Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ciki, hogy 28 évesen még...

Ciki, hogy 28 évesen még sosem dolgoztam és még mindig otthon lakom?

Figyelt kérdés
2016. jan. 4. 16:20
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
Van pénzünk, egyáltalán nem terheli meg őket, hogy otthon vagyok. Apámnak van cége, amit majd átveszek tőle és akkor hivatalosan is ott dolgozok, csak kellett egy diploma.
2016. jan. 4. 21:14
 22/43 A kérdező kommentje:
Egyébként meg minek szenvedni órákat valahol 0 pénzért? Az utazás is pénz meg idő... felnőtt bérlet/benzin a munkahelyre, ott kaja, akkor kb megint a 0-án vagyok, de azért menjek el, hogy elmondhassam, hogy " de én már dolgoztam?" Hát ha gyorséttermi munka vagy otthonülés között kell választani, akkor nyilván az utóbbinak látok nagyobb értelmét
2016. jan. 4. 21:16
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen értem, miért ne tudnál dolgozni apád cégénél, a diplomád előtt is, hogy tapasztalatot szerezz. Érdekel egyáltalán az a meló? Ahogy sorba írod a válaszokat, két lehetőség fogalmazódott meg bennem:

- Totál depressziós és életképtelen vagy, mindenféle önálló elképzelés és motiváció nélkül. Apu végül bedugott valahova (nem véletlen, hogy csak levelezőre jársz), és megszabta, mit fogsz csinálni hátralévő életedben, te meg ráhagytad, mert tökmindegy.

- Ótvar nagy kamu az egész.

2016. jan. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy most azért mert nem látom értelmét annak, hogy éhbérért gürizek egy szar helyen attól miért lennék önállóbb. Ha lesz rendes szakmám nyilván lesz munkahelyem...
2016. jan. 4. 21:33
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

Apád cége szar hely, ahol éhbérért güriznek, még a saját fiacskája is?:D


Egyébként tapasztalatszerzésről írtam/írtunk többen, de persze ha neked jó dagonyázni a langyos pocsolyában (nem csak most, diplomaszerzés után is), akkor tedd bátran, a te dolgod.

2016. jan. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
Ha apám cége olyan szar lenne, akkor gondolod, hogy megcsinálhattam volna azt, hogy még 28 évesen is egyetemre járok és nem dolgozok? Fuck logic :)
2016. jan. 4. 21:50
 27/43 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, szövegértéssel bajok vannak? xD Pont azt mondta a másik, hogyha úgyis átveszed apádtól a céget és olyna jó hely, akkor miért nem dolgozol már most is??


Amúgy meg hagyd őket, tipikus magyar szemléletben élnek. Szerintük az életben kötelező szenvedni.

2016. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Biztos a fiamra bíznám a cég vezetését, ha 28 éves koráig egy percet sem dolgozott, és nem is akar, és ezzel párhuzamosan 10 év alatt sem szerzett diplomát sem.


Biztos büszkék rád a szüleid, hogy milyen szorgalmas, okos, jóképességú fiuk van.

2016. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

Értem, akkor elnézést, hogy félreértettem. Egyébként meg már megy annyira jól a cég, hogy alig kell bejárnia és tudja egyedül is csinálni. ha fizikai munka kell akkor sokszor megyek és segítek, de a kapcsolattartást azt ő intézi, mert ő ismeri személyesen az ügyfeleket.

Egyébként meg nem értem mi ez a magyar mentalitás. Mindenkit utálni kell azért, mert nem úgy viselkedik, ahogyan azt elvárnák tőle? Kényszerűen be kellene állnom a sorba a szenvedők közé, hogy aztán én is mutogassak másokra, akik jelenleg az én cipőmben járnak? Az a gond, hogy képtelenek az emberek együtérezni és visszatetsző az, ha másnak könnyebb a sorsa/ van pénze...

2016. jan. 4. 22:17
 30/43 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon félreérted, kérdező, amiket írtunk. Nem tudom, ki hogy van vele, nekem nem volt szenvedés az egyetem melletti munka (nem is 30 évesen doktoráltam, mellesleg:D), ahogy a mostani sem az. A középiskola és főleg a 20-as évek a legalkalmasabbak arra, hogy az ember minél többet megtapasztaljon (nem csak a munka terén:-)), minél több tudást - elméletit és gyakorlatit - begyűjtsön, szélesedjen a látóköre, stb, stb. Megbolondultam volna, ha ezt otthon kucorogva töltöm, egy nyamvadt levelezős képzést végezve, mert az apám azt mondta, hogy ezt kell csinálni, és később majd dolgozhatok a cégében. Nehezen tudom elfogadni, hogy egy fiatalban ennyire nincs életrevalóság, önálló gondolkodás, kezdeményezőkészség, de tudomásul veszem, hogy ilyen is van. Ettől még nem kell helyesnek vagy elismerendőnek tartanom.:-)
2016. jan. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!