Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A jogszabályi védettség...

A jogszabályi védettség ellenére kirúgtak várandós nőként. Már bíróságon van az ügy de a volt munkáltatót nem érdekli-vajon mit tudhat hogy ennyire biztos magában?

Figyelt kérdés

Terhes lettem jelentettem a munkáltatómnak hogy úgy kalkuláljon a jövőre nézve. Pár nap múlva kirúgtak a jogszabályi védettség ellenére-az indok a cég anyagi helyzetének a csökkenő rendelésszámnak kb 1 oldalas taglalása. Kamu az egész, de mindegy is, mert jogszabályi védettség miatt nem bocsáthat el.

Jogászhoz vittem az ügyet aki legyintett mondta perre lehet vinni de nem jut ez odáig küld a cégnek egy ügyvédi levelet melyben peren kívüli megegyezést ajánl, különben kilátásba helyezi a pert. Mivel egy ilyen szitu a cégnek tuti bukta, így bele fog menni nem lesz itt per.

Hát tévedett az ügyvéd a cég nem ment bele még válaszra se méltatta. Így beterjesztette az ügyet de azért még kereste a céget hiszen még mindig vissza lehet lépni a pertől ha megegyezés születne. A főnök elküldte az ügyvédet az anyjába azt mondta (én is hallottam ki volt hangosítva a mobil) hogy ha akar egy vesztes pert az ügyvéd úr akkor csak pereljen. Mert ő mármint a cég nem fog veszíteni.


Az ügyvéd igyekszik ugye a hivatali álarcot fenntartani de látom rajta hogy ez az arrogáns pofátlan és mégis nyugodt magatartás megdöbbenti őt is. Láthatóan a cég tényleg nem fél, hátradől mint a moziban és pereljünk ha akarunk nem érdekli ő nyerni fog.


Vajon mit tudhat? Mert a szitu annyira olyan amilyen hogy józan számítás szerint kizárt a nyerés.


2015. okt. 31. 18:22
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

Ez részben valóban igaz.

Meg az is, hogy hány volt elvtárs ül most narancsban ugye, szóval ez oda-vissza igaz.

A sértő jelzőidre viszont semmi szükség, főleg így, hogy én is azt szeretném, hogy sikerrel járj ebben a dologban...

2015. okt. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:

Ja most látom te is kb. ezt írtad. :)

Én arra értettem ezt az egészet, hogy minden rendszerben voltak ilyen esetek.

És amúgy tényleg a Jancsika kezdte előbb, a Kádár Jancsika. :P :D

2015. okt. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

És amúgy tényleg a Jancsika kezdte előbb, a Kádár Jancsika. :P :D


Oszt akkor mi van?

Elő akarod rángatni a sírból és számonkérni?

2015. okt. 31. 19:32
 14/39 anonim ***** válasza:

Esetleg érdemes lenne bemenned az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz, hisz egyértelműen azért rúgtak ki mert terhes vagy. Az a rokon hiába helyi kiskirály, annyira messze még egy honatyának se biztos h érhet a keze.

Most megnéztem, terhesekkel ill. anyákkal is foglalkoznak. Már a kezdőlapon ott van, te a közvetett hátrányos megkülönböztetés kategóriába tartozol.

Plusz:

"A hatóság a magánszféra bizonyos viszonyaiban is vizsgálatot folytathat:


foglalkoztatási jogviszonyban a munkáltató,"

Ráadásul úgy nézem, hogy a magyar állammal szemben is eljárnak, tehát lehet hogy független és egy képviselő nem tud odahatni.

2015. okt. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

hogy minden rendszerben voltak ilyen esetek.


Hadd kérdezzem már meg!!!!!


Mi lenne ha ezen "remek" rendszer ami most van azzal bizonyítaná az állandóan szapult "átkos" felett állását hogy itt NE lennének ilyenek? Akkor mi lenne?

De Mészáros Lőrinccekkel a Nemzet Gázszerelőjével... hát Kádár csak álmodott ilyenekről amik ma itt mennek.

2015. okt. 31. 19:34
 16/39 anonim ***** válasza:

Dehogy akarom őt előrángatni, szállj már le a témáról. :)

Örülj inkább annak, hogy megszabadultál egy ilyen tetű cégtől.

2015. okt. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

"Mi lenne ha ezen "remek" rendszer ami most van azzal bizonyítaná az állandóan szapult "átkos" felett állását hogy itt NE lennének ilyenek? Akkor mi lenne?"


Hát az jó lenne, de sajnos nem lesz. :(

2015. okt. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

És akkor ez mégis hogy van?

Ha én teherbe esek, akkor onnantól kezdve végezhetem bármilyen szarul a munkámat, úgyse rúghatnak ki?

Vagy hogyvanez?

2015. okt. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, meg annyira védett vagyok, hogy nem győzöm mindenkinek elmondani naponta többször, meg nyomatom a politikát és a cég piszkos ügyeit fejből, mintha csak az én dolgom lenne. És ha megmondja valaki a képembe, hogy ilyennek nemhogy munkahely nem jár, de a gyerek is erős túlzás a kezeibe, akkor az bizony arrogáns $3ggfej, igaz? Gratulálok.
2015. nov. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

onnantól kezdve végezhetem bármilyen szarul a munkámat, úgyse rúghatnak ki?


Hát nagyjából.

Nem véletlen hogy állásinterjún egy nőnek első kérdés: tervez-e gyereket vállalni?

2015. nov. 1. 09:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!