Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi igaz a mai munkaerőpiacra?...

Mi igaz a mai munkaerőpiacra? A) A dolgozónak az jár amit a jogszabály és a szerz. Biztosít B) A dolgozónak az jár amit a vezető méltóztatik neki odaadni (többnyire a szája jár csak)

Figyelt kérdés

Szabadság, túlórapénz, betegállomány, tisztességes bánásmód, bejelentett (és valós órára bejelentett) munkaidő stb stb. Ezek járnak ma egy átlag dolgozónak?


Elvileg igen. Gyakorlatilag egy dolgozónak az jár, amit a vezető méltóztatik megadni. Túlóra? A kap kap, ha nem nem. Ha nem túlórázik kirúgják.

Szabi? Ha adják adják ha nem nem. Ha csak papíron adják ki de közben be kell járni ugyanúgy, akkor ez van. Ha rákérdezel, nem mész be ki vagy rúgva.

Betegállomány? Ha betelefonálsz hogy megbetegedtél és kiírt az orvos ki vagy rúgva.

Tisztességes bánásmód? Mint a kutyával úgy beszélnek veled. Kikéred magadnak? Ki vagy rúgva.

Nem folytatom.


Ki hogy látja ezeket?


ÉS lehet mondani hogy a dolgozó ne hagyja magát hanem jogsérelem és bíróság….persze. És ha kirúgják, mert bírósághoz fordult, akkor miből él? Ja hogy fordulhat a bírósághoz a kirúgás miatt is? És újra a kérdés: jó jó de miből él?

Mert másik állást találni zéró remény.


2015. júl. 27. 12:41
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

ahol korrektek.


Ja. Csak amíg 1 korrektre jut 99 nem korrekt addig nagy gáz van

2015. júl. 27. 15:22
 12/27 A kérdező kommentje:

cég nem a minimum 70-t)



Az a minimum 70 MÁR RÉG NEM 70!!!!!!!

2015. júl. 27. 15:26
 13/27 anonim ***** válasza:

Hogy nem vihet be vizet azt nem olvastam sehol, gyartosoron meg sehol nem lehet elszaladgalni vecere akkor amikor akarsz.


rengeteg ilyen munkahely van az orszagban, sot ettol sokkal szarabb munkakorulmenyek is vannak.


Es mennyivel jobb lenne ha ez a szemet multi nem lenne, es ezek az emberke kozmunkaban ajuldozhatnanak a 40 fokban aroktisztitas kozben!

2015. júl. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 TamásTóth ***** válasza:

Mutatnál kérlek statistikát, arról, hogy a korrekt/nem korrekt cégek aránya hogyan alakult az elmúlt pár évben?


Ha nincs ilyen, akkor kérlek ne állíts, olyat, hogy az arány 1:99-hez.


Azért, mert te csak a nem korrekt cégeket ismered, az nem jelenti, hogy azok vannak többségben.


Én nem állítom, hogy több korrekt cég lenne, de sok van.


A kérdésedre egyszerüen válaszolva ismét:

Képezzd magad és hagyjd ott a fenébe a nem korrekt céget, amikor már kellesz máshova. (és persze mielött elmész a másik céghez pereld be őket, de ez opcionális)


Ha nem vagy hajlandó tenni semmit, azért, hogy jobb legyen neked, akkor nem is lesz jobb.

2015. júl. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
És mit kéne még tennem? Középisk + 2 diploma + X OKJ + nyelvvizsgák aztán itt vagyok minimálbéres gyári melósként és örülhetek ennek is.
2015. júl. 27. 15:36
 16/27 TamásTóth ***** válasza:
Ha leirod hogy milyen OKJ-d és milyen diplomáid vannak és milyen nyelven/eken beszélsz milyen szinten, akkor talán tudok javasolni valamit.
2015. júl. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezen már túlvagyok már voltam X karrier tanácsadónál meg álláskeresési tréningen meg kutyaf***án is.

Egy a gond! Nem ismerek senkit. Így meg akár oxfordi diplomám is lehetne.

Hova kellek így? Csak ilyen minimálbéres trágya helyre. És eljöhetek persze de mit találok helyette? Uilyen trágya helyet vagy még ilyet se.

2015. júl. 27. 15:40
 18/27 TamásTóth ***** válasza:

Én eddig az összes állásomat ismeretség nélkül szereztem.


Ha nem akarod leirni nekem, akkor nem tudok segíteni. Persze nem veszthetsz semmit sem, ha leirod.

2015. júl. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

ja persze, diploma meg nyelvtudas mellett minimalberes gyari melos vagy.


hiszi a piszi.

2015. júl. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Így van.

Mutassak olyat aki diploma meg nyelvtudás mellett még gyári melós SE?

Hanem közmunkás és kutyaszart kotor az árokparton?

2015. júl. 27. 17:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!