Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megteheti ezt velem a főnököm?

Megteheti ezt velem a főnököm?

Figyelt kérdés
Kirúgtak a munkahelyemről, mert terhes lettem. Viszont a főnököm elvileg még nem tud róla, még nem mondtam neki, még csak 14 hetes vagyok. Azt sem tudom, honnan tudja, lehet hallotta mikor egy kolléganőmmel beszélgettünk. Az indoklás annyi volt, hogy hanyagul végzem a munkámat, szóval nem a terhesség, de félreérthetetlenül utalt rá, hogy tudja. Most mihez kezdjek? Megteheti ezt egyáltalán? Vagy föl tudom ezért jelenteni?
2015. ápr. 24. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]


Nem teheti meg, és ha tényleg utalt rá, fel is jelentheted diszkriminációért. Ezt azért bizonyítani kell, mert ha van is tanúd, nem akarja kirúgatni magát.


Keress munkajogászt, és indítsd el a folyamatot, hogy visszavegyenek.

2015. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%

Miért ne tehetné meg? Ha ő nincs megelégedve a munkáddal, akkor nehezen tudnád bebizonyítani, hogy te kiváló munkát végzel.

Magyarországon vagy!

2015. ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha terhes vagy, akkor semmmilyen esetben sem mondhatnak fel neked.
2015. ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom, hogy bejelentés után már nem küldhet el, de én még ugye ezt nem tettem meg. Azt meg hogy tudnám bizonyítani, hogy ő tudta? Simán mondhatja, hogy nem tudta. Konkrétan ki se mondta, csak utalt rá. Tanúm meg nincs, az irodájában voltunk...
2015. ápr. 24. 21:33
 5/12 anonim ***** válasza:
8%

"Megteheti-e?" Már megtette.

Hogy gondoltad feljelenteni mégis? Mivel bizonyítod be, hogy dehát ő tudta? Sehogy, körbe fognak ezzel röhögni.

2015. ápr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ott van a cikk, nem kell bejelenteni a terhességet. Akkor rögtön, amikor átadta a felmondást, mondhattad volna, hogy terhes vagy. Most küldhetsz neki, ill. a HR-nek vagy személyzetisnek tértivevényes levelet, amiben bejelented, hogy terhes vagy, és azonnali hatállyal kéred a visszahelyezésedet, ill. a kiesett időre a távolléti díj kifizetését.

Jobb azért ezt már ügyvéddel intéztetni.

2015. ápr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A fönöknek nem kell tudnia a terhességröl, söt még a kérdezönek sem kell, hogy legyen róla bármilyen papírja, ha a felmondás idöpontjában már terhes volt (akár tudott róla a nö, akár sem), a fönök köteles visszavonni a felmondást.
2015. ápr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

Mondjuk azt nem teljesen értem miért nem rúghatnak ki valakit aki pl szarul végzi a munkáját, de éppen terhes amirõl a fõnök nem tud.

Kérdezõ, ne vedd magadra, nem konkrétan rád gondoltam.

Szóval ennyi erōvel nem is muszály bejárni dolgozni mert nem rúghatnak ki.

2015. ápr. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Megteheti ezt velem a fõnököm?"

Magyarországon?

Gyakorlatilag bármit megtehet.

 Állami cég nem fizet túlórákat senkinek. Ezt is megteszik.

 Dolgozókat nem jelentenek be.

 itt olvastam nemrég hogy egy takarítói munkakörbe jelentkezett embernek azt mondták saját zsebbõl kell vásárolni a tisztitószereket

 másik embernek szexelni kellett hogy elõléptessék

 ja, és volt akit a fõnök rendszeresen ütlegelt munkahelyen tanúk elõtt.


Szóval a te eseted sem kirívóbb ezeknél

2015. ápr. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8-as, azért a terhesség nem egy hosszútávú állapot:-) Kisgyerekkel már simán kirúghatnak, arra nem terjed ki a védettség.

Egyébként meg legalább ennyi legyen is. Nagyon emlékszem rá, amikor egy állásinterjún megkérdezték tőlem, hogy ha már van két gyerekem, akkor ugye harmadikat már nem tervezek? Ez is tilos, de ilyen-olyan formában igen gyakran lecsekkolják a szülőképes korban lévő nőket, kifejezett hátrányt jelent, ha netán még szülni akarsz.

2015. ápr. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!