Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki új munkahelyre...

Ha valaki új munkahelyre kerül, akkor kinek illene kit bejelölni a facebookon?

Figyelt kérdés
Ti hogy szoktátok? Megvárjátok, hogy a többiek megkeressenek vagy ez az új ember 'dolga'? Van erre illemszabály?
2015. nov. 9. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Miért kéne bárkit is bejelölni?


Hogy szoktuk? Sehogy. Nem fészbúkon élem az életemet.

2015. nov. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Én nem szoktam ismerősöket gyűjteni, alapból azt jelölöm be akivel már vagyok olyan viszonyba hogy érdemes vele munkahelyen kívül is tartanom a kapcsolatot. Én munkahelyemen elég sok idióta ember dolgozik, persze vannak jó fejek akikkel el is vagyok velük tartom is a kapcsolatot.
2015. nov. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

Korcsosul a társadalom.


Beszélgessél velük ember ne a kva fbukot járasd...azzal többre mésu!

2015. nov. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
Facebook illemszabály xD
2015. nov. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Nekem senki sem ismerősöm melóból az FB-n.

Most van pár nap szabadom, lelépünk Párizsba, nem kell senkinek az orrára kötni merre jàrok, főleg hogy a főnök ismerőse a többieknek.

2015. nov. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azt jelöld be face-n akivel fogsz majd rajta beszélgetni hetente legalább 2-3x... Én akikkel nem így vagyok törölni szoktam.
2015. nov. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem ott élem az életem, de manapság ez egy elég elterjedt kommunikációs csatorna.

Mikor két évvel ezelőtt új helyre kerültem, akkor nem jelöltem senkit, viszont engem elkezdtek jelölgetni a főnökök meg utána mások is.

De pl. jött egyszer egy új kolléganő, aki rövid időn belül szinte mindenkit bejelölt, és a végén több ismerőse lett a cégtől, mint nekem, pedig már régebb óta dolgoztam ott.

Én egyetlen srácot jelöltem be egyszer, akivel gyakran ebédeltünk együtt, és másnap csodálkozva kérdezte, hogy hogyhogy bejelöltem.

Azért kérdeztem, hogy van e erre vonatkozó illemszabály, illetve hogy mások ezt hogy csinálják.

2015. nov. 10. 08:36
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs illemszabály, mivel ez egy közösségi oldal, semmi jelentősége nincs az életben. Teljesen mindegy ki kit jelöl és mikor. Ha akarod bejelölöd, ha nem akar amúgyse fog visszajelölni. Egyébként is, sok ismerősöd akkor is lehet, ha valamit jól csinálsz, jó a megjelenésed, felhívod magadra a figyelmet valami egyedi dologgal. Fölösleges hozzá a facebook. Tanulj meg öt labdát dobálni egyszerre egy kézen állva télikabátban nyáron.... na akkor én is megnéznélek és odamennék ismerkedni, hogy ki ez a f a sza gyerek. Ha ismerkedni akarsz menj oda "Szia mizu van e kedved meginni egy kávét?". Tudom könnyű mondani.... de írni mégkönnyebb egy facebook-on... Legyél kemény és férfi, ha ismerni akarod facebookon jelöld be, ha pozitivan áll hozzád majd visszajelöl.... Hivatalos kommunikációs csatorna pedig a postai út. :D A csekket sem facebook üzenetben kapod meg. :D:D:D
2015. nov. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Soha nem jelölök be senkit és ez nem véletlen. Ha bejelölnek, akkor nyilván visszajelölöm, de nem annyira örülök neki.

Én azt gondolom, hogy a facebook oldalam egy személyes valami, ahova szeretek néhanapján feltenni egy-egy képet és én is szeretem megnézni az ismerőseim képeit, bejegyzéseit. A kollégák nem közeli ismerősök, haverok, barátok. Nem feltétlenül akarom, hogy belelássanak a magánéletembe. Nem ott élem az életem, de azért nem gondolom, hogy feltétlenül tudniuk kell mit csinálok a szabaidőmben. Nem hiányzik, hogy az egész cég azon csámcsogjon, hogy nekem milyen jól megy, mert ide utaztam, vagy oda, vagy ha hétköznap este összejövök a barátaimmal és erről valaki feltesz egy képet, akkor szemöldök rángatva kérdezzék meg másnap, hogy na milyen volt az éjszaka... Addig örülök, hogy amíg senki nem jelöl be.

2015. nov. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én soha nem jelölöm be a munkatársaimat facebookon. Mivel nem vagyok velük túl közvetlen, így ők se keresnek. Ha valaki véletlenül mégis megjelöl, csak akkor igazolom vissza, ha már beszélgettem vele és szimpatikusnak találtam.
2015. nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!