Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem akarok dolgozni menni!...

Nem akarok dolgozni menni! Egyszerűen ha már ha a munkára gondolok, teljesen kilátástalanná válok minden! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos a kérdés teljesen adott és egyszerű! Nem akarok dolgozni menni! Tévedés ne essék: nem arról van szó, hogy lusta vagyok elmenni, hanem arról, hogy nem bírom elviselni azt, ha kényszerítve vagyok arra, hogy dolgozzak! Tudom, tudom... nem kötelező dolgozni! De ha enni akarok, és nem megfagyni kint, akkor igenis valahogy mégis rá vagyok kényszerűlve! Ha munka van szomszédnál, ismerettségben, barátoknál, családnál, bármikor segítek és dolgozok nekik akármennyit KEMÉNYEN... De hogy idegen, bunkó, beszólogató emberekkel dolgozzak (mert valahogy ilyen kib#szott emberekből mindig van legalább 2-3 ilyen minden melóhelyen...) és hogy bejárjak dolgozni, szürke helyekre MINDENNAP az valahogy annyira taszít, hogy nagyon... Nem akarom ezt!!! Nem tudom elképzelni az életem úgy, hogy nem hogy olyat csináljak KÉNYSZERÍTVE (még ha burkoltan is), amit nem akarok, és mindezt olyan emberekkel, akik abban lelik örömüket, hogy a másikkal kibabrálnak - pláne olyan fizetésért, amiből csak éppenhogy kijövök egy hónapban és nem tudnék félrerakni. Egy Wass Albert idézet jut eszembe erről:


"Nem azért élünk, hogy dolgozzunk,

hanem azért dolgozunk, hogy éljünk!"


Jah, és akkor még ne is vegyük ide azt a tudatot, hogy míg én össze-vissza alszok, meg reggel kelek fel munkába, míg vannak olyanok (sok 14-30 éves korosztály), akik addig alszanak, amíg akarnak, oda mennek, ahova akarnak, oda kocsikáznak, nyaralnak (stb.), ahova akarnak... Mert nekik van pénzük - és biztos vagyok benne, hogy ők nem keltek fel korán, és közel nem töltik mindennapjukat bent egy szürke melóhelyen!


Hogy tudnám megváltoztatni a gondolkodásom? Hogy tudnám rávenni magam, és valahogy másképp látni ezt? Tudom, hogy valami nálam lehet gond, és nem tudom, hogy tudnám rávenni magam ezekre, de higgyétek el, szeretném! Csak ha bent vagyok, akkor nagyon gyér a helyzet! Na meg munkábaindulás előtti délutánokon, hogy holnap már megint kell menni... :(


23/F



2015. febr. 11. 18:32
1 2 3 4
 31/35 OrdasLator1121 válasza:

Szia SORSTÀRS!!!!!!!!


Èn is igy vagyok vele! A viszonyom meg van, de a szervezetem nem kivanja!!!!!


Nèzd meg ezt a kis videot, erdekes es benne van a vàlasz a kerdesedte!!!!!


[link]

2019. jan. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim válasza:
100%
Erre muszály válaszoljak mint egy igazi ex munkakerülő, 38 éves vagyok 21 éves koromtól 22 -ig dolgoztam 1 évet ,21 éves koromig a szüleimen élősködtem, de az őseim hirtelen meghaltak , anyám daganatos betegség miatt, 6 hónapra rá magával vitte apámat(infarktus)és örököltem annyit amiből akkor egy használt autót lehetett venni tehát nem egy nagy vagyont , rögtön felmondtam utána ez nálam egyfajta lázadás volt, ott volt a két haláleset ami nagyon megrázott, a ráadás meg hogy bagóért dolgoztattak, nem jutottam egyről a kettőre ezért megutáltatták velem a munkát egy életre, akkor az itt már minden mindegy felfogásommal magába szippantott a szerencsejáték, ruletteztem és blackjack-eztem kaszinókban , sportfogadás is ment egy ideig még lottóztam is amin legnagyobb meglepetésemre nyertem is kétszer nagyobb összegeket, de a játékgépeket mindig kerültem azokban sose bíztam, és nem ittam és nem iszom alkoholt most sem, ha azt számolom hogyha abból a pénzből amit örököltem akartam volna csak el vegetálni amíg el nem fogy max. 2 évig húztam volna de úgy hogy spórolok mindenen, de így hogy a szerencsejátékokba belemerültem nem gazdagodtam meg sajnos de sikerült megúsznom a melót 8 évig és nem éltem rosszul, életem legszebb évei voltak azok, azt a határtalan szabadságot nem felejtem el amíg élek , 30 évesen jött egy pechszéria ami azzal kezdődött hogy a rokonaimmal nem sikerült megegyeznem és el kellett adjam a házamat mert ők is a társtulajdonosai voltak , az eladási árnak csak az 1/3 része jutott nekem, amiből még egy garzont se tudtam venni magamnak, albérletbe kényszerültem és utána mintha megátkoztak volna 4 hónap alatt oda lett minden pénzem, akárhogy próbáltam feltörni nem sikerült , mindenem elbuktam, választanom kellett ,vagy elmegyek dolgozni vagy kitesznek az albérletemből, az egyik legjobb helyi szaki felvett mint autó-villanyszerelőt amihez megvolt a diplomám , 21 évesen is próbáltam elhelyezkedni ebben a szakmában de akkor nem vett fel senki , 8 éve dolgozom ott és annyit tanultam a szakmáról hogy ma engem tartanak az egyik legjobb szakinak ebben a városban, nem lettem milliomos de szépen megélek belőle már rég nem hiányzik a rulettasztal meg a kártya, a sportfogadás stb... Legutóbb elmentem szabadságra 2 hétre kb. 8 nap után azt vettem észre hogy hiányoznak az autók, a meló, alig vártam hogy visszatérjek a munkába. Csak arra akartam rávílágítani a saját történetem leírásával hogy még egy ilyen mihaszna szerencsejátékos is mint amilyen én voltam meg tud változni ha megtalálja a hozzá illő munkát amit örömmel csinál, és nem kényszerből.
2019. aug. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim válasza:

Utolso eleg szep eletesemeny ha valoban igaz reszvetem es egyben gratula :)!


Erre mondjak azt hogy nem mindig a penzt kell keresni azt kell dolgozni ami igazabol a hobby-d.

2021. ápr. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Én sem akarok dolgozni. Utálok mindent, főleg ha hajnalban ébreszt a telefon, MINDIG dührohammal kelek miatta, és bek*rom a szoba másik felébe... Ahhoz képest kibírt még pár földhöz b*szást... Ráadásul depresszióm van a súlyosabb fajtából, gyógyszeres kezelésre nem reagál, egész nap csak az ágyban feküdnék és piálnék, hogy elnyomj ezt a szart...
2022. szept. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Hiába van meg a viszonyom, a szervezetem nem kívánja. https://www.youtube.com/watch?v=4pjTSaCNmj8
2022. szept. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!