Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mitől lehet, hogy valaki...

Mitől lehet, hogy valaki egyetlen munkahelyen sem képes hosszútávon ottmaradni?

Figyelt kérdés

Találni talál, de mindet otthagyja, mert mindenhol bunkók, parasztok vannak, vagy a közvetlen kollégák közül "szerez" ellenséget. Sosem a pénz miatt vált, hanem mert képtelen a közeget elviselni, mindig változó indokokkal.

Hogy lehet segíteni egy ilyen embernek? Mit tegyünk? Hogyan bírjuk erősebb alkalmazkodásra?

Nem egy nyámnyila vagy hisztis. Szerintem normális, velünk kedves, érdeklődő, bár néha igen földhözragadt. Külsőre szép, normál testalkatú. Egy ilyen ember miért válik céltáblává? Hogyan segíthetünk neki, hogy meg tudja magát védeni a szemét emberekkel szemben?

Húgomról van szó, 25 éves.


2015. júl. 1. 16:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, és elég okos, olvasott, a munkaköréhez viszont nem szükséges magas végzettség. Többet is tudna, ebben biztos vagyok.
2015. júl. 1. 16:24
 2/11 Trafó1 ***** válasza:
100%
Ha mindenhonnan mennie kell akkor mégiscsak benne is van hiba, vagy benne van a hiba.
2015. júl. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak egy helyről küldték el, kettőt ezután otthagyott elég hamar. Vagy lehet, hogy csak rossz szériát fogott ki? Tényleg sok rossz melóhely van. Én pont szerencsésnek mondhatom magam. De neki valahogy nem jön össze :(
2015. júl. 1. 16:27
 4/11 Mumusan ***** válasza:
Vannak munkatípusok ahol erős a klikkesedés és minden új taggal bunkók.
2015. júl. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
A munkan kivuli eletben hogy tud alkalmazkodni az emberekhez? Baratai vannak? Mert ha nincsenek, es nem is olyan baratkozo tipus, akkor lehet nem a tobbiek parasztok, meg bunkok, csak arra varnanak hogy a hugod nyisson felejuk, es talan ezt a kozombosseget erzi a tesod rosszul. :)
2015. júl. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha ő ilyen nehezen illeszkedik be, nem tudtok vele mit csinálni. Nekem sem sikerül soha megtalálnom a közös hangot az emberekkel, pedig próbálok kedves és alkalmazkodó lenni.
2015. júl. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Tehát mindenki hülye, csak ő egyedül a normális. Na, erre kevés esély van.

Lehetne kicsit kitartóbb és megbízhatóbb is.

2015. júl. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha sorozatban problémái vannak a kollégákkal, illetve ellenségeket szerez, akkor egy idő után el kéne gondolkodni, hogy bizony vele van a baj. Ugyanilyen az unokatesóm, neki mindig minden munkahelyén (meg mindenhol máshol is) problémái voltak, nekem pl. sosem. De olyan igazán mindenben a rosszat látó, rosszat feltételező, egyáltalán nem kedves személyiség, valszeg nála ez böki a kollégái csőrét, ezért pécézik ki mindig. Nem biztos, hogy ez van a tesódnál, de hogy valami vele is van, az tuti.
2015. júl. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Nekem az a tapasztalatom, hogy sok munkahelyen a kollegák hamarabb befogadnak egy homokost, mint valakit akit nem érdekel a politika, a gyilkosság-szenzációk, a celebek, a facebook, mások kibeszélése, a panaszkodás és az egyéb ehhez hasonló sekélyes és időrabló baromságok. Ha a húgodat nem érdeklik a fenti dolgok akkor az a baj vele, hogy nem "mainstream" agymosott idióta, mint a mai emberek túlnyomó többsége.. Az ilyet pedig eltapossák, hacsak tehetik. Ha nem sikerül eltaposniuk, akkor előbb-utóbb kiemelkedik. De ehhez neki is tennie kell és szeretni akkor sem biztos hogy fogják. Mindig Könnyebb kiutálni. Ez mindig is így volt. (A homoszexuálisokkal nincs bajom, mielőtt még vki problémát csinál belőle--:)
2015. júl. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

És főszabályként álljon még itt Hofi egyik legigazabb idézete:


"Magyarországon az egy főre jutó bunkók száma kettő."


:)

2015. júl. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!