Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez tényleg a pofátlanság...

Ez tényleg a pofátlanság netovábbja?

Figyelt kérdés

Ma bejött a munkahelyemre a barátom, összesen 2 percet beszélgettem vele, azt sem folyamatosan. Megkérdezte, megkaptam-e a szabadnapot a vizsgámra. Mondtam, nem, de ma még szólok egyszer a fönöknömnek. Majd elköszöntünk.

Ezután két kolléga sztereóban cseszett le, hogy mit képzelek, hogy munkaidöben leállok trécselni (a barátom mint vásárló jött hozzánk, és az alatt a 2 perc alatt, még beszéltünk, én letöröltem az egész pultot, hogy ne mondják, állok, és jár a szám), ráadásul egy idegen nyelven.

Az egyikük megmondta, utálja, ha a jelenlétében olyan nyelvet használnak, amit nem ért. A boltban csakis az államnyelven szabad megszólalni, meg max angolul, ha a vevö nem tud máshogy.

Ha oroszul akarok hadoválni (így beszéltünk), akkor menjek ki az ajtón, álljak le a bolttól fél méterre, ott aztán járhat a szám. De még egyszer egy mukk ne hangozzon el ismeretlen nyelven.

A vevöinket, akik rendszeresen járnak hozzám, és tudom, hogy oroszok, is ezen a nyelven szolgálom ki, ezen túl azt se lehet.


Jogos?


2015. júl. 24. 16:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A 2. vagyok, Németországból.


Egyszer egy felettes mmondta, hogy ha olyan nyelven beszél az egyik dolgozó valakivel, amit nem ért rajta kívül senki, az azért is ok az elbocsájtásra, mert elöfordult már többszö olyan, hogy az eladó meg au ismerös megbeszélték, hogy mikor viszik a bankba a napi bevételt és "kirabolták", illetve volt, amikor betörést terveztek így.

Mivel aki ott dologzik, annak tudnia kell az adott ország nyelvén, aki ott vásárol, az is vagy azt tudja, vagy angolul, ezért más - a többiek számára nem érthetö nyelv használata se nem indokolt, se nem megengedett.

2015. júl. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Azoknak írom, akik szerint ez jogos volt: Minden embernek joga van azon a nyelven kommunikálni a másikkal, ami a legjobban megy, és nehogy már a ti többségi gőgötök és "üldözési mániátok" szabja meg, hogy ki milyen nyelven szabad előttetek beszéljen. Gondoljatok csak bele, milyen abszúrd lenne, ha a barátaitokkal, vagy a szüleitekkel együtt, idegen nyelvű társaságba keverednétek és azok kikérnék maguknak, hogy ti is beszéljetek angolul, vagy az ő nyelvükön beszéljetek, hogy ne tudjátok kipletykálni őket.

A művelt országokban értékelik a nyelvtudást; vannak szupermarketek, ahol az elárusító kitűzőjére a neve mellé feltüntetik zászló-emblémák formájában, hogy milyen nyelveken beszél. Ideje, hogy ti is kultúrát, nyitottságot, és toleranciát tanuljatok, barbár magyarok!

2015. júl. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A másik: nevetséges, a feltételezés, hogy az elárusító meg a vevő megbeszélik, hogy mikor rabolják ki a boltot. Az elárusító megírhatja a cinkos vevőnek sms-ben is, hogy mikor viszik a bankba a pénzt, vagy közölheti "államnyelven", bármilyen rejtett nyelvi kódot használva, úgy, hogy egy kívülállónak fel sem tünjön. Xenofobiáról és idegenekkel szembeni kivagyiságról van szó, egy normális üzletembernek fel kellene fognia, hogy a vevő abba az üzletbe jár szívesebben, ahol beszélhet az elárusítóval az anyanyelvén, nem pedig oda, ahol röhejes módon rá akarják erőltetni, hogy minden ésszerűség ellenére az államnyelven kell beszélnie azzal, aki egyébként a saját nyelvén megértené őt.
2015. júl. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Beszélhetnek az emberek bármilyen nyelven, de a MUNKAHELYEN nem.
2015. júl. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Attól, hogy te ex-katedra kijelented nem lesz így :P
2015. júl. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kérdező: ha van orosz nyelvtudásod, amivel köztudottan nagyon jól el lehet helyezkedni idegenvezetőként, vagy turiszitikai szempontból frekventált éttermekben, szállodákban, hajón, akkor minek dolgozol egy boltban, ilyen militáns gondolkodásu birkák között?
2015. júl. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Messziről jött emberként nem hiszem, hogy egy ilyen munkahelyen történt idegen nyelven megszólalás miatti kirúgás után megállna a munkáltató a tíz körmén az illetékes hatóság, munkaügyi bíróság elmarasztalását követően.

Ekkora blődséget: A szabad nyelvhasználatot nem tiltja európában semmi. Aki meg nem beszél a vásárlóhoz, az gyakorlatilag rontja az üzletet, örülniük kellene, hogy új vevő járt náluk, de a tulaj helyében mindenképpen megkínálnám péklapáttal az arcukat, ha már ilyen hülyék, nézzenek is ki hülyén.

2015. júl. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!