Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális ez az állapot új...

Normális ez az állapot új munkahelyen?

Figyelt kérdés

Egy hete kezdtem el dolgozni teljes állásban életemben először. Eddig diák voltam, hozzá szoktam a szabadsághoz hogy azt csinálok amit akarok kb, akkor vagyok szabad amikor jól esik. Nagyon megterhel lelkileg ez a kötöttség. Belefogok majd idővel szokni?

21F


2015. szept. 19. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Persze, betörsz majd, beletörődsz. Az élet mókuskerék ez van.

De azért nem mindig olyan szar, vannak péntekek is ám. Reggel a legszarabb, olyankor mindig azon gondolkozol, miért vagy ezen a világon.

2015. szept. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

"Belefogok majd idővel szokni?"


Típustól függ. Nekem hét év alatt sem sikerült, és főleg az zavart a legjobban, hogy nálam semmivel nem kompetensebb vagy "értékesebb" emberek kezeltek óvodásként.

2015. szept. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, hasonló helyzetben vagyok mint te. Most nyáron végeztem a sulival.

Nekem nem a reggelekkel van bajom, hanem a 3 műszakkal. Noha nem a soron vagyok, de teljesen kikészít. Az éjszakai műszak annyira felborítja a bioritmusomat, hogy konkrétan nappal semmit sem tudok csinálni csak egész nap az ágyban dögleni...


21/f

2015. szept. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy szintedhez képest milyen melód van. Ahhoz képest jó presztízsű, jól fizető melót könnyű szeretni, rosszat meg persze nem.
2015. szept. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó írja, ez nagyban melótól függ. Ha valami szarlaptálást csiánlsz aprópénzért, aligha fogs zbeleszokni, normális helyen pár hónap alatt ráállsz a reggeli kelés-meló-haza ritmusra.

Szintén normális helyen idővel te osztod be magadnak, hogy melyik feladatot végzed el előbb, ehhez meg kell tnaulni persze priorizálni, rájössz majd, mi mennyi idő alatt van kész és mi mennyire sürgős, van-e idő egy kicsit pihenni, netezgetni, elszürcsölni egy teát/kávét anélkül, hogy bárki csesztetne abban a 10-15 percben.

2015. szept. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

attól függ, milyen alkatú ember vagy, mit szeretsz és mit várnál a munkától és ehhez képest mi teljesül.

én pl. az az 1 percig nem bír nyugton ülni-típusú ember vagyok és most 24 évesen, 1 év után váltottam munkahelyet. Az előzőn nagyon kihasználták, hogy sokat tudok dolgozni és a sajátjukat nem csinálták, mondván, ők úgyis nyugdíj előtt állnak (a fiatal kolléga pedig egy nyafka csaj volt, 2 hetente táppénzen volt). Az új munkahelyem nagyon jó, a többiek is ilyen nyüzsik, jövünk-megyünk, intézzük a dolgokat. Ha valakinek sok van, segítünk és senki nem sajnál le azért, mert fiatal vagyok és nemrég kezdtem.

Szóval nagyon sok múlik a környezeten. Nekem pl. itt 20 ezerrel kevesebb a fizetésem, mégis sokkal jobban szeretem, mert megbecsülnek.

2015. szept. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) én vasárnap is dolgozom ha úgy vagyok beosztva szóval úgy van hogy négy nap munka két nap pihenés. A munka elég fárasztó de vegulis csak 8,5 órát kell dolgozni.
2015. szept. 19. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!