Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A jogszabályi védettség...

A jogszabályi védettség ellenére kirúgtak várandós nőként. Már bíróságon van az ügy de a volt munkáltatót nem érdekli-vajon mit tudhat hogy ennyire biztos magában?

Figyelt kérdés

Terhes lettem jelentettem a munkáltatómnak hogy úgy kalkuláljon a jövőre nézve. Pár nap múlva kirúgtak a jogszabályi védettség ellenére-az indok a cég anyagi helyzetének a csökkenő rendelésszámnak kb 1 oldalas taglalása. Kamu az egész, de mindegy is, mert jogszabályi védettség miatt nem bocsáthat el.

Jogászhoz vittem az ügyet aki legyintett mondta perre lehet vinni de nem jut ez odáig küld a cégnek egy ügyvédi levelet melyben peren kívüli megegyezést ajánl, különben kilátásba helyezi a pert. Mivel egy ilyen szitu a cégnek tuti bukta, így bele fog menni nem lesz itt per.

Hát tévedett az ügyvéd a cég nem ment bele még válaszra se méltatta. Így beterjesztette az ügyet de azért még kereste a céget hiszen még mindig vissza lehet lépni a pertől ha megegyezés születne. A főnök elküldte az ügyvédet az anyjába azt mondta (én is hallottam ki volt hangosítva a mobil) hogy ha akar egy vesztes pert az ügyvéd úr akkor csak pereljen. Mert ő mármint a cég nem fog veszíteni.


Az ügyvéd igyekszik ugye a hivatali álarcot fenntartani de látom rajta hogy ez az arrogáns pofátlan és mégis nyugodt magatartás megdöbbenti őt is. Láthatóan a cég tényleg nem fél, hátradől mint a moziban és pereljünk ha akarunk nem érdekli ő nyerni fog.


Vajon mit tudhat? Mert a szitu annyira olyan amilyen hogy józan számítás szerint kizárt a nyerés.


2015. okt. 31. 18:22
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Nem alberlet hanem munkahely a téma.
2015. nov. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Kisebbséginek tetszik lenni ugye?
2015. nov. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Kisebbséginek tetszik lenni ugye?


nem még nem vagyok az, de ahogy haladnak előre a dolgok Európában, hamarosan a fehér bőrömmel kisebbség leszek.


És miért ragaszkodom az álláshoz? Mert ha nem küldenek el/a bíróság semmissé teszi a felmondást és kötelezi a céget a visszavételemre, akkor ha megszülök, egyből lesz laza 1,5 évem, amely alatt védettséget élvezek, nem kell bejárni dolgozni a fizut kapom, és még a szokásos azonnali hatályú felmondások (pl fegyelmivel) se játszanak!!

Mert be se járok dolgozni, így marha nehéz lesz rámfogni bármilyen hibát hiányosságot, esetleg lopást vagy akármit.

2015. nov. 2. 07:57
 34/39 anonim ***** válasza:

"amely alatt védettséget élvezek, nem kell bejárni dolgozni a fizut kapom"


Nem. Nem a fizut kapod, hanem az OEP-től a csedet, majd a gyedet. És a munkáltatódnak ekkor egy fillérjébe nem kerülsz... De amint visszamész, már nem vagy védett, és simán kirúg.


Kisgyerekes anyaként mondom, hogy undorító a hozzáállásod, és még buta is vagy...

2015. nov. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

De amint visszamész, már nem vagy védett, és simán kirúg.


Ez megoldva mert arról szól a meccs hogy védett vagyok és ez alatt mit mer megengedni magának egy mocsok cég.

Ha már nem leszek védett nem téma, mert magam hagyom ott. De amíg védett vaygok állományban maradok ha tetszik ha nem, ha másképp nem megy majd a bíróság kikényszeríti.

A főnök meg, az a mocsadék állat aki hozzászokott hogy böfög egyet és mindenki összeszarja magát ijedtében és a nap az ő kedvéért nyugzsik és kel fel (legalábbis azt hiszi) hát most valami nem úgy lesz ahogy ő a kis agyacskájával elképzelte.

És lám, inkább bíróságra is hajlandó menni. Hát oké, rajtam nem múlik, irány a bíróság. Aztán de szép is lesz mikor a papírt lobogtatva mely semmisnek mondja majd ki a kirúgásomat visszamegyek a céghez! És tótágast állhat akkor is vissza kell majd vennie.

2015. nov. 2. 13:45
 36/39 anonim ***** válasza:
Már csak azt nem értem, miért dolgozol egy ilyen "mocsadék állatnak"???
2015. nov. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
A miértre válaszom: havi nettó90-ért és mert nincs jobb per pillanat. Ezért.
2015. nov. 2. 14:11
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Te ugyanaz vagy akit neha felpofoz a fonok? Te vagy aki naponta irja ki a kamu kerdeseket?
2015. nov. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
jaj, te elmebeteg kamus
2015. nov. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!