Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik a jobb gyárban dolgozni...

Melyik a jobb gyárban dolgozni vagy közmunkásként?

Figyelt kérdés
sajnos nincs semmilyen végzettségem csak az általános iskola, munkanélküli vagyok, tényleg behivhatnak közmunkára egy idő után? Jobban járok ha elmegyek vmi gyárba nem? Egyszer már voltam mondjuk az jo szar volt

2015. szept. 17. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a gyártól is függ van ahol normálisan bánnak veled és jó a fizetés valahol pont az ellenkezője. Nézz utána a dolgoknak és ha találsz egy viszonylag emberséges gyárat inkább oda menj mert a fizetés is jobb.
2015. szept. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A közmunka nem kötelező, hogy behívnak, és menned kell. Akkor kell menned, ha kérsz segélyt. De a gyár messze jobb, mert nem nettó 52000 forintért söpröd az utcát balkáni körülmények között, hanem kulturált helyen vagy, ahol még akár kezet is tudsz mosni evés előtt. Meg ugye műszakpótlék, kafetéria, stb.
2015. szept. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyárral anyagilag mindenképp jobban jársz.
2015. szept. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt próbáltam, a gyárban 10 hónapig kibírtam, közmunkán csak 2 napig, azt is nehezen. Szóval gyár. Persze abból is van rosszabb, jobb.
2015. szept. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A közmunkánál minden jobb.
2015. szept. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Akkor menj gyárba, ha napi szinten haza tudsz járni és ezt fizetik is vagy vannak munkásjáratok. Munkásszállón többed magaddal az ország távoli pontján sokkal rosszabb a gyári munka mint lakóhelyeden a közmunka.
2015. szept. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj azért az ország távoli pontjára menni, mi olyan helyen lakunk az országban, ahol nagy a munkanélküliség, de gyárba itt is el tud menni az ember, fizetik a bejárást és műszakpótlékokkal együtt 90 felett megkeres. Amiből ha szerényen is, de lehet boldogulni egyedül egy olcsóbb albérletben akár.

Ellenben az ötvenvalhányezerrel, amit a közmunkáért kapnál.

Ráadásul a gyárban a legtöbbször meghosszabbítják a szerződést, a közmunka után meg megint lehet otthon ülni egy darabig.

Tehát akinek fontos, hogy önállóan el tudja magát látni a keresetéből, inkább a gyárat választja.

2015. szept. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Emellett a gyárban vannak pluszok, pl. Erzsébet utalvány, SZÉP kártya.
2015. szept. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem irodaban jobb.
2015. szept. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

Volt olyan gyár, ahol jobban szerettem dolgozni, mint irodában. Munka és közösség válogatja.

De a kérdezőt általános iskolai végzettséggel nem hinném, hogy felveszik irodára.

2015. szept. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!