Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A jogszabályi védettség...

A jogszabályi védettség ellenére kirúgtak várandós nőként. Már bíróságon van az ügy de a volt munkáltatót nem érdekli-vajon mit tudhat hogy ennyire biztos magában?

Figyelt kérdés

Terhes lettem jelentettem a munkáltatómnak hogy úgy kalkuláljon a jövőre nézve. Pár nap múlva kirúgtak a jogszabályi védettség ellenére-az indok a cég anyagi helyzetének a csökkenő rendelésszámnak kb 1 oldalas taglalása. Kamu az egész, de mindegy is, mert jogszabályi védettség miatt nem bocsáthat el.

Jogászhoz vittem az ügyet aki legyintett mondta perre lehet vinni de nem jut ez odáig küld a cégnek egy ügyvédi levelet melyben peren kívüli megegyezést ajánl, különben kilátásba helyezi a pert. Mivel egy ilyen szitu a cégnek tuti bukta, így bele fog menni nem lesz itt per.

Hát tévedett az ügyvéd a cég nem ment bele még válaszra se méltatta. Így beterjesztette az ügyet de azért még kereste a céget hiszen még mindig vissza lehet lépni a pertől ha megegyezés születne. A főnök elküldte az ügyvédet az anyjába azt mondta (én is hallottam ki volt hangosítva a mobil) hogy ha akar egy vesztes pert az ügyvéd úr akkor csak pereljen. Mert ő mármint a cég nem fog veszíteni.


Az ügyvéd igyekszik ugye a hivatali álarcot fenntartani de látom rajta hogy ez az arrogáns pofátlan és mégis nyugodt magatartás megdöbbenti őt is. Láthatóan a cég tényleg nem fél, hátradől mint a moziban és pereljünk ha akarunk nem érdekli ő nyerni fog.


Vajon mit tudhat? Mert a szitu annyira olyan amilyen hogy józan számítás szerint kizárt a nyerés.


2015. okt. 31. 18:22
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Vagy tud valamit vagy csak buta és abból származik ez a nagy arrogancia. Ez majd a csak a perben fog kiderülni. Esetleg volt munkatársak közt valaki nem tud infot adni?
2015. okt. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
Azt mondja előbb rakott ki, minthogy te szóltál volna. Ennyi. Az ügyvéd meg persze hogy azt mondja hogy bízd meg őt a feladattal.
2015. okt. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:

Hiába mondja azt a főnök, hogy előbb mondott fel, minthogy közölted volna a terhességet, mert a változásoknak köszönhetően már a fogantatástól védett vagy, ha még te sem tudsz a terhességről, akkor is.


Szerintem azért nyugodt, mert azt hiszi a leépítésre hivatkozva kirúghat. Én úgy tudom, csak CSOPORTOS leépítésnél lehet kismamát is elküldeni. (de ezt az ügyvédednek is tudnia kellene).


Azért kíváncsi leszek, mi lesz a vége. Majd írd meg! Mikorra vagy kiírva?

2015. okt. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
2-es: ez már megváltozott, régen így volt, ahogy mondod de az új szabályok szerint alapból védett, még akkor is ha nem tudott róla a nő sem.
2015. okt. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Azt mondja előbb rakott ki, minthogy te szóltál volna. Ennyi.


Madárkám ha már olyan marha okos vagy és lekezelően magabiztos is és még hozzá is szólsz akkor vedd a fáradságot a jogszabályi változások követésére is.

Nem lényeges mikor szólok a jogszabályi védettség ahogy írják fogantatástól véd így még akkor is védene ha egyáltalán nem is tudtam volna róla mikor kirúgtak.

Vagyis ha nem szólok és kirúg akármi okból és utólag benyögöm hogy ja két hónapos terhes vagyok nem is mondtam, akkor semmis a kirúgás.

2015. okt. 31. 18:45
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt ebben semmi lekezelés, írott formában nincsen se hangsúly, se nonverbális jelek, stb. Viszont te engem ne madárkámozz, nem vagy te ahhoz senki. (Ez lekezelés volt)
2015. okt. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Hát van egy elméletünk a jogásszal mitől ilyen nyugodt a főnök.

Persze ez konteo mondják majd sokan és ugye persze hogy az mert ilyen Magyarországon elő nem fordulhat!

Nyilván.

Szóval a cégvezető feleségének a bátyja (akivel egyébként a volt főnök úr előszeretettel parolált néha) fizyiszes honatya.

Na ennyi az elmélet. De nem, nem is merem tovább gondolni mire gondolhatott az ügyvéd úr ezzel!

2015. okt. 31. 18:59
 8/39 anonim ***** válasza:

Mintha az MSZP kormányzása alatt nem lettek volna ilyen esetek...

Nem kell mindig mindent újabban a Fidesz nyakába varrni, nem ők kezdték ezt az egészet, hanem az elvtársak.

Ettől függetlenül valóban jó lenne kicsit a tökére lépni valahogy az ilyen vállalati kiskirályoknak...

2015. okt. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

nem ők kezdték ezt az egészet, hanem az elvtársak.



???

Mindig röhögök az ilyen seggeken. Nem ő kezdte... ki kezdte.

Apukám, az oviban az ötéves pistike szájából ez még egy érv hogy óvónéni megdobott homokkal. Igen, de a karcsika kezdte én csak visszadobtam...


Nem tök mindegy ki kezdte? Hol vagyunk a homokozóban az óvónénivel?

2015. okt. 31. 19:15
 10/39 A kérdező kommentje:

hanem az elvtársak.


Egyébként MELYIK elvársak? Azok a VOLT elvtársak akik ma narancsszínben ott ülnek a fővezír hordájában? És elvtársoznak miközben maguk is azok?

2015. okt. 31. 19:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!