Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehetnék boncmester?

Hogyan lehetnék boncmester?

Figyelt kérdés

A boncmester egyedül dolgozik?

Pontosan mi a munkája?

Milyen végzettség kell hozzá?

Mennyit dolgoznak?

Mennyit keresnek ezzel?

Hátrány ha nő vagyok?

A magánéletben hátrány ha valaki boncmester? Pl nem igazán lehet mesélni mi volt a munkában, nem?

Esetleg furának néznétek azt a fiatal nőt aki boncmester akar lenni?

Vannak egyéb hullákkal foglalkozó állások?


2015. ápr. 28. 21:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

menj el a helyi megyei kórházba, és csöngess be a patológiára.

mikor ajtót nyitnak mond hogy tanulmányi jelleggel szeretnél boncolást megnézni, mert ilyen suliba jársz / vagy ilyen pályát szeretnél választani.

ha a sors is úgy akarja hogy ilyen pályára kerülj akkor be fognak engedni másnap reggel boncolásra meg leszel hívva.

engem anno beengedtek :)

35/L

2015. ápr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Megézted a Tru Callingot? :) Komolyra fordítva pl. itt: [link] húzós az ára. Nőként is lehetsz,ez nem akadály, én inkább tartanám menőnek,mint furának.
2015. ápr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
az OKTÁV OKJ-s tanfolyamán indul ilyen képzéa. Ott leírás is van a munkakörről.
2015. ápr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

okj-s tanfolyam

hogy mennyit dolgoznak, az a "forgalomtól" függ

felnyitja/visszavarrja a holttestet és felboncolja a szerveket, felöltözteti a hullát, foglalkozik a hozzátartozókkal

patológus orvossal együttműködve dolgozik

nagy hátrány ha nő vagy, sok nő jelentkezik a tanfolyamra (szerintem általában több, mint férfi), de szerintem állása egynek sincsen boncmesterként

beléd ivódik a hullaszag, ami randin kellemetlen, amúgy mindenki másként reagál rá, de én a helyedben nem dicsekednék vele

2015. ápr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
és egyébként férfiként is csak kapcsolatokkal tudsz elhelyezkedni
2015. ápr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

A boncmester készíti elő a holttestet a boncoláshoz: alapjáraton Y alakban felvágja a mellkast és a hasfalat, kimetszi a szerveket, beleértve az agyat is. Elvégzi a szükséges méréseket, boncolás után visszapakol mindent és összevarrja a testet. Általában ők mossák és öltöztetik fel a halottakat, így adják át a temetkezésieknek. A szövettani mintákat is intézi, miután a boncoló orvos kimetszette azokat. Általában minden, nem orvosi teendőt ők intéznek a halottak körül.

Van melójuk, elég gyengén keresnek (mint mindenki az egészségügyben), a hozzátartozóktól, temetkezési vállalkozóktól lehet egy kis plusz jövedelmük.


Női boncmesterrel még nem találkoztam, kell fizikai erő

a halottak rakosgatásához. (Gondold meg, a legtöbbje nem 40-50 kilós, anorexiás csitri...) Furának nézném azt a nőt, aki boncmester akar lenni, a való világ nem olyan, mint a filmek. A boncmester akkor is ott tölti az egész munkanapját a hullaházban és a boncteremben, amikor 40 fok van és bedöglött a hűtőrendszer, elvégezzük a kötelező boncolásokat, aztán leírjuk, hogy a holttest állapota miatt értékelhetetlen a boncolási lelet.


De ha ezt akarod, csináld, viszont tényleg kérezkedj be egy fél napra, és nézd végig, mit csinálnak. Itt valszeg dobsz egy hátast, amikor meglátod a hullakamrát belülről...

2015. ápr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

A boncmester végzi a boncolás igazi sz.r és fizikailag nehéz részét. egy patológus szakorvos akár egy 45 kilós lány is lehet, hiszen a boncolás azon részéhez nem kell fizikai erő, minden másra ott a boncmester.

Ők szállítják, öltöztetik-vetkőztetik emelgetik a tetemeket, ők nyitják fel a tetemet, ők távolítják el a szerveket, de a boncolás érdemi/szakmai részét az orvos végzi. Természetesen nem egyedül dolgoznak, a szakorvos felügyeli a munkájukat, gyakorlatilag a boncmester a patológus asszisztense a boncteremben. Egyébként 1 éves OKJ-s szakma, és mint minden EÜ szakma sz.rul fizet.


Ami a női nemet illeti, ez nem női szakma. Komoly fizikai erő kell hozzá, tehát ha nem vagy minimum 70 kiló, akkor esélytelen a dolog. És én leendő orvosként azt tudom mondani, hogy biztos nem járnék egy boncmester csajjal. Egyrészt, mert a filigrán, pici lányokat szeretem, továbbá azért, mert a lélekre nőies nőket kedvelem, ez pedig egy kemény férfi szakma.

2015. ápr. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kérdéseid nagy részére kaptál választ. Én csak annyit tennék hozzá, hogy mindenképp menj el egy boncolásra, mielőtt erre alapozod az életed. Nálunk egyetemen voltak csoportos tanulmányi kirándulások boncolásra, az emberek jó része hányt, rosszul volt és életre szóló lelki sérüléseket szerzett, még akkor is, ha úgy gondolta, hogy simán fogja venni, mert érdekli/tök poén/erős a gyomra... Elég kizáró ok lenne, ha nálad is hasonló állna fent.
2015. ápr. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

"Nálunk egyetemen voltak csoportos tanulmányi kirándulások boncolásra, az emberek jó része hányt, rosszul volt és életre szóló lelki sérüléseket szerzett, még akkor is, ha úgy gondolta, hogy simán fogja venni, mert érdekli/tök poén/erős a gyomra..."


???


Ti milyen szakra jártok?

Nem mondom volt már hányingerem boncteremben, habár hányni soha nem hánytam, de az életre szóló lelki sérülés egy vicc. Mitől? Mert láttál pár tetemet, meg néhány szervet?

2015. ápr. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Luca, te vagy az?
2015. ápr. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!