Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megteheti ezt velem a főnököm?

Megteheti ezt velem a főnököm?

Figyelt kérdés
Kirúgtak a munkahelyemről, mert terhes lettem. Viszont a főnököm elvileg még nem tud róla, még nem mondtam neki, még csak 14 hetes vagyok. Azt sem tudom, honnan tudja, lehet hallotta mikor egy kolléganőmmel beszélgettünk. Az indoklás annyi volt, hogy hanyagul végzem a munkámat, szóval nem a terhesség, de félreérthetetlenül utalt rá, hogy tudja. Most mihez kezdjek? Megteheti ezt egyáltalán? Vagy föl tudom ezért jelenteni?
2015. ápr. 24. 21:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

ma 01:02-es: ez a terhesek védelmét szolgálja, mert egyrészt terhesen nem veszik fel sehová dolgozni - és akkor nem kap GYED-et, ami pedig jogilag járna.


Másodszor azért nem kell a fönöknek tudnai erröl, mert különben a legtöbb letagadná, hogy a felmondáskor már tudott erröl.

2015. ápr. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Amikor odaadta a felmondásod, akkor miért nem jelezted neki, hogy terhes vagy? Konkrétan, kimondva, nem pedig a forró kását kerülgetve, meg utalgatva. Egyébként, de kell szólni a főnöknek a terhességről, annyi, hogy szóban ÉS írásban is közölni kell vele a terhesség tényét, éppen ezért, hogy utólag ne lehessen letagadni.
2015. ápr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!