Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Félek a munkahelyemen?

Félek a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

1 hónapja dolgozom pincérnőként egy étteremben, de a kasszázást is én csinálom. Eddig nem vétettem nagy hibákat, tényleg csak apróságokat, de annyira félek, hogy egyszer megunják a feletteseim, hogy nem vagyok tökéletes. Mert ugye munkában az ember megszűnik egyén lenni, egyenruha van, kötelező mosoly (volt, hogy durva fájdalmaim voltak, de ugyanúgy kellett kedvesen mosolyogni), nem azért fizetnek, hogy egy lehangolt banya szolgálja ki őket.

Rettegek, hogy kirúgnak még az első fizetés előtt (addig még 2 hét van), mert akkora a munkanélküliség, hogy fél perc leakasztani valaki jobbat.


Hogy nyugodjak meg?


21N


2015. márc. 23. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne parázd magad már előre, mert ezzel csak rontasz a helyzeten. Ne foglalkozz vele. Ha ki akarnak rúgni, úgyis kirúgnak, okot ezret találhatnak. Ha meg nem akarnak kirúgni akkor feleslegesen kínzod magad. Dolgozz rendesen, végezd a munkád, és ennyi.
2015. márc. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Itt van 2 lehetőséged: vagy összeszeded magad és nem hibázol már (annyira azért nem nehéz kasszázni) vagy ki leszel rúgva, ez a két opciód van. Nem kell túlspilázni, egyszerűen kapcsolj ki és csináld a dolgod profi módon, ert ha mindenhol görcsölsz, úgy mindig ugyanaz lesz a vége.
2015. márc. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem a kasszázással hibázok. Hanem mint mondtam, pincérkedek is. És nem egyszer megesett, rosszul tettem a tányért a tálcára (a zöldség a vendég felé kell nézzen), vagy két cukrot adtam egy helyett.
2015. márc. 23. 09:57
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Jézusom, ez milyen hely, hogy ilyeneken akadnak fenn? Komolyan érdekel.
2015. márc. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Német hely
2015. márc. 23. 10:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Óóó bakker... jaajj...


"rosszul tettem a tányért a tálcára"

- ha éhes vagyok, a fengsui érdekel a legkevésbé


"két cukrot adtam egy helyett"

- egyiket otthagyom, vagy jó magyar módra zsebre vágom


Túlparázod. Nyugi van.

2015. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenütt ez van. Hibázol, levonják a fizuból. Nem olyan nagy ügy.
2015. márc. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

14 eve vendeglatozom, pincer a szakmam, eddig 3 Europai nagyvarosban eltem, de ilyet hogy a zoldseg nezzen a vendeg fele meg nem hallottam.

A vendeg fele mindig a "protein", azaz a hus, hal nez a tanyeron, nem a zoldseg, vagy koret.


Amugy azert hibazol mert gondolom nincs gyakorlatod, ha belejossz akkor rutinszeruen fog menni a dolog, sot meg elvezni is lehet a felszolgalast, rengeteg fele emberrel talalkozhatsz, beszelgethetsz.

2015. márc. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit...
2015. márc. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Ne viccelj már! 2 cukor miatt már hibáztál? és ezért ki szólt? Nyilván nem a vendég. Egyébként szombaton a férjemmel étteremben ebédeltünk, és a pincérlány annyira parázott, hogy amikor kihozta a kaját , és elém akarta tenni, úgy remegett a keze, hogy az egészet rám borította. Csak azért nem őrjöngtem, mert szegény lány annyira ideges volt, hogy elkezdett hangosan sírni, és én annyira megsajnáltam. Azért minden rosszban van valami jó. A lány megnyugodott, főleg amikor a főnöke tájékoztatott, hogy hivatalosan panaszt tehetek a lány ellen, de nem tettem meg, és én is jól jártam mert amikor nagy nehezen rendbe tettem a ruhámat, az étterem vendégei lettünk. Egy biztos. Mi nem tettünk semmi panaszt de biztos vagyok benne, hogy a lány főnöke csak előttünk mosolygott kedvesen. (na igen, az angolok már csak ilyenek)

(angol étteremben voltunk)

2015. márc. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!