Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi értelme van így az életnek?

Mi értelme van így az életnek?

Figyelt kérdés
Ha nehéz fizikai munkát kel végezni 8vagy12órában ,vagy valami könnyebbet és öt percre nem állhatsz meg, még enni is aligha, állandóan parancsolnak. A főnöknek soha nem jó semmi, a maga hasznát nézi, egyre többet vár el. Hazamész hulla fáradtan (estére),mozdulni alig bírsz, szórakozásra már nincs idő, mert jön a reggel és újra kezdődik minden előröl. Annyit keresel amiből éppen ,hogy megélsz. Érdemes így élni? Néha ugy érzem inkább meghalnék. Miért nincs fordítva? Inkább a szórakozásra lenne több idő, a munkára meg öt perc. Én nem értem mások ,hogy bírják ezt. Én inkább egy zsák pénzzel, a bahamákon, a vízparton döglenék egész nap,italt szürcsölve.

2015. ápr. 18. 20:49
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Tanulás? Mintha az olyan könnyű lenne. Főleg mikor egy napra 3-4tantárgy összejött többoldal anyag,hogy másnapra tudni kel mert írás vagy felelés. Na meg az én memoriám/felfogásom sose volt jó. Egy fél oldal a4 anyagot alig bírtam bemagolni. A bonyolult matek számolásokat(egyenlet) egyáltalán nem értettem.
2015. ápr. 19. 08:30
 12/27 anonim ***** válasza:

akkor nem marad mas csak a nehez fizikai munka.


ez van.

2015. ápr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
:( Akkor én nem fogom sokáig bírni. 10-20év és végelgyengülés egy kórházi ágyon. Már kíváncsi vagyok, ti mivel foglalkoztok, és hány órában?
2015. ápr. 19. 10:37
 14/27 anonim ***** válasza:
en tervezomernok vagyok.
2015. ápr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, még mindig nem tudlak sajnálni. Te tipikusan az az ember vagy, akinél az oktatási rendszertől kezdve a kormányig minden hibás, csak te magad nem. Pedig ideje lenne elgondolkodnod.


Egy átlagos felfogású ember is, ha végigissza/szívja/akármit a gimit, legalább egy 4-5-ösre leérettségizik középszinten (a közép tényleg egy vicc). Biztos ott is a tanár volt a hibás. Később is te álltál volna a döntéseid mögött, hogy továbbtanulsz-e vagy sem, ezek szerint nem tetted. Mondjuk ha felsőfokú végzettséggel hagyod, hogy ezt tegyék veled, ahhoz külön gratulálni tudok.


Én kényelmes, irodai munkát végzek a belvárosban, ahány órában én akarom, mert órabéres vagyok. Nem, nem OVB, és nem is ilyen piramisjáték, vagy "pénzügyi tanácsadás" (ezeket kerülje is el mindenki)! Én is fizetésről-fizetésre élek, de eszem ágába nem jutna megkérdőjelezni az élet értelmét. Hidd el, sokat segít, ha belátod, hogy a saját sorsod felett te döntesz.


#1-es (egyébként 21 vagyok.)

2015. ápr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Mi az az OVB?
2015. ápr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
90%

Én 17 éves vagyok, évek óta keményen tanulok és sportolok elég magas szinten. Valószínűleg 2 év múlva a világ legelitebb egyetemeinek egyikén fogok tanulni az USA-ban. Hogy miért? Mindig is voltak céljaim, ambícióim. Minden nap úgy keltem fel, hogy ma megint egy lépést fogok tenni az álmaim megvalósításáért. Ez lehet, hogy gyerekesen hangzik, de tényleg ezen múlik minden. Ha nincsenek céljaid, valóban üres és értelmetlen lesz az életed.

Azt meg ne mondd nekem, hogy nem tudsz tanulni. Ilyen nem létezik. Ez az a dolog, ami a leginkább elválaszt minket az állatoktól. Hogy mindig tudunk tanulni, ezáltal egyfolytában tudjuk fejleszteni a problémamegoldó-képességünket.

Nem tudom mennyi idős vagy, de ha a helyedben lennék, ebben a pillanatban megváltoztatnám az életemet, célokat tűznék ki magam elé és azért élnék, hogy megvalósítsam azokat. Ez is elég nyálas szöveg, de mindenki rendeltetve van valamire, csak kevesen tudnak rájönni, hogy mi is az, ehhez kell a jó önismeret.

2015. ápr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Addig jó, amíg nem tudod :) Egyébként egy pénzügyi tanácsadó cég, akik az ügyfeleiket szépen körítve, burkoltan lehúzzák, a munkatársaiknak pedig igazából csak az a feladata, hogy minél több embert odavonzzanak, és ebből tartják fent magukat. Nem szeretem az ilyesmit, sajnos elég sok pénz van benne, de én azért reménykedem, hátha bedől egyszer ez is :)


(előző)

2015. ápr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Köszönöm a választ.

Amúgy ezek szerint, te közelről megtapasztaltad ezeknek a működését. Fura, hogy én még nem találkoztam ilyesmivel.

2015. ápr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

24é ,,ha a helyedben lennék,

ebben a pillanatban

megváltoztatnám az életemet'' És hogy? Ha én tanulni járok nekem abból pénzem nem lesz ,hogy eltartsam magam, sőt még nekem kell fizetni érte. És ha ilyen munka mellet mennék tanulni, hulla fáradtan semmire se tudnék koncentrálni.

2015. ápr. 19. 12:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!