Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mihez kezdjek az életemmel?

Mihez kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és még mindig fogalmam sincs mit kezdjek az életemmel. Mármint milyen területen dolgozzak, mit csinálnék szívesen. Mit kéne tennem? Van persze pár dolog ami érdekel de úgy érzem egyiket sem csinálnám minden egyes nap szívesen. Valaki tudna tanácsot adni aki hasonlóképp érzett vagy csak úgy van ötlete?
2016. jan. 10. 16:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valahogy én is igy vagyok vele
2016. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát igen...az élet túl rövid h csak ugyanazt csináljuk nap mint nap:/
2016. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Egyetem/főiskola nem lehetséges? Az a legjobb döntés.
2016. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Csinálj végig egy OKJ-s képzést, az elég rövid ahhoz, hogy ne veszíts túl sok időt, ha meggondolnád magad, viszont mégis lesz egy végzettséged, amivel már tudsz valamit kezdeni, akár ideiglenesen is.


Milyen területek érdekelnek?

2016. jan. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen én is egy OKJ-hez hasonló képzésre gondoltam. Leginkabb üzletmenedzsment(tehát egy saját kis kávézót vagy éttermet csinálni), illetve a rendör pálya azon belul a nyomozó. Kint élek angliában és azt kell mondjam hogy így a lehetöségeim korlátozottabbak:/
2016. jan. 10. 17:23
 6/13 anonim ***** válasza:

Nagyon ritka hogy valaki 18 évesen tudja hogy mit akar csinálni és azt olyan módon véghez is viszi hogy a későbbiekben is azzal fog foglalkozni.


Ha valaki 18 évesen nagyon szilárdan állítja hogy tudja hogy mit akar csinálni annak is annyi buktatóval kell szembe néznie hogy még 10-szer is meg fogja gondolni hogy mibe vágjon legközelebb.


Ez nem olyan kérdés amiről hasraütés szerűen döntesz máról holnapra hanem ki kell alakulnia. És hogy ez mikor jön el az sokmindentől függ de térjünk vissza erre a kérdésre ha 35 éves leszel és addigra sem tudod a választ.

2016. jan. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ebben lehet igazság, de szerintem ha valaki bármire is vinni akarja idöben el kell határoznia, "mert az életben egyvalamiben lehetünk igazán jók", és ha rosszul választunk az egész életünk sikertelen szenvedés lesz...
2016. jan. 10. 17:29
 8/13 anonim ***** válasza:

nem csak egyvalamiben lehetsz igazán jó. ez egy tévhit. Pont az a jó, ha több lábon áll az ember. Én is már számtalan képességemet használtam a különböző munkáim során. Különben sem fogod pont ugyanazt csinálni mindig. Érdemes kétévente állást változtatni, feljebb lépni, vagy újat tanulni egy új munkahelyen.

Gondold át, h reál vagy humán beállítottságú vagy-e. Milyen tárgyak mentek jól az iskolában. Mi az, ami jelenleg kicsit is érdekel. Mit csinálsz szívesen szabadidődben.

ezek már eléggé beszűkítik a kört.

Választhatsz valami általánosabb BA szakot, és akkor még 3 évig ráérsz, hogy a mestert kitaláld.

2016. jan. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azért két évente állast változtatni...esélytelen. Feljebb lépni meg lehet, de az sok változást nem feltétlen nyújt. Igen, gondolkoztam már ezeken, de a probléma az hogy ígysem igazán tudom.
2016. jan. 10. 19:26
 10/13 anonim ***** válasza:
miért esélytelen 2 évente állást változtatni? én még sehol sem voltam 2 évnél tovább.
2016. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!