Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Provokatív vagy helyes reakció...

Provokatív vagy helyes reakció egy dolgozótól ha szól a főnöknek, ha a jövőben el akarja érni mobilon akkor vegyen a cég mobilt neki és ne a dolgozó mobilját hívogassa?

Figyelt kérdés

Az van, hogy marhára elegem lett abból, hogy munkaidőn túl, késő este kora reggel, akár hétvégén is csörög a mobilom, és mindenféle mondvacsinált pitiáner ügyekkel hívogatnak, olyan ügyekkel amik simán ráérnének másnapig. Kedvencem, amikor este 10kor felhívtak hogy elvégeztem –e a határidős melót. És ha nem végeztem volna el esetleg, este 10kor már nem mindegy? Stb stb.

Meg amikor hívjam őket vissza (persze saját költésgen ) és mondjam el ezt meg azt, de ne most hívjam, majd 19h 39 perc 40 másodperckor hívjam mert a főnöknek akkor jó. És ha nekem meg nem jó? Munkaidőn kívül vagyok.


A telefon az enyém, a számlát én fizetem, a cég egy fillért se ad bele.


Szóval számot cseréltem új számot titkosítottam.

Rövidesen: hívtalak. Nem értelek el. Igen új számom van. Mi az? Titkosított. Akkor hogy érlek el? Drága főnök úr, úgy ér el, hogy leülünk szépen, készítünk egy írásos megállapodást, melyben az egyik fél vállalja hogy telefont vesz a dolgozónak és havi X keretig fizeti a számlát a dolgozó meg vállalja, hogy ezért cserébe tól ig elérhető lesz.

A saját mobilom többé nem áll céges rendelkezésre. Ha használni akarja fizessen érte. Miért adnám ingyen.


Erre habzó pofával vörös fejjel elrobogott a főnök. Neki ilyet még egy dolgozó se mondott. Na akkor épp itt volt az ideje.


Vajon ez provokáció vagy abszolút helyes lépés a dolgozótól?


2015. júl. 14. 07:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jól csináltad.
2015. júl. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát ez kiderül ősszel!

Uais határozott idejű szerződésem van és ősszel lesz (vagy nem lesz) hosszabbítás!

2015. júl. 15. 14:14
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az is jo ha letagadod. Nincs telefonod, mert nincs rá pénzed/szükséged.


Pont ezert van a ceges mobil, adjanak ha kell.


Mondjuk ezt a hosszabbitast nem értem. Vagy hatarozott vagy hatarozatlan. Az ilyen évente ujra kötött hatarozott elég pocsék munkahelyre vall.

2015. júl. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagyon tájékozatlan vagy. Tesóm multinál dolgozik és SENKINEK de senkinek annál a multinál (480.000 ember szerte a világban) nem lehet sem itt Mo-n sem külföldön határozatlan szerződése. A tesóm középvezető és örülhet hogy 9 hónapos szerződése van. A mezei dolgozóknak 3 hónapos van, a 6 hónap már egy nagy szó.


A mi cégünknél sincs senkinek határozatlan. Ez nagyon kényelmes a cégnek mert ha nem tetszik a pofád nem kell ám fáradni a kirúgással és felmondás meg indoklás stb. Semmi. Nem kapsz új szerződést és csók. Mehetsz panaszra az atyaúristenhez is.

2015. júl. 16. 21:12
 5/13 A kérdező kommentje:
sorry, 48E
2015. júl. 16. 21:24
 6/13 A kérdező kommentje:

Szerintem az is jo ha letagadod. Nincs telefonod, mert nincs rá pénzed/szükséged.


Ja a telefont nem lehet letagadni. Egyrészt élő ember nincs akinek ne lenne, másrészt ott van nálam és ha munkaidőben csörög akkor annyi a kamu dumának.

Azért meg nem fogom napi 10 órát kikapcsolni hogy nehogy megszólaljon és lebukjak. Akkor minek van?

2015. júl. 16. 21:40
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
3 havonta uj hatarozott szerzodes? Na az elég gáz. Nagyobb problemanak tartom mint a telefont. Nem akarnék ilyen helyen dolgozni. Még egy lakashitelt se lehet ugy felvenni.
2015. júl. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

British Petrol multi, havi kezdőfizu egy mezei irodistának (admin) 250 nettó + cafeteria.

Tesóm középvezető havi nettó milliót súroló pénzzel.

Szakképzett mérnök olajkutas 1,5 m /hó forintban.

Na így se akarsz itt dolgozni? Akár csak azt a 3 hónapot.


3 havonta uj hatarozott szerzodes?

2015. júl. 17. 10:53
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
netto 250 3 honapra nem hoz lázba, majdnem annyit kapok most is tök kezdokent hatarozatlan szerzodessel és ez bőven tud még emelkedni. 3 honapos ciganykodassal semmire nem mennék mivel arra nem lehet egy lakashitelt se kapni ami viszont elobb-utobb aktualis lesz nekem.
2015. júl. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Na de akkor te is abból indulsz ki hogy 3 hónap azán lapát.

de ha biztos vagy magadban és a tudásodban, miért lenne 3 hónap után lapát?

meg a másik: a BP mint cég (lévén hogy a világ egyik, ha nem a legnagyobb petrolkémiai cége) és a cigánykodás nem fér össze. egy ilyen cégnél ha tudsz kellesz, ha nem, repülsz.

2015. júl. 17. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!