Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon bánt a következő...

Nagyon bánt a következő helyzet, túlreagálom?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve dolgozom egy multinál, pályakezdőként jöttem ide. Kis csapatokban dolgozunk, mi hárman vagyunk a csapatban, a másik két kollégám 30-as, én 23 éves vagyok. Igyekeztem a munkám mindig pontosan csinálni, de sajnos becsúszott néha 1-2 kisebb hiba. Az ügyfél ilyenekbe köt bele, hogy egy PPT preziben a tizedesvesszők helyén pont vagy vessző van....kb. ilyen hibákat vétettem én is, szóval formai hibákat, ritkán az adatokkal, de hibázni a másik két társam is hibázott. 2x-3x beszélgettünk a team leaderrel is, próbáltam az ilyen kis dolgokra is odafigyelni, de volt hogy nem sikerült. Ma behivott és azt mondta, hogy átrak engem másik csapatba, mert a másik két munkatársam panaszkodott neki rám, de nehogy azt higyjem, hogy velem van bajuk, mert kedvelnek ők engem, csak a munkával van gond, és, hogy a másik csapatban sokkal lazább az ügyfél és szerinte az nekem jobban illeni fog a profilomhoz. A fizetés ugyanannyi lenne, meg jóban vagyok az ottani sráccal is, de attól még nagyon bánt a dolog, rosszabbnak és kevesebbnek érzem igy magam, mintha ez csak egy könyöradomány lenne, hogy nem rúgnak ki, hanem áthelyeznek. Bánt az, hogy a csapattagjaim nem velem beszélték meg a dolgokat, úgy éreztem, tényleg jóban vagyunk, hanem azonnal szaladtak panaszkodni. Én is tudnék mondani jó pár dogot a munkájukkal kapcsolatban, csak nem akartam nekik sosem ártani. Legszivesebben felmondanék, annyira elszomorodtam ettől az egésztől, pláne, hogy a felettsem nagyon mondogatta, hogy nem arról van szó, hogy rossz munkaerő lennék, csak szerinte más nekem jobban menne. De nem tehetem, legalábbis, amig nincs biztos munkám máshol, addig őröltség lenne.


Szerintetek túlreagálom, hogy ennyire megbántódtam ezen? Ez az első komolyabb munkahelyem, és nyilván szeretnék jól teljesiteni, de most nincs motivációm.


2014. máj. 19. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy bánt. De fogd fel úgy, hogy lehet, hogy sokkal jobb helyed lesz az új csoportban és lehet, hogy tényleg közelebb áll a te stílusodhoz az a társaság és az az ügyfél. Az is előny lehet, hogy minél több helyen kipróbáld magad a cégen belül. Ha gond lenne, akkor elküldtek volna. Lehet, hogy ők is szeretnék, hogy több helyen is szerezz tapasztalatot. Itt talán több lehetőséged lesz bizonyítani is.
2014. máj. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen. De megértem,hogy bánt.Próbáld ki a másik csapatot. És én azt gondolom,hogy hiába érzed jó csapatnak a régebbit,nem hiszem,hogy a vesszők miatt rohantak el panaszkodni a koléganőid.Inkább szimpátiahiány lehet az oka.És ha baj lenne veled,hidd el,felmondtak volna, 200 másik ember áll az utcán és vágyik a helyedre.
2014. máj. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető, hogy rosszul esik a dolog. Még fiatal vagy, a leendő munkád/munkáid során még fogsz részesülni hasonlókban, akármennyire is jól végzed a dolgod. Acélozd meg magad, nem kell a szívedre venni ezt a csapatváltást.

Te magad írtad, hogy lazább a mostani csapatod, de a fizetés ugyanannyi. Lehet, hogy a két 30 éves munkatársad már eleve nem akarta 3. embert, ezért túrtak ki. Ez nem is baj, majd meg fog látszani a prezentációikon, hogy mennyit hibáznak, és akkor már nem lesz kire fogniuk. Sőt, ekkor már a főnök is látja majd, hogy nem feltétlenül te vagy a rossz munkaerő.

2014. máj. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A másik csapattársammal egyszerre érkeztünk ide egy éve, a srác pont akkor maradt egyedül, igy lettünk hárman. És amúgy tényleg mindig jókat beszélgettünk meg röhögcséltünk együtt :(
2014. máj. 19. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!