Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az IT services-nél a több...

Az IT services-nél a több hónapos várakozás állásajánlatra, interjú behívásra gyakori?

Figyelt kérdés
Még régen 4 hónapja voltam 1. interjún a cégnél, nem kaptam semmi visszajelzést elkönyveltem, hogy stornó. majd kicsit több mint 3 hónappal rá újra behívtak mert 1. interjún szimpatikusnak tartottak, a 2. után se kaptam egyből hírt én hívtam vissza és mondták, hogy az anyacégtől még nem kaptak engedélyt az új pozíciók indítására amikre engem szívesen felvennének, és próbálják felgyorsíratni a folyamatot de lehet több hét hónapba is beletelhet. Nekem ez így kicsit hitegetésnek tűnt, csak így semmi értelme egy cégtől maximum egy lánytól várnám ezt:D, szóval ez gyakori dolog az IT nál?

2015. júl. 16. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ott dolgozom, ez tényleg így van. A transition még nem fejeződött be. Megkérdezhetem, hogy milyen pozícióra jelentkeztél?
2015. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

engem az Egisnél hitegettek így, szintén hónapokon keresztül, majd 3 hónap elteltével jött a hívás, hogy bocsi, de mégsem vesznek fel senkit abba a pozícióba, majd egy hét múlva megtudtam, hogy mégis felvettek valakit

nem az a tény idegesít, hogy nem vettek fel, mert találtam ettől ezerszer jobb helyet, hanem az, hogy miért nem voltak képesek az elején megmondani, hogy bocsi, de nem kellesz?

remélem, nem jársz úgy, mint én

2015. júl. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

1. Process manager-nek jelentkeztem, de az megszűnt és mikor 2.-rája behívtak 2 másik pozícióról beszéltek amik majd remélhetőleg hamar indulnak.

2. hát remélem velem nem ez lesz, persze jelentkezek és jártam azóta máshol is interjún nem veszem alapnak amit mondtak.

2015. júl. 16. 18:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
"maximum egy lánytól várnám ezt": Igazad van, az ITSH pont azért csinálja ezt, mert egy leányvállalat :D, és sajnos az anyától függ, hogy mikor és hol nyílnak pozíciók, és azokat mikor és kivel lehet betölteni. Hidd el, a HR-eseknek, sőt az ágazati vezetőknek se nagy öröm ez, hogy a németek sakkoznak (különböző belső okok miatt) a pozikkal. Egyébként valóban elég gyakori a jelenség, semmiképpen ne vedd személyes kitolásnak, mert az esetek 99%-ban nem a magyar kollégákon múlik.
2015. júl. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze nem is gondoltam hogy a HR-s hölgy, vagy a csoportvezető hölgy direkt csinálja ezt velem, csak ugye németektől nem a lassúságot várná az ember:D
2015. júl. 17. 09:50
 6/6 A kérdező kommentje:
Egy kis update, hamarabb jött hívás mint vártam és egy pozíciót fel akarnak ajánlani szóval 2. kör után még sem kellet hónapokat várnom:D
2015. júl. 20. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!