egy életed van azt vidd végig és alkoss csodát. Gondolj a nagy emberekre akik full gazdagok 8 általánossal ők kellően motiváltak voltak és nem adták fel találd meg az utad szánj rá akár 5évet hogy utána a hátralévő életed nyugodtan éld és boldog lehess akár Magyarországon. De kis esély van rá hogy ott feltörj. Ha érdekel külföldi munka tudok segíteni.
2015. márc. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
59%

Nem olvastam el a hozzászólásokat, lehet semmi újat nem írok.


Csak a változástól félsz. Így indítottam én is az első jónéhány munkahelyem előtt. Mindet imádtam, és azóta is alig volt olyan, amit ne fájó szívvel hagytam volna ott, még ha nem is szerettem annyira. Épp az emberek a legjobbak benne. Az oltásokat persze sose jó komolyan venni. Hamar közvetlenkedős, tabuk nélküli brigádban nagyon jól telnek a napok. Persze ha játszod a klimaxoló asszonyságot, akkor nem annyira. Nem kell hozzá snickers, hogy a poént poénnak vedd és ne élesen válaszolj.

2015. jún. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
68%

énse akarok menni de muszáj b*meg

főleg azért nem akarok menni mert vannak olyan lusta g*k a munkahelyen akik b*nak dolgozni a főnök nem nem b**a ki őket a jó k*a anyjukba hanem szarakodik velük éveken keresztül b*ák meg !!!!

2015. jún. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Vàlts munkahelyet. Ha pedig elèg pènzt összegyûjtesz, pròbàlj meg vàllalkozni, bàr ezt nem feltètlenül ajànlom itthon, mert ahogy elkezded, havi 90 ezer Ft- ot fizethetsz közterhekre + könyvelôre, plusz a vàllalkpzàsodhoz is Kell majd a pènz.
2015. jún. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
81%
Tanulj nyelvet, zúzzál külföldre. Ha spórolós vagy elég 3-4 hónapot dolgoznod, itthn abból a pénzből eléldegélhetsz egész évben. Én a kertészetnek egy bizonyos ágazatát művelem itthon. Minden évben 3 hónapot dolgozok ezen keményen, utána 9 hónap az enyém,mrt beosztom a zsét. Sok dologról lemondok,de hozzájutok így egy nagy kincshez,amit szabadidőnek hívnak. Ha nem menne a kertészet, húznék kifelé, nem csicskáznék itt ien kevés pénzért.Szedd össze magad és indulj el! Amúgy teljesen egyetértek veled. Járj sikerrel!
2015. szept. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Attól még nem felnőtt valaki, mert dolgozik egy olyan helyen ahol nyomorék embereket kell elviselnie a munkát is az ember találta ki meg a pénzt is szóval még jó, hogy nem természetes dolog én például festőművész vagyok és igen van hogy néha kenyeret eszek mert nem megy jól a hónap de van, hogy 200-at is bezsebelek, de még mindig jobb azt csinálni amit szeretsz mint egy üres robotként élni lélektelenül tudván, hogy egy szellem vagy és rá vagy kényszerítve ilyen semmit nem érő munkákra szóval én megértelek haver, de sajnos nincs más lehetőséged vagy azt csinálod amit akarsz vagy lenyeled az élet keserű oldalát idióta emberekkel körülvéve és mosolyogsz "őszintén".

24/F

2016. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
minden munka sz.r amit "kényszerből kell végeznetek." Ha pedig kényszerből és undorral jártok be melózni ez előbb utóbb a kollégáitok is észre fogják venni rajtatok rosszabb esetben a munkátok minőségére is hatással lesz. Innentől kezdve idő kérdése hogy lapátra tegyenek a cégnél.Sajnos igy működik ez a mai modern világrend... Olyan munka kell ahol jól érzed magad Ha nincs ilyen munka a számodra a világon és végképp nem értesz semmihez, nincs érzéked semmihez akkor támogasd az alapjövedelem bevezetését :-)
2016. nov. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!